Korzystanie z klatek na sprzęt wideo na planie ma wiele zalet. Są to między innymi:

  • Ochrona: Sprzęt wideo może być dość delikatny i drogi. Korzystanie z klatki może pomóc chronić sprzęt przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi wypadkami, upadkami lub nieostrożnym obchodzeniem się z nim na ruchliwych planach.

  • Montaż dodatkowego sprzętu: Klatki często mają wiele punktów do montażu dodatkowego sprzętu. Mogą to być monitory, światła, mikrofony, systemy follow focus, zewnętrzne rejestratory i inne akcesoria. Jest to niezbędne do utrzymania uporządkowanej, zorganizowanej konfiguracji, która jest bardziej wydajna w pracy.

  • Zwiększona stabilność: Klatki mogą zwiększyć wagę zestawu, co może pomóc zmniejszyć drgania i zwiększyć stabilność ujęć, szczególnie w przypadku operacji ręcznych.

  • Ergonomia: Wiele klatek zostało zaprojektowanych z myślą o ergonomii, poprawiając chwyt i sprawiając, że wygodniej jest trzymać sprzęt przez dłuższy czas. Może to być szczególnie przydatne podczas fotografowania z ręki lub w przypadku większych zestawów kamer, które są trudniejsze w obsłudze.

  • Personalizacja: Każda sesja wideo jest wyjątkowa i może wymagać różnych ustawień. Klatki pozwalają na wysoki poziom dostosowania do specyficznych wymagań każdej sesji.

  • Szybka konfiguracja/rozkładanie: Posiadanie klatki z zamontowanym całym niezbędnym sprzętem oznacza szybszy czas konfiguracji i rozkładania. Może to mieć kluczowe znaczenie w profesjonalnych środowiskach, w których liczy się czas.

  • Zarządzanie kablami: Niektóre klatki oferują również rozwiązania do zarządzania kablami, zmniejszając ryzyko przypadkowego wyciągnięcia lub uszkodzenia kabli oraz utrzymując porządek i bezpieczeństwo konfiguracji.

Podsumowując, korzystanie z klatek na sprzęt wideo może pomóc w zwiększeniu wartości produkcji, umożliwiając wydajniejszą, bezpieczniejszą i wygodniejszą pracę.

Sprawdź naszą ofertę klatek i rigów

Podziel się tym postem