×

Według kategorii

Strona główna

Cena
-
Marka
Typ
Rodzaj ochrony
Przekątna ekranu
Procesor
Karta graficzna
Pamięć RAM
Dysk twardy
System operacyjny

Podkategorie

  • Laptopy wzmocnione

    Laptopy wzmocnione do pracy w terenie i przemyśle

    Laptopy wzmocnione są przeznaczone do pracy w miejscach, w których zwykły komputer przenośny może być narażony na uszkodzenie wskutek upadku, drgań, zapylenia, wilgoci lub zmiennych temperatur.

    W DAARS znajdziesz profesjonalne notebooki semi rugged i fully rugged marek Getac oraz Durabook, przeznaczone między innymi do diagnostyki, prac serwisowych, zastosowań przemysłowych, transportu, logistyki, budownictwa i pracy terenowej.

    Dostępne konfiguracje obejmują modele z ekranami od 12,2 do 15,6 cala, procesorami Intel Core, Intel Core Ultra i AMD Ryzen, szybkimi dyskami SSD NVMe, systemem Windows 11 Pro oraz opcjonalną łącznością LTE i GPS.

    Czym jest laptop wzmocniony?

    Laptop wzmocniony różni się od standardowego notebooka przede wszystkim konstrukcją obudowy i sposobem zabezpieczenia najważniejszych podzespołów.

    W zależności od modelu urządzenie może posiadać:

    • obudowę odporną na upadki i uderzenia,
    • zabezpieczone porty i złącza,
    • ochronę przed pyłem i wodą,
    • ekran czytelny w świetle słonecznym,
    • podświetlaną i odporną klawiaturę,
    • wymienny akumulator,
    • opcję pracy z kilkoma bateriami,
    • moduł LTE i odbiornik GPS,
    • dodatkowe porty przemysłowe,
    • możliwość montażu w pojeździe lub stacji dokującej.

    Nie każdy laptop wzmocniony zapewnia jednak identyczny poziom ochrony. Przed zakupem należy sprawdzić deklaracje producenta dotyczące konkretnej konfiguracji.

    Laptop pancerny – do jakich zastosowań?

    Określenie laptop pancerny jest potoczną nazwą komputera o podwyższonej odporności. Takie urządzenia są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie komputer musi pracować poza bezpiecznym środowiskiem biurowym.

    Laptopy wzmocnione mogą być stosowane między innymi przez:

    • serwisantów i diagnostów,
    • inżynierów i automatyków,
    • pracowników zakładów przemysłowych,
    • operatorów maszyn,
    • firmy transportowe i logistyczne,
    • służby mundurowe i ratownicze,
    • pracowników budowlanych,
    • geodetów,
    • techników telekomunikacyjnych,
    • energetyków i pracowników infrastruktury,
    • ekipy filmowe i realizacyjne pracujące w terenie.

    Odpowiedni model należy dopasować nie tylko do środowiska pracy, ale również do używanego oprogramowania, wymaganych portów i sposobu komunikacji z innymi urządzeniami.

    Semi rugged – laptop o podwyższonej odporności

    Laptop semi rugged łączy większą wytrzymałość z formą zbliżoną do klasycznego notebooka. Jest dobrym wyborem, gdy komputer będzie regularnie transportowany i używany w terenie, ale nie musi pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach.

    Modele tej klasy mogą oferować:

    • zgodność z wybranymi testami MIL-STD-810H,
    • ochronę obudowy na poziomie IP53,
    • odporność na upadki z określonej wysokości,
    • ekran przystosowany do pracy na zewnątrz,
    • zabezpieczone porty,
    • wymienne dyski i akumulatory,
    • interfejsy przemysłowe.

    Do tej grupy należą między innymi wybrane konfiguracje Getac S410, Getac S510, Durabook S14i oraz Durabook S15.

    Fully rugged – laptopy do wymagających warunków

    Laptop fully rugged jest przygotowany do pracy w bardziej wymagającym środowisku. Konstrukcja może zapewniać wyższy poziom ochrony przed pyłem, wodą, wstrząsami i upadkami.

    W tej klasie można spotkać urządzenia z ochroną IP66, certyfikacją MIL-STD-810H oraz deklarowaną odpornością na upadek nawet ze 180 cm.

    Laptopy fully rugged mogą być wykorzystywane w pojazdach, na placach budowy, w służbach terenowych, zakładach przemysłowych i zastosowaniach o znaczeniu krytycznym.

    Przykładem takiej konstrukcji jest Getac V120, przeznaczony do pracy w środowiskach, w których standardowy notebook nie zapewni odpowiedniej trwałości.

    Co oznacza norma MIL-STD-810H?

    W specyfikacjach laptopów wzmocnionych często występuje oznaczenie MIL-STD-810H. Norma obejmuje metody badań pozwalające oceniać zachowanie sprzętu w określonych warunkach środowiskowych.

    Testy mogą dotyczyć między innymi:

    • upadków i wstrząsów,
    • drgań,
    • wysokiej i niskiej temperatury,
    • wilgotności,
    • zmian ciśnienia,
    • zapylenia,
    • transportu i pracy w pojeździe.

    Samo oznaczenie MIL-STD-810H nie oznacza, że każde urządzenie zostało poddane wszystkim możliwym badaniom. Porównując laptopy, należy sprawdzić zakres testów deklarowany przez producenta konkretnego modelu.

    Stopnie ochrony IP53 i IP66

    Stopień ochrony IP informuje o zabezpieczeniu obudowy przed wnikaniem ciał stałych i wody.

    IP53 oznacza częściową ochronę przed pyłem oraz zabezpieczenie przed wodą natryskiwaną pod określonym kątem. Takie rozwiązanie jest często spotykane w laptopach klasy semi rugged.

    IP66 oznacza pyłoszczelną konstrukcję i ochronę przed silnymi strumieniami wody. Może mieć znaczenie podczas intensywnej pracy na zewnątrz, w zapylonych halach lub w służbach terenowych.

    Stopień IP dotyczy urządzenia użytkowanego zgodnie z warunkami określonymi przez producenta, między innymi przy prawidłowo zamkniętych osłonach portów.

    MIL-STD-461G i kompatybilność elektromagnetyczna

    W niektórych laptopach wzmocnionych można spotkać zgodność z wymaganiami MIL-STD-461G dotyczącymi emisji elektromagnetycznej i odporności urządzeń na zakłócenia.

    Parametr ten może być istotny w zastosowaniach wojskowych, lotniczych, specjalistycznych instalacjach technicznych i innych środowiskach, w których kontrola kompatybilności elektromagnetycznej ma szczególne znaczenie.

    Jeżeli taka zgodność jest wymagana przez projekt lub zamawiającego, należy zweryfikować dokumentację dokładnej konfiguracji urządzenia.

    Odporność laptopa na upadki

    Producenci laptopów wzmocnionych mogą deklarować odporność na upadki z określonej wysokości, na przykład:

    • 90 cm,
    • 120 cm,
    • 180 cm.

    Nie oznacza to jednak, że urządzenie jest niezniszczalne. Wynik dotyczy warunków i procedury testowej określonej przez producenta.

    Podczas codziennej pracy nadal należy chronić laptop przed niepotrzebnymi uderzeniami, transportować go w odpowiedni sposób i używać zgodnie z instrukcją.

    Wzmocnione laptopy Getac

    Getac jest producentem komputerów przeznaczonych do profesjonalnej pracy mobilnej, przemysłowej i terenowej. Oferta obejmuje zarówno notebooki semi rugged, jak i konstrukcje fully rugged.

    Poszczególne warianty mogą różnić się:

    • procesorem,
    • ilością pamięci RAM,
    • pojemnością dysku,
    • rodzajem ekranu,
    • obsługą dotyku i rysika,
    • obecnością kamery,
    • łącznością LTE i GPS,
    • typem oraz liczbą portów,
    • konfiguracją akumulatorów.

    Dlatego przy zakupie trzeba porównywać pełne symbole produktów, a nie wyłącznie nazwę serii.

    Getac S410

    Getac S410 jest laptopem klasy semi rugged, przeznaczonym do mobilnej pracy profesjonalnej. Ekran 14-calowy zapewnia kompromis pomiędzy powierzchnią roboczą a wygodą transportu.

    W zależności od konfiguracji model może oferować:

    • procesor Intel Core,
    • 16 GB pamięci RAM,
    • dysk SSD NVMe,
    • ekran czytelny w świetle słonecznym,
    • panel dotykowy i rysik,
    • moduł LTE,
    • port szeregowy,
    • dodatkowe interfejsy komunikacyjne,
    • rozbudowane opcje zasilania.

    Getac S410 może sprawdzić się między innymi w diagnostyce, serwisie, logistyce, przemyśle i pracy technicznej.

    Getac S510

    Getac S510 jest wzmocnionym laptopem z ekranem 15,6 cala. Większy wyświetlacz może ułatwiać obsługę rozbudowanych aplikacji technicznych, dokumentacji, schematów, map i programów diagnostycznych.

    Dostępne konfiguracje mogą wykorzystywać procesory Intel Core Ultra lub AMD Ryzen AI oraz oferować:

    • ekrany Full HD czytelne w świetle słonecznym,
    • obsługę dotyku,
    • rysik,
    • kamerę Windows Hello,
    • łączność LTE i GPS,
    • porty Ethernet i RS-232,
    • Thunderbolt 4,
    • wymienny dysk SSD.

    Pełne wyposażenie zależy od oznaczenia konkretnego wariantu.

    Getac V120

    Getac V120 jest laptopem fully rugged przeznaczonym do pracy w wyjątkowo wymagających warunkach.

    Konstrukcja może być wykorzystywana w służbach, obronności, przemyśle, energetyce i innych zastosowaniach o znaczeniu krytycznym.

    Przy wyborze takiego komputera szczególnie ważne są wymagane normy odporności, sposób montażu, dostępne moduły komunikacyjne i zgodność z infrastrukturą użytkownika.

    Mobilne stacje robocze Getac X600

    Seria Getac X600 obejmuje wydajne, w pełni wzmocnione komputery z ekranem 15,6 cala. W wybranych konfiguracjach dostępna jest profesjonalna karta graficzna NVIDIA Quadro.

    Tego rodzaju mobilna stacja robocza może być potrzebna do obsługi bardziej wymagających aplikacji technicznych, wizualizacji, analiz, mapowania lub specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego w terenie.

    Przed zakupem należy sprawdzić wymagania konkretnego programu, ponieważ profesjonalna karta graficzna nie jest dostępna w każdej konfiguracji laptopa wzmocnionego.

    Wzmocnione laptopy Durabook

    Durabook oferuje notebooki wzmocnione do zastosowań serwisowych, diagnostycznych, przemysłowych i terenowych.

    Dostępne modele różnią się wielkością ekranu, procesorem, rodzajem wyświetlacza oraz zestawem portów.

    W ofercie znajdują się między innymi laptopy Durabook S14i i Durabook S15, wyposażone w system Windows 11 Professional.

    Durabook S14i

    Durabook S14i to 14-calowy laptop semi rugged, który łączy mobilność z rozbudowanym zestawem interfejsów.

    W wybranych konfiguracjach może być wyposażony w procesor Intel Core Ultra, pamięć DDR5, dysk PCIe SSD, Wi-Fi 7, porty Ethernet i złącze RS-232.

    Taki zestaw może być przydatny podczas diagnostyki, obsługi systemów automatyki oraz pracy z urządzeniami wykorzystującymi klasyczne interfejsy przemysłowe.

    Durabook S15

    Durabook S15 posiada ekran 15,6 cala i pełnowymiarową klawiaturę z oddzielnym blokiem numerycznym.

    Może być dobrym wyborem dla użytkowników pracujących z danymi liczbowymi, dokumentacją techniczną, systemami magazynowymi i aplikacjami diagnostycznymi.

    Dostępne warianty różnią się procesorem, ekranem oraz pozostałym wyposażeniem. Wybrane modele oferują technologię poprawiającą czytelność wyświetlacza w pełnym słońcu.

    Laptop typu Toughbook – czym różni się od zwykłego notebooka?

    Określenie „Toughbook” bywa potocznie używane w odniesieniu do całej grupy wytrzymałych komputerów terenowych, chociaż jest to nazwa konkretnej rodziny urządzeń Panasonic.

    Alternatywą dla laptopów Panasonic Toughbook mogą być odpowiednio dobrane modele Getac lub Durabook, oferujące różne klasy odporności, ekrany do pracy na zewnątrz i specjalistyczne interfejsy.

    Przy porównywaniu urządzeń należy analizować konkretne parametry, a nie wyłącznie markę:

    • klasę semi rugged lub fully rugged,
    • stopień ochrony IP,
    • testy MIL-STD,
    • wysokość testowanego upadku,
    • jasność i typ ekranu,
    • konfigurację podzespołów,
    • dostępne porty,
    • opcje dokowania i zasilania.

    Laptop do diagnostyki samochodowej

    Laptop do diagnostyki samochodowej powinien być odporny na intensywną eksploatację w warsztacie i wyposażony w interfejsy zgodne z używanym sprzętem.

    W zależności od systemu diagnostycznego mogą być wymagane:

    • porty USB-A,
    • port USB-C,
    • Ethernet,
    • RS-232,
    • Wi-Fi i Bluetooth,
    • modem LTE,
    • odpowiednia wersja systemu Windows,
    • możliwość pracy z urządzeniami i adapterami producenta.

    Przed zakupem należy porównać wymagania oprogramowania diagnostycznego z konfiguracją komputera. Samo określenie „laptop pancerny” nie gwarantuje zgodności z konkretnym interfejsem lub programem.

    Laptop przemysłowy

    W środowisku przemysłowym laptop może być narażony na pył, drgania, wilgoć i częste przenoszenie. Znaczenie mają również porty pozwalające połączyć komputer ze sterownikami, maszynami, urządzeniami pomiarowymi i infrastrukturą sieciową.

    Przy wyborze laptopa przemysłowego warto sprawdzić:

    • wymagany stopień ochrony IP,
    • odporność mechaniczną,
    • obecność portu szeregowego,
    • liczbę złączy Ethernet,
    • możliwość dokowania,
    • sposób wymiany dysku i baterii,
    • dostępność części i akcesoriów,
    • wymagania dotyczące bezpieczeństwa IT.

    Ekran czytelny w świetle słonecznym

    Podczas pracy na zewnątrz standardowy ekran notebooka może być nieczytelny. Wzmocnione laptopy mogą wykorzystywać wyświetlacze o podwyższonej jasności oraz powłoki ograniczające odbicia światła.

    Przy wyborze należy zwrócić uwagę na:

    • jasność ekranu wyrażoną w nitach,
    • rozdzielczość,
    • powłokę antyrefleksyjną,
    • obsługę dotyku,
    • możliwość pracy w rękawicach,
    • zgodność z rysikiem.

    Nie każda konfiguracja tej samej serii musi posiadać identyczny panel.

    Ekran dotykowy i rysik

    Ekran dotykowy może ułatwić obsługę aplikacji w pojeździe, podczas inspekcji lub pracy w pozycji stojącej.

    Rysik pozwala wprowadzać notatki, zaznaczać elementy dokumentacji, składać podpisy i precyzyjnie obsługiwać interfejs.

    Jeżeli dotyk jest potrzebny, należy sprawdzić jego obecność w pełnym oznaczeniu produktu. W obrębie jednej serii mogą występować zarówno wersje dotykowe, jak i klasyczne.

    Łączność LTE, GPS, Wi-Fi i Ethernet

    Mobilny komputer terenowy powinien zapewniać łączność dopasowaną do miejsca pracy.

    LTE pozwala korzystać z sieci poza zasięgiem firmowego Wi-Fi. GPS może wspierać aplikacje mapowe, terenowe i flotowe. Port Ethernet jest przydatny podczas konfiguracji urządzeń sieciowych, diagnostyki i pracy z instalacjami przemysłowymi.

    Przed zakupem trzeba sprawdzić, czy wymagane moduły są fabrycznie zamontowane. Nie każdą konfigurację można później łatwo rozbudować.

    Akumulatory i ciągłość pracy

    W terenie dostęp do gniazda zasilającego może być ograniczony. Z tego względu niektóre laptopy wzmocnione oferują wymienne akumulatory, dodatkową baterię lub możliwość wymiany ogniwa bez wyłączania urządzenia.

    Przy wyborze warto uwzględnić:

    • deklarowany czas pracy,
    • liczbę obsługiwanych akumulatorów,
    • możliwość wymiany podczas działania,
    • dostępność ładowarek samochodowych,
    • zgodność ze stacjami dokującymi,
    • koszt dodatkowych baterii.

    Rzeczywisty czas działania zależy między innymi od jasności ekranu, obciążenia procesora, temperatury oraz używanej łączności.

    Jak wybrać laptop wzmocniony?

    Przed zakupem określ:

    1. W jakich warunkach będzie używany komputer?
    2. Czy potrzebna jest klasa semi rugged, czy fully rugged?
    3. Jaki stopień ochrony IP jest wymagany?
    4. Z jakiej wysokości może spaść urządzenie?
    5. Czy ekran musi być czytelny w pełnym słońcu?
    6. Czy potrzebny jest ekran dotykowy lub rysik?
    7. Jakie porty wykorzystuje oprogramowanie i podłączany sprzęt?
    8. Czy potrzebne są LTE i GPS?
    9. Jak długo komputer ma pracować bez dostępu do zasilania?
    10. Jakie wymagania sprzętowe ma wykorzystywane oprogramowanie?

    Odpowiedzi pozwolą zawęzić wybór i uniknąć zakupu konfiguracji, która jest odporna, ale niezgodna z urządzeniami lub aplikacjami użytkownika.

    Laptopy wzmocnione Getac i Durabook w DAARS

    W DAARS znajdziesz pancerne laptopy Getac i Durabook przeznaczone do diagnostyki, przemysłu, logistyki, transportu, pracy serwisowej i zastosowań terenowych.

    Oferta obejmuje modele semi rugged i fully rugged z ekranami od 12,2 do 15,6 cala, systemem Windows 11 Pro, dyskami SSD NVMe oraz opcjonalnymi modułami LTE, GPS i dodatkowymi portami przemysłowymi.

    Przed wyborem porównaj pełne oznaczenie konfiguracji, klasę odporności, procesor, pamięć, dysk, rodzaj ekranu, łączność i zestaw złączy. Pozwoli to dobrać laptop do rzeczywistych warunków i wykorzystywanego oprogramowania.

  • Tablety wzmocnione

    Tablety wzmocnione do pracy w terenie i przemyśle

    Tablety wzmocnione są przeznaczone do pracy w miejscach, w których standardowe urządzenie mobilne może zostać narażone na upadki, drgania, zapylenie, wodę, skrajne temperatury lub intensywną, wielozmianową eksploatację.

    W DAARS znajdziesz profesjonalne tablety pancerne i przemysłowe Getac oraz Durabook. Oferta obejmuje urządzenia fully rugged z ekranami od 8 do 14 cali, systemami Windows i Android oraz konfiguracjami wyposażonymi w LTE, GPS, skanery kodów kreskowych i dodatkowe interfejsy komunikacyjne.

    Tablety mogą być stosowane między innymi w:

    • przemyśle i produkcji,
    • magazynach i logistyce,
    • transporcie,
    • energetyce,
    • budownictwie,
    • diagnostyce i serwisie,
    • służbach mundurowych i ratowniczych,
    • geodezji i pracach terenowych,
    • zarządzaniu flotą,
    • obiektach zagrożonych wybuchem.

    Czym jest tablet wzmocniony?

    Tablet wzmocniony różni się od typowego urządzenia konsumenckiego konstrukcją przygotowaną do pracy w trudniejszym środowisku.

    W zależności od modelu może posiadać:

    • obudowę odporną na upadki i uderzenia,
    • uszczelnione porty,
    • ochronę przed pyłem i wodą,
    • ekran czytelny w pełnym słońcu,
    • możliwość obsługi w rękawicach i podczas deszczu,
    • wymienny akumulator,
    • moduły LTE i GPS,
    • porty przemysłowe,
    • zintegrowany czytnik kodów,
    • aparaty do dokumentowania pracy,
    • możliwość montażu w pojeździe lub stacji dokującej.

    Poziom odporności i wyposażenie zależą od konkretnego wariantu. Produkty należące do tej samej serii mogą różnić się podzespołami, łącznością i modułami dodatkowymi.

    Tablet pancerny fully rugged

    Wszystkie tablety w tej kategorii należą do klasy fully rugged. Oznacza to konstrukcję przeznaczoną do wymagającej pracy terenowej lub przemysłowej.

    Urządzenia mogą spełniać normę MIL-STD-810H, posiadać stopień ochrony IP66 lub IP67 oraz deklarowaną odporność na upadek z wysokości 120 albo 180 cm.

    Określenie fully rugged nie oznacza jednak, że tablet jest niezniszczalny. Należy zawsze sprawdzić dokładny zakres badań i dopuszczalne warunki użytkowania określone przez producenta.

    Norma MIL-STD-810H

    MIL-STD-810H obejmuje metody badań pozwalające oceniać zachowanie urządzeń w określonych warunkach środowiskowych.

    W zależności od producenta i modelu testy mogą dotyczyć:

    • upadków,
    • wstrząsów,
    • wibracji,
    • wysokiej i niskiej temperatury,
    • zmian temperatury,
    • wilgotności,
    • zapylenia,
    • pracy na wysokości.

    Samo oznaczenie normy nie oznacza, że każde urządzenie przeszło wszystkie dostępne testy. Przy zastosowaniach wymagających potwierdzonej odporności należy przeanalizować dokumentację konkretnego modelu.

    Tablety IP66 i IP67

    Stopień ochrony IP informuje o zabezpieczeniu obudowy przed wnikaniem ciał stałych i wody.

    Tablet z ochroną IP66 posiada pyłoszczelną obudowę i jest chroniony przed silnymi strumieniami wody. Może być odpowiedni do pracy w zapylonych halach, na zewnątrz i w miejscach narażonych na wilgoć.

    Tablet IP67 jest pyłoszczelny i zapewnia ochronę przy krótkotrwałym zanurzeniu zgodnie z warunkami testu producenta.

    Deklarowany poziom ochrony obowiązuje przy prawidłowo zamkniętych pokrywach portów i użytkowaniu urządzenia zgodnie z instrukcją.

    Odporność na upadek ze 120 lub 180 cm

    Tablety przemysłowe mogą posiadać deklarowaną odporność na upadki ze 120 albo 180 cm.

    Parametr ten ma szczególne znaczenie w pracy mobilnej, w której urządzenie jest często przenoszone, używane w rękawicach lub obsługiwane podczas poruszania się.

    Odporność dotyczy jednak określonej procedury testowej. Nie gwarantuje braku uszkodzeń w każdej sytuacji, na przykład po upadku na ostry element lub przy otwartych osłonach złączy.

    Tablety Getac

    Getac oferuje profesjonalne tablety fully rugged przeznaczone do pracy terenowej, przemysłowej, logistycznej i specjalistycznej.

    W zależności od serii dostępne są modele z systemem Windows lub Android, ekranami o różnych przekątnych oraz opcjonalnymi modułami LTE, GPS, skanerami kodów i rozwiązaniami do montażu w pojazdach.

    Do dostępnych rodzin urządzeń należą między innymi:

    • Getac ZX80,
    • Getac ZX10,
    • Getac UX10,
    • Getac F110,
    • Getac K120.

    Przy zakupie należy porównywać pełne oznaczenia konfiguracji. Dwa tablety z tej samej serii mogą różnić się pamięcią, dyskiem, modemem, kamerą, czytnikiem kodów lub dołączonymi akcesoriami.

    Getac ZX80 – kompaktowy tablet 8 cali

    Getac ZX80 jest kompaktowym tabletem wzmocnionym z ekranem 8 cali i systemem Android.

    Niewielkie wymiary i masa mogą ułatwiać wielogodzinną pracę mobilną, wykonywanie inspekcji, obsługę zleceń serwisowych oraz zbieranie danych w magazynie lub terenie.

    Model posiada konstrukcję zgodną z MIL-STD-810H, stopień ochrony IP67 i deklarowaną odporność na upadek z wysokości 1,8 m. Dostępne są warianty różniące się między innymi obecnością modemu LTE.

    Getac ZX10 – tablet przemysłowy z Androidem

    Getac ZX10 jest 10,1-calowym tabletem fully rugged działającym pod kontrolą systemu Android.

    Może być wykorzystywany w aplikacjach magazynowych, logistycznych, produkcyjnych i terenowych. Większy ekran zapewnia więcej miejsca na formularze, mapy, dokumentację i interfejsy systemów zarządzania.

    Urządzenie oferuje ochronę IP66, zgodność z MIL-STD-810H oraz odporność na upadki z wysokości 1,8 m. Wybrane konfiguracje mogą posiadać LTE i dodatkowe moduły.

    Getac UX10 – tablet z Windows do pracy terenowej

    Getac UX10 to wzmocniony tablet z systemem Windows, przeznaczony do profesjonalnych aplikacji wymagających pełnego środowiska komputerowego.

    Może być stosowany w diagnostyce, przemyśle, serwisie terenowym, transporcie i służbach. W zależności od wariantu dostępne mogą być:

    • ekran Full HD czytelny w świetle słonecznym,
    • obsługa dotyku w rękawicach i podczas deszczu,
    • rysik,
    • LTE i GPS,
    • aparaty przedni i tylny,
    • dodatkowe porty,
    • stacje dokujące i klawiatury.

    Różne generacje Getac UX10 mogą wykorzystywać inne procesory i systemy operacyjne, dlatego przed zakupem należy sprawdzić pełną specyfikację.

    Getac F110

    Getac F110 to tablet z dużym ekranem, który łączy mobilność z wydajnością potrzebną do obsługi profesjonalnego oprogramowania Windows.

    Może sprawdzić się podczas pracy z dokumentacją techniczną, mapami, systemami diagnostycznymi oraz aplikacjami używanymi w zakładach przemysłowych i pojazdach.

    Wybrane konfiguracje mogą być wyposażone w procesory Intel Core, pamięć DDR5, szybkie dyski SSD oraz moduły komunikacyjne dopasowane do konkretnego wdrożenia.

    Getac K120 – tablet i mobilne stanowisko pracy

    Getac K120 jest dużym, 12,5-calowym tabletem wzmocnionym, który może stanowić podstawę rozbudowanego stanowiska mobilnego.

    Po połączeniu z odpowiednią klawiaturą, uchwytem lub stacją dokującą urządzenie może pełnić funkcję alternatywy dla laptopa terenowego. Jest to przydatne w zastosowaniach, w których potrzebna jest zarówno wygodna obsługa dotykowa, jak i możliwość pracy przy biurku lub w pojeździe.

    Przy wyborze należy sprawdzić, jakie elementy znajdują się w komplecie, ponieważ klawiatura i pozostałe akcesoria mogą być oferowane oddzielnie.

    Tablety Durabook

    Durabook produkuje wzmocnione tablety z systemem Windows, przeznaczone dla przemysłu, serwisu, logistyki i pracy w terenie.

    Oferta obejmuje kompaktowe modele 8-calowe oraz większe urządzenia zapewniające wygodniejszą obsługę rozbudowanych aplikacji.

    Do dostępnych serii należą między innymi:

    • Durabook R8,
    • Durabook R11,
    • Durabook U11I.

    Poszczególne konfiguracje różnią się procesorem, rodzajem ekranu, łącznością, kamerami oraz dodatkowym wyposażeniem.

    Durabook R8 – tablet 8 cali z Windows

    Durabook R8 jest kompaktowym, ośmiocalowym tabletem fully rugged z systemem Windows 11 Professional.

    W zależności od konfiguracji może oferować:

    • procesor Intel Pentium Gold lub Intel Core,
    • ekran czytelny w świetle słonecznym,
    • obsługę rysika,
    • łączność LTE i GPS,
    • Wi-Fi i Bluetooth,
    • wymienny akumulator,
    • przednią i tylną kamerę.

    Niewielki format może być korzystny dla pracowników, którzy przez większą część dnia trzymają urządzenie w dłoni lub przemieszczają się pomiędzy stanowiskami.

    Durabook R11

    Durabook R11 posiada ekran o przekątnej 11,6 cala i system Windows. Zapewnia większą powierzchnię roboczą niż modele kompaktowe, pozostając urządzeniem przeznaczonym do pracy mobilnej.

    Wybrane konfiguracje oferują ekran Full HD o podwyższonej jasności, procesor Intel Core, dysk SSD, GPS oraz modem LTE.

    Tablet może być wykorzystywany do obsługi aplikacji technicznych, dokumentacji, formularzy, map i systemów zarządzania pracą w terenie.

    Durabook U11I

    Durabook U11I to profesjonalny tablet fully rugged z systemem Windows, przeznaczony do wymagających zastosowań terenowych i przemysłowych.

    Dostępne warianty mogą posiadać moduły LTE i GPS, rozwiązania pozwalające zachować ciągłość zasilania, antenowe złącza przelotowe oraz akcesoria do montażu i dokowania.

    Przy konfiguracji stanowiska warto uwzględnić nie tylko sam tablet, ale również sposób jego ładowania, transportowania i mocowania.

    Tablet przemysłowy z czytnikiem kodów kreskowych

    W logistyce, produkcji i magazynowaniu przydatny może być tablet z czytnikiem kodów kreskowych.

    Zintegrowany moduł pozwala skanować oznaczenia bez korzystania z osobnego czytnika podłączanego przewodowo lub bezprzewodowo. Może to ułatwić:

    • przyjmowanie i wydawanie towaru,
    • inwentaryzację,
    • identyfikację komponentów,
    • śledzenie produkcji,
    • obsługę zleceń,
    • zarządzanie majątkiem i wyposażeniem.

    Czytnik kodów nie występuje w każdej konfiguracji. Przed zakupem należy sprawdzić jego obecność oraz rodzaje obsługiwanych kodów 1D i 2D.

    Tablet z RFID i NFC

    W wybranych zastosowaniach tablet może współpracować z modułem NFC lub czytnikiem RFID.

    Technologie te mogą służyć do:

    • identyfikacji pracowników,
    • odczytu oznaczeń zasobów,
    • rejestrowania operacji,
    • kontroli dostępu,
    • obsługi serwisowej,
    • automatyzacji procesów magazynowych.

    Rodzaj czytnika i obsługiwane częstotliwości muszą być zgodne z wykorzystywanymi znacznikami oraz oprogramowaniem.

    Tablet z Windows czy Android?

    Tablet z systemem Windows będzie odpowiedni, gdy potrzebna jest obsługa klasycznego oprogramowania komputerowego, aplikacji diagnostycznych, sterowników urządzeń oraz firmowych programów przygotowanych dla środowiska Windows.

    Tablet z Androidem może być lepszy w zastosowaniach opartych na aplikacjach mobilnych, przeglądarce, formularzach, skanowaniu kodów i prostym dostępie do systemów magazynowych lub logistycznych.

    Wybór systemu powinien wynikać przede wszystkim z wymagań używanego oprogramowania. Systemu operacyjnego nie należy traktować jako parametru, który można później dowolnie zmienić.

    Tablety z LTE i GPS

    Tablet z LTE pozwala korzystać z firmowych systemów, poczty i dokumentacji poza zasięgiem sieci Wi-Fi. Może być potrzebny pracownikom terenowym, kierowcom, serwisantom i osobom wykonującym inspekcje.

    GPS umożliwia współpracę z mapami, aplikacjami flotowymi, oprogramowaniem terenowym i systemami wykorzystującymi pozycję urządzenia.

    Modem LTE i odbiornik GPS nie zawsze są standardowym wyposażeniem. Należy zweryfikować ich obecność w dokładnym wariancie produktu.

    Ekran czytelny w świetle słonecznym

    W pracy terenowej ekran musi pozostać czytelny również przy intensywnym oświetleniu.

    Profesjonalne tablety mogą posiadać:

    • podwyższoną jasność,
    • powłokę ograniczającą refleksy,
    • technologię poprawiającą kontrast,
    • tryb obsługi w rękawicach,
    • tryb pracy podczas deszczu,
    • zgodność z aktywnym lub pasywnym rysikiem.

    Przy porównywaniu urządzeń warto sprawdzić jasność wyrażoną w nitach. Trzeba jednak pamiętać, że na czytelność wpływają również powłoka ekranu, kontrast i konstrukcja panelu.

    Rysik i digitizer

    Rysik może ułatwić uzupełnianie formularzy, podpisywanie dokumentów, zaznaczanie elementów na planach i wykonywanie precyzyjnych operacji.

    Niektóre konfiguracje posiadają standardowy rysik, a inne bardziej precyzyjny digitizer umożliwiający dokładniejsze wprowadzanie danych.

    Jeżeli funkcja ta jest istotna, należy sprawdzić rodzaj obsługiwanego rysika oraz to, czy znajduje się on w zestawie.

    Wymienny akumulator

    Wielogodzinna praca w terenie może wymagać wymiany baterii bez dostępu do gniazda zasilającego.

    Niektóre tablety przemysłowe posiadają wymienny akumulator, a wybrane modele oferują funkcję pozwalającą zachować działanie urządzenia podczas wymiany głównej baterii.

    Przed zakupem warto sprawdzić:

    • deklarowany czas pracy,
    • możliwość samodzielnej wymiany akumulatora,
    • dostępność baterii zapasowych,
    • zgodność z ładowarkami samochodowymi,
    • dostępne stacje dokujące,
    • sposób ładowania kilku akumulatorów.

    Stacje dokujące i montaż w pojeździe

    Tablet przemysłowy może współpracować ze stacją biurkową lub uchwytem samochodowym.

    Stacja dokująca może zapewniać zasilanie oraz dodatkowe porty, dzięki czemu po powrocie do biura tablet pełni funkcję komputera stanowiskowego.

    Montaż w pojeździe jest wykorzystywany między innymi przez służby, transport, logistykę i serwis terenowy. Przy wyborze uchwytu należy uwzględnić model tabletu, dostęp do portów, wymagane anteny i sposób doprowadzenia zasilania.

    Tablety ATEX do stref zagrożonych wybuchem

    W ofercie znajdują się również wybrane konfiguracje przeznaczone do pracy w określonych strefach zagrożonych wybuchem ATEX/IECEx.

    Takie urządzenia mogą być potrzebne między innymi w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetycznym i w zakładach, w których występują palne gazy lub pyły.

    Dobór tabletu do strefy Ex musi wynikać z klasyfikacji miejsca pracy. Należy zweryfikować pełne oznaczenie certyfikatu, kategorię urządzenia, grupę gazów lub pyłów oraz klasę temperaturową. Standardowa wersja tego samego modelu nie może zastąpić wariantu posiadającego wymagane dopuszczenie.

    Jak wybrać tablet wzmocniony?

    Przed zakupem określ:

    1. W jakich warunkach będzie pracować urządzenie?
    2. Jaki stopień ochrony IP jest wymagany?
    3. Czy potrzebny jest certyfikat ATEX lub IECEx?
    4. Jak duży powinien być ekran?
    5. Czy wymagany jest Windows, czy Android?
    6. Jakie oprogramowanie będzie używane?
    7. Czy potrzebne są LTE i GPS?
    8. Czy tablet ma posiadać skaner kodów, NFC lub RFID?
    9. Czy ekran musi działać w rękawicach i podczas deszczu?
    10. Czy urządzenie będzie montowane w pojeździe?
    11. Jak długo ma pracować bez dostępu do zasilania?
    12. Czy potrzebna jest fizyczna klawiatura lub stacja dokująca?

    Wybór konkretnej konfiguracji powinien uwzględniać zarówno aktualne wymagania, jak i możliwą późniejszą rozbudowę stanowiska.

    Tablety wzmocnione Getac i Durabook w DAARS

    W DAARS znajdziesz pancerne tablety przemysłowe Getac i Durabook przeznaczone do pracy w terenie, produkcji, logistyce, transporcie, diagnostyce i zastosowaniach specjalistycznych.

    Oferta obejmuje modele z ekranami od 8 do 14 cali, systemami Windows 11 Pro i Android, ochroną IP66 lub IP67, zgodnością z MIL-STD-810H oraz opcjonalnymi modułami LTE, GPS i czytnikami kodów.

    Przed zakupem porównaj pełne oznaczenia konfiguracji, ponieważ warianty należące do tej samej serii mogą różnić się systemem, pamięcią, dyskiem, rodzajem ekranu, łącznością i wyposażeniem dodatkowym.

  • Systemy rozbudowy Mac

    Systemy rozbudowy Mac o karty PCIe

    Komputery MacBook Pro, Mac mini, Mac Studio i iMac oferują wysoką wydajność, ale nie posiadają wewnętrznych gniazd PCIe znanych z klasycznych stacji roboczych. W profesjonalnej produkcji wideo, realizacji transmisji, postprodukcji i pracy z dźwiękiem dostęp do takich kart nadal może być niezbędny.

    System rozszerzeń Thunderbolt–PCIe pozwala umieścić kompatybilną kartę PCIe w zewnętrznej obudowie i połączyć ją z komputerem za pomocą przewodu Thunderbolt.

    W DAARS znajdziesz profesjonalne rozwiązania Sonnet przeznaczone do współpracy z komputerami:

    • MacBook Pro,
    • MacBook Air,
    • Mac mini,
    • Mac Studio,
    • iMac,
    • a w przypadku wybranych modeli również komputerami PC z systemem Windows lub Linux.

    Oferta obejmuje kompaktowe obudowy biurkowe oraz zintegrowane systemy rackowe do Maca mini i Mac Studio, wyposażone w jeden, dwa lub trzy sloty PCIe.

    Jak podłączyć kartę PCIe do MacBooka lub Maca mini?

    Karta PCIe jest instalowana wewnątrz zewnętrznej obudowy posiadającej własne zasilanie i chłodzenie. Obudowę łączy się następnie z portem Thunderbolt lub USB4 komputera.

    System może umożliwiać korzystanie między innymi z:

    • kart wejścia i wyjścia wideo,
    • kart przechwytujących,
    • profesjonalnych interfejsów audio,
    • kart sieciowych Ethernet,
    • kart Fibre Channel,
    • kontrolerów pamięci masowej,
    • kart DSP,
    • innych specjalistycznych urządzeń PCIe.

    Sama zgodność mechaniczna karty z obudową nie gwarantuje jej działania. Karta musi mieć odpowiedni sterownik dla wykorzystywanego systemu i współpracować z zewnętrznym połączeniem Thunderbolt–PCIe.

    Obudowa PCIe do MacBooka Pro

    MacBook Pro może oferować wydajność wystarczającą do profesjonalnego montażu, korekcji koloru, realizacji dźwięku i obsługi transmisji. Jego mobilna konstrukcja nie pozwala jednak na instalację wewnętrznej karty PCIe.

    Zewnętrzna obudowa Sonnet może zmienić MacBooka Pro w podstawę rozbudowanego stanowiska studyjnego. Po powrocie do biura lub reżyserki użytkownik podłącza obudowę przez Thunderbolt i uzyskuje dostęp do zainstalowanej karty wideo, audio lub sieciowej.

    Przy wyborze należy sprawdzić:

    • generację portu Thunderbolt w MacBooku,
    • wymagania karty PCIe,
    • dostępność sterowników dla macOS,
    • długość i wysokość karty,
    • liczbę zajmowanych slotów,
    • pobór mocy,
    • wymaganą przepustowość.

    Rozbudowa Maca mini

    Mac mini zapewnia wysoką wydajność przy niewielkich wymiarach, dlatego jest chętnie wykorzystywany w studiach, reżyserkach, instalacjach AV i systemach automatyzacji.

    Za pomocą systemu rozszerzeń można podłączyć do niego karty niedostępne w formie typowych urządzeń USB lub Thunderbolt.

    Dostępne są dwa podstawowe sposoby rozbudowy:

    • zewnętrzna obudowa biurkowa połączona z komputerem przewodem Thunderbolt,
    • obudowa rackowa łącząca miejsce na Maca mini z modułem PCIe.

    Drugie rozwiązanie ułatwia montaż komputera i kart rozszerzeń w szafie rack, mobilnej skrzyni produkcyjnej albo stałej instalacji AV.

    Rozbudowa Maca mini 2024 i nowszego

    Nowsza konstrukcja Maca mini wymaga obudowy zaprojektowanej do konkretnego kształtu i rozmieszczenia portów komputera.

    Systemy Sonnet xMac mini (2024+) są przeznaczone do współpracy z Macami mini produkowanymi od 2024 roku. Łączą obudowę rackową 2U z modułem rozszerzeń PCIe.

    Dostępne są warianty oferujące:

    • dwa sloty PCIe,
    • trzy sloty PCIe,
    • połączenie Thunderbolt,
    • nowsze rozwiązania Thunderbolt 5–PCIe,
    • obsługę kart wideo i audio wymagających dużej przepustowości.

    Przed zakupem należy sprawdzić dokładną generację Maca mini. Obudowa mechaniczna przeznaczona do konkretnego modelu może nie pasować do starszego lub nowszego komputera.

    Rozbudowa Mac Studio

    Mac Studio posiada rozbudowany zestaw portów, ale podobnie jak pozostałe komputery Apple Silicon nie oferuje wewnętrznych slotów PCIe.

    Rozwiązania Sonnet xMac Studio pozwalają zamontować komputer w obudowie rackowej i podłączyć do niego profesjonalne karty rozszerzeń.

    Taki system może być wykorzystywany w:

    • studiach postprodukcyjnych,
    • reżyserkach telewizyjnych,
    • instalacjach broadcastowych,
    • studiach nagraniowych,
    • systemach realizacji live,
    • mobilnych rackach produkcyjnych,
    • serwerowniach i instalacjach AV.

    Dostępne są konfiguracje z dwoma lub trzema slotami PCIe oraz warianty korzystające z Thunderbolt 3 albo Thunderbolt 5.

    Systemy Sonnet Echo Express

    Sonnet Echo Express to rodzina zewnętrznych obudów rozszerzeń Thunderbolt–PCIe. Umożliwiają korzystanie z kart PCIe bez umieszczania komputera w szafie rack.

    W zależności od modelu obudowa może posiadać:

    • jeden slot PCIe,
    • dwa niezależne sloty,
    • trzy sloty PCIe,
    • interfejs Thunderbolt 3,
    • interfejs Thunderbolt 5,
    • obsługę pełnowysokich kart,
    • aktywne chłodzenie,
    • własny zasilacz.

    Obudowy biurkowe sprawdzają się tam, gdzie karta ma współpracować z laptopem lub kompaktowym komputerem ustawionym na stanowisku roboczym.

    Sonnet Echo Express SE I

    Sonnet Echo Express SE I jest kompaktową obudową przeznaczoną do instalacji jednej karty PCIe.

    Może być dobrym rozwiązaniem, gdy użytkownik potrzebuje jednej wyspecjalizowanej funkcji, na przykład:

    • wejść lub wyjść wideo,
    • szybkiego portu sieciowego,
    • interfejsu Fibre Channel,
    • karty audio,
    • kontrolera pamięci masowej.

    W ofercie dostępne są warianty wykorzystujące Thunderbolt 3 i PCIe 3.0 oraz nowsza wersja Thunderbolt 5 z obsługą PCIe 4.0.

    Przed zakupem trzeba sprawdzić długość, wysokość, grubość i zapotrzebowanie energetyczne instalowanej karty.

    Sonnet Echo Express SE IIIe

    Sonnet Echo Express SE IIIe umożliwia instalację trzech kart PCIe w jednej obudowie.

    Może być stosowany w rozbudowanym stanowisku, które wymaga jednoczesnego korzystania na przykład z karty wideo, szybkiej karty sieciowej i dodatkowego interfejsu pamięci masowej.

    Liczba fizycznych slotów nie oznacza jednak, że każda karta otrzyma pełną przepustowość odpowiadającą bezpośredniemu połączeniu z płytą główną stacji roboczej. Przepustowość połączenia Thunderbolt jest współdzielona przez urządzenia pracujące w obudowie.

    Sonnet Echo II DV

    Sonnet Echo II DV jest systemem zaprojektowanym z myślą o dwóch profesjonalnych kartach PCIe wymagających wysokiej przepustowości.

    Zastosowanie dwóch interfejsów Thunderbolt pozwala lepiej rozdzielić transmisję danych niż w prostej obudowie wielogniazdowej korzystającej z jednego połączenia.

    Rozwiązanie może być przydatne w systemach broadcastowych i postprodukcyjnych wykorzystujących równocześnie dwie karty wejścia i wyjścia wideo.

    W ofercie dostępne są warianty Thunderbolt 3–PCIe oraz nowsze modele Thunderbolt 5 współpracujące z kartami PCIe 4.0.

    Sonnet Echo III Desktop

    Sonnet Echo III Desktop jest stacjonarnym systemem z trzema slotami PCIe. Może służyć do budowy rozbudowanego stanowiska kreatywnego opartego na MacBooku Pro, Macu mini, Mac Studio lub iMacu.

    Trzy sloty pozwalają połączyć różne funkcje w jednej obudowie, pod warunkiem zachowania zgodności kart z systemem, sterownikami, zasilaniem i dostępną przepustowością.

    Systemy rackowe xMac mini

    Systemy xMac mini pozwalają zainstalować Maca mini i moduł kart PCIe w obudowie rackowej 2U.

    Takie rozwiązanie zapewnia:

    • uporządkowany montaż komputera,
    • ochronę urządzenia w szafie lub skrzyni,
    • łatwiejsze prowadzenie przewodów,
    • możliwość podłączenia kart PCIe,
    • integrację z pozostałym sprzętem studyjnym,
    • wygodniejszy transport mobilnego systemu produkcyjnego.

    W zależności od modelu dostępne są moduły dwu- i trzyslotowe.

    Sonnet xMac mini Echo II DV

    Sonnet xMac mini Echo II DV łączy miejsce na Maca mini 2024 lub nowszego z modułem przeznaczonym dla dwóch kart PCIe.

    Wariant Thunderbolt 5 jest przygotowany do zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak profesjonalne karty wejścia i wyjścia wideo.

    Tego typu rozwiązanie może stanowić podstawę kompaktowego systemu do realizacji transmisji, przechwytywania sygnałów albo postprodukcji.

    Sonnet xMac mini Echo III

    Sonnet xMac mini Echo III oferuje trzy sloty PCIe w obudowie rackowej przeznaczonej dla Maca mini.

    Większa liczba slotów pozwala zbudować bardziej rozbudowany system, ale przed zakupem trzeba sprawdzić elektryczną konfigurację złączy i podział przepustowości pomiędzy karty.

    Fizyczne złącze x16 nie zawsze oznacza elektryczną obsługę szesnastu linii PCIe.

    Systemy rackowe xMac Studio

    Rozwiązania Sonnet xMac Studio pozwalają zamontować Mac Studio wraz z modułem rozszerzeń PCIe w obudowie rackowej 3U.

    W zależności od wariantu system może obsługiwać:

    • dwie karty PCIe o wysokich wymaganiach,
    • trzy karty PCIe,
    • interfejs Thunderbolt 3,
    • interfejs Thunderbolt 5,
    • karty PCIe 3.1 lub PCIe 4.0.

    Jest to rozwiązanie przeznaczone do stałych instalacji profesjonalnych i mobilnych zestawów rackowych.

    Sonnet xMac Studio Echo II DV

    Sonnet xMac Studio Echo II DV jest systemem przeznaczonym do pracy z dwiema kartami PCIe, w szczególności urządzeniami wymagającymi wysokiej przepustowości.

    Wariant Thunderbolt 5 może być wykorzystywany do budowy nowoczesnego środowiska broadcastowego lub postprodukcyjnego opartego na Mac Studio.

    Sonnet xMac Studio Echo III

    Sonnet xMac Studio Echo III umożliwia instalację trzech kart PCIe w systemie rackowym z komputerem Mac Studio.

    Może pozwolić na połączenie funkcji przechwytywania i wyprowadzania obrazu, szybkiej sieci oraz dodatkowych interfejsów w jednej obudowie.

    Przed wyborem należy zweryfikować kompatybilność każdej karty oraz łączne wymagania dotyczące zasilania i chłodzenia.

    Thunderbolt 3 a Thunderbolt 5

    Systemy rozszerzeń dostępne w tej kategorii wykorzystują Thunderbolt 3 lub Thunderbolt 5. Mogą być również zgodne z komputerami wyposażonymi w Thunderbolt 4 albo USB4, zależnie od konkretnego modelu i sposobu implementacji portu.

    Thunderbolt 5 zapewnia wyższą przepustowość niż wcześniejsze generacje. Może mieć to znaczenie w przypadku kart:

    • wejścia i wyjścia wideo,
    • obsługujących wiele strumieni obrazu,
    • szybkich interfejsów sieciowych,
    • pamięci masowej,
    • generujących duży i ciągły transfer danych.

    Wyższa generacja Thunderbolt nie przyspieszy jednak automatycznie każdej karty. Ostateczna wydajność zależy od komputera, obudowy, karty, sterowników oraz całego przepływu pracy.

    PCIe 3.0, PCIe 3.1 i PCIe 4.0

    Dostępne systemy obsługują karty działające w różnych generacjach standardu PCIe.

    Należy rozróżnić:

    • fizyczną długość złącza, na przykład x8 lub x16,
    • elektryczną liczbę obsługiwanych linii,
    • generację PCIe,
    • przepustowość połączenia z komputerem.

    Karta z fizycznym złączem x16 może działać w slocie zapewniającym mniejszą liczbę linii, jeśli producent karty dopuszcza taką konfigurację. Jej wydajność może być jednak ograniczona.

    Przed zakupem trzeba porównać wymagania karty z dokładną specyfikacją systemu Sonnet.

    Czy można podłączyć kartę graficzną do Maca przez Thunderbolt?

    Obudowy Thunderbolt–PCIe nie powinny być automatycznie traktowane jako obudowy eGPU.

    Obsługa zewnętrznych kart graficznych w systemie macOS zależy od modelu komputera, procesora, wersji systemu i konkretnej karty. Komputery Mac z układami Apple Silicon nie obsługują eGPU w sposób dostępny wcześniej w wybranych komputerach Mac z procesorami Intel.

    Przed zakupem systemu z myślą o karcie graficznej należy zweryfikować aktualne wymagania Apple, producenta obudowy i producenta karty. Typowym zastosowaniem produktów w tej kategorii są profesjonalne karty wideo, audio, sieciowe i kontrolery, a nie konsumenckie karty graficzne.

    Karty wideo PCIe do Maca

    Zewnętrzna obudowa PCIe może umożliwić korzystanie z profesjonalnych kart przechwytujących i kart wejścia/wyjścia wideo.

    Takie rozwiązanie może być stosowane do:

    • przechwytywania sygnałów SDI lub HDMI,
    • podglądu obrazu na monitorze referencyjnym,
    • wyprowadzania sygnału do miksera wideo,
    • pracy z wieloma kanałami wideo,
    • realizacji transmisji,
    • montażu i korekcji koloru,
    • konwersji pomiędzy środowiskiem komputerowym i profesjonalnym AV.

    Karta musi posiadać sterowniki zgodne z używaną wersją macOS oraz konkretną architekturą komputera Mac.

    Karty audio i DSP

    System rozszerzeń może również obsługiwać kompatybilne karty audio oraz procesory DSP stosowane w studiach nagraniowych i postprodukcji dźwięku.

    Przy pracy z audio znaczenie mają:

    • zgodność sterowników,
    • stabilność działania,
    • opóźnienia,
    • poziom hałasu wentylatorów,
    • rozmieszczenie obudowy względem stanowiska nagraniowego.

    Jeżeli system ma pracować w reżyserce lub pomieszczeniu nagraniowym, warto uwzględnić kulturę pracy całego zestawu.

    Karty sieciowe i Fibre Channel

    Obudowa PCIe może służyć do podłączenia szybkiej karty Ethernet lub Fibre Channel.

    Takie rozwiązanie jest przydatne w środowiskach korzystających z:

    • centralnej pamięci masowej,
    • serwerów NAS i SAN,
    • montażu materiałów bezpośrednio z sieci,
    • szybkiej wymiany plików,
    • infrastruktury 10, 25, 40 lub 100 GbE.

    Rzeczywista prędkość będzie ograniczona przez najwolniejszy element systemu, w tym przepustowość portu Thunderbolt, konfigurację PCIe, sieć i pamięć masową.

    Zgodność karty z macOS

    Przed zakupem systemu rozszerzeń należy potwierdzić, że karta:

    • ma sterowniki dla wykorzystywanej wersji macOS,
    • obsługuje procesor Intel albo Apple Silicon zastosowany w komputerze,
    • może pracować w zewnętrznej obudowie Thunderbolt,
    • mieści się fizycznie w obudowie,
    • nie przekracza dostępnej mocy,
    • nie wymaga większej liczby linii PCIe,
    • jest zgodna z konkretnym modelem Sonnet.

    Brak sterownika macOS sprawi, że karta nie będzie działać, nawet jeśli można ją prawidłowo zamontować i system rozpozna połączenie PCIe.

    Zgodność z MacBookiem Air i iMakiem

    Wybrane obudowy biurkowe mogą współpracować również z MacBookiem Air i iMakiem wyposażonym w odpowiedni port Thunderbolt lub USB4.

    Nie oznacza to jednak automatycznej zgodności wszystkich komputerów, kart i wersji systemu. Należy sprawdzić generację portu, architekturę procesora oraz sterowniki urządzenia.

    Systemy rackowe xMac są natomiast projektowane mechanicznie dla konkretnych generacji Maca mini lub Mac Studio.

    Zgodność z Windows i Linux

    Niektóre systemy Sonnet mogą współpracować również z komputerami PC wyposażonymi w port Thunderbolt lub odpowiednio zaimplementowane USB4.

    W takim przypadku należy sprawdzić:

    • obsługę PCIe tunneling przez port,
    • zgodność BIOS-u i sterowników Thunderbolt,
    • system Windows lub dystrybucję Linux,
    • sterowniki instalowanej karty,
    • sposób autoryzacji urządzeń Thunderbolt.

    Obecność złącza USB-C nie oznacza, że komputer obsługuje Thunderbolt albo przesyłanie PCIe.

    Obudowa biurkowa czy system rackowy?

    Obudowa biurkowa jest dobrym wyborem, gdy:

    • system ma pracować na jednym stanowisku,
    • komputer pozostaje mobilny,
    • potrzebna jest jedna, dwie lub trzy karty,
    • montaż w szafie rack nie jest wymagany.

    System rackowy warto wybrać, gdy:

    • Mac mini lub Mac Studio ma być częścią instalacji AV,
    • urządzenia będą transportowane w skrzyni rack,
    • wymagane jest uporządkowane prowadzenie przewodów,
    • komputer i karty mają tworzyć jeden system,
    • sprzęt będzie pracował w reżyserce lub serwerowni.

    Ile slotów PCIe wybrać?

    Obudowa jednogniazdowa jest odpowiednia, gdy potrzebna jest jedna karta i nie jest planowana szybka rozbudowa.

    Model z dwoma slotami może obsłużyć dwie karty lub jedną kartę zajmującą większą przestrzeń, zależnie od budowy obudowy.

    System trzyslotowy zapewnia największe możliwości rozbudowy, ale wymaga dokładnego sprawdzenia podziału linii PCIe, mocy zasilacza i dostępnej przestrzeni.

    Nie warto wybierać liczby slotów wyłącznie na podstawie liczby obecnie posiadanych kart. Należy również uwzględnić planowaną rozbudowę stanowiska.

    Jak dobrać system rozszerzeń PCIe do Maca?

    Przed zakupem ustal:

    1. Jaki model i rocznik komputera Mac będzie używany?
    2. Czy komputer posiada Thunderbolt 3, 4, 5 lub USB4?
    3. Jaka karta PCIe ma zostać zainstalowana?
    4. Czy karta ma sterowniki dla używanej wersji macOS?
    5. Czy sterownik obsługuje komputery Apple Silicon?
    6. Jakie są wymiary i pobór mocy karty?
    7. Ile linii PCIe wymaga karta?
    8. Czy potrzebna jest jedna karta, czy kilka?
    9. Czy system ma być biurkowy, czy rackowy?
    10. Czy wszystkie karty muszą pracować jednocześnie z pełną wydajnością?

    Najbezpieczniejszym sposobem doboru jest porównanie konkretnej karty, komputera, systemu operacyjnego i obudowy, zamiast opierania się wyłącznie na rodzaju złącza.

    Systemy rozszerzeń PCIe Sonnet w DAARS

    W DAARS znajdziesz systemy rozbudowy Sonnet do komputerów MacBook Pro, Mac mini, Mac Studio, MacBook Air i iMac.

    Oferta obejmuje obudowy biurkowe Echo Express oraz rackowe systemy xMac z jednym, dwoma lub trzema slotami PCIe. Dostępne są warianty korzystające z Thunderbolt 3, Thunderbolt 5 i kart PCIe różnych generacji.

    Rozwiązania mogą być wykorzystywane z kompatybilnymi kartami wideo, audio, sieciowymi, Fibre Channel, kontrolerami pamięci masowej i innymi profesjonalnymi urządzeniami PCIe.

    Przed zakupem należy sprawdzić sterowniki, wymiary karty, wymagania energetyczne, liczbę linii PCIe oraz zgodność z konkretnym modelem komputera i wersją macOS.

Filtry

Jest 89 produktów.

Cena
-
Marka
Typ
Rodzaj ochrony
Przekątna ekranu
Procesor
Karta graficzna
Pamięć RAM
Dysk twardy
System operacyjny
Durabook S15 (S15-Standard-IP_S5G1Q2AAJBXE)
Napędzany przez procesory Intel®, Durabook S15 oferuje idealne połączenie najlepszej w swojej klasie wydajności, mobilności i niezawodności w porównaniu do konkurencyjnych laptopów o wzmocnionej konstrukcji. Wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz Full HD, posiada także 98-klawiszową klawiaturę membranową z dedykowanym blokiem numerycznym. Pomimo grubości...
14 655,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook S15 (S15-i7-IP_S5G2Q2CAJBXE)
Napędzany przez procesory Intel®, Durabook S15 oferuje idealne połączenie najlepszej w swojej klasie wydajności, mobilności i niezawodności w porównaniu do konkurencyjnych laptopów o wzmocnionej konstrukcji. Wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz Full HD DynaVue® czytelny w pełnym słońcu, posiada także 98-klawiszową klawiaturę membranową z dedykowanym...
17 173,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S410 (S410-G5-16-512-RS_ST2N6C3SSDXI)
Getac S410 to wszechstronne narzędzie oferujące większą moc, mobilność, łączność i możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. S410 jako przedstawiciel klasy semi-rugged zapewnia niewiarygodną produktywność dzięki czytelnemu w świetle słonecznym ekranowi, większej pamięci masowej, superszybkiej transmisji danych i nawet trzem akumulatorom mieszczącym się w...
14 948,00 zł
(z VAT 23%)
Getac UX10 (UX10-G3-LTE-GPS-PT_USC154VIX4XX)
Getac UX10 (UX10-G3-LTE-GPS-PT_USC154VIX4XX) | Tablet wzmocniony Fully Rugged, MIL-STD-810H, IP66, MIL-STD-461G, UX10G3 - Intel Core i5-1235U Processor, With Webcam+Standard Battery(1-pack), Microsoft Windows 11 Pro x64 with 8GB RAM, 256GB PCIe SSD, Sunlight Readable Full HD LCD + Touchscreen + Hard Tip stylus + Rear Camera, EU & UK Power Cord, WIFI +...
14 865,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S510 (S510-TS-16-WB-RS-RJ_SU1N6AQSSDX5)
Przynosząc korzyści w zakresie produktywności i elastyczności dzięki technologii edge AI do odległych i trudnych środowisk, wytrzymały laptop Getac S510 jest zaprojektowany, aby spełniać potrzeby specjalistów z branży motoryzacyjnej, organów ścigania, produkcji, usług użyteczności publicznej oraz serwisu terenowego w zakresie  solidnych laptopów, które...
14 998,00 zł
(z VAT 23%)
Getac UX10 (UX10-G5-GPS-LTE_UW1764VIX1XX)
Wytrzymałość potwierdzona certyfikatamiTen tablet wzmocniony został zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych warunkach.Odporność na upadek z 1,8 m podczas pracyZakres temperatur: od -29°C do +63°CKlasy ochrony: IP66 i MIL-STD 810HEkran LumiBond 1000 nitów czytelny w słońcu, obsługa w rękawicach i w deszczuDzięki tym cechom UX10 sprawdza się w przemyśle,...
16 941,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F120 (F120-RJ_FW1764WI1DLX)
Getac F120 – Wzmocniony tablet przemysłowy klasy ruggedJego wzmocniona konstrukcja i wsparcie dla sztucznej inteligencji sprawiają, że świetnie radzi sobie w diagnostyce terenowej, przemyśle, logistyce czy zastosowaniach wojskowych. To nie tylko tablet przemysłowy, ale kompleksowe narzędzie, które zapewnia niezawodność i wydajność w każdej sytuacji. Duży...
15 205,00 zł
(z VAT 23%)
Getac K120 (K120-G3-Basic_KTA164V8XKXX)
Getac K120 (K120-G3-Basic_KTA164V8XKXX) | Tablet wzmocniony Fully Rugged, MIL-STD-810H, IP66, MIL-STD-461G, K120G3 - Intel Core i5-1335U Processor, W/ Webcam + Standard Batteries (2-pack), Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 256GB PCIe SSD, Sunlight Readable Full HD LCD + Touchscreen + Rear Camera + Hard Tip stylus, USB-C AC Adapter + EU & UK...
15 214,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook U11I (U11I-G3-Field_U1H1P2DEBBXX)
Durabook U11I (U11I-G3-Field_U1H1P2DEBBXX) | Tablet wzmocniony Fully Rugged, MIL-STD-810H, IP66, MIL-STD-461G, 11.6" FHD (1920 x1080) Sunlight Readable 1000 nits Touchscreen Display, Intel® Core™ i5-1230U Processor up to 4.4 GHz, Windows 11 Professional with 8GB RAM, 256GB PCIe SSD, Bridge Battery, Wi-Fi 6E + Bluetooth v5.3, Dedicated GPS, 4G LTE, RF...
15 331,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F110 (F110-G7-i7-GPS-LTE-RS-RJ_FTB166TI1MMX)
Getac jest oddanym specjalistą od wytrzymałych urządzeń, a nowy F110 został zbudowany zgodnie z wymagającymi standardami. Jego w pełni wytrzymała obudowa jest teraz jeszcze bardziej odporna na wstrząsy, zalanie, wibracje i upadki. Certyfikacja klasy wojskowej, z nowym standardem MIL-STD-810H, gwarantuje działanie w ekstremalnych i ulepszonych...
20 640,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F110 (F110-G7-16GB-RS-RJ_FTA164JI1DMX)
Getac jest oddanym specjalistą od wytrzymałych urządzeń, a nowy F110 został zbudowany zgodnie z wymagającymi standardami. Jego w pełni wytrzymała obudowa jest teraz jeszcze bardziej odporna na wstrząsy, zalanie, wibracje i upadki. Certyfikacja klasy wojskowej, z nowym standardem MIL-STD-810H, gwarantuje działanie w ekstremalnych i ulepszonych...
15 825,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F120 (F120-Basic_FW1764WI1DXX)
Getac F120 – Wzmocniony tablet przemysłowy klasy ruggedJego wzmocniona konstrukcja i wsparcie dla sztucznej inteligencji sprawiają, że świetnie radzi sobie w diagnostyce terenowej, przemyśle, logistyce czy zastosowaniach wojskowych. To nie tylko tablet przemysłowy, ale kompleksowe narzędzie, które zapewnia niezawodność i wydajność w każdej sytuacji. Duży...
14 633,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S510 (S510-16-512-TS-GPS-LTE_SU1D6CQSSFXX)
Getac S510 (S510-16-512-TS-GPS-LTE_SU1D6CQSSFXX) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 15,6" S510 - Intel Core Ultra 5 125U Processor + Thunderbolt 4 x 1, (Without Webcam), Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD (Main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD + Touchscreen + Stylus), US KBD + EU Power...
16 361,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F110 (F110-G7_FTB166JI3DXX)
Getac F110 (F110-G7_FTB166JI3DXX) | Tablet wzmocniony Fully Rugged, MIL-STD-810H, IP66, MIL-STD-461G, F110G7 - Intel Core i7-1355U Processor, 11.6" With Webcam, Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD, Sunlight Readable (Full HD LCD+ Touchscreen+Hard Tip stylus), DC Power Jack + AC Adapter + EU & UK Power Cord, Rear Camera + High...
16 738,00 zł
(z VAT 23%)
Getac F110 (F110-G7-16-GPS-LTE_FTA164JI1MXX)
Getac jest oddanym specjalistą od wytrzymałych urządzeń, a nowy F110 został zbudowany zgodnie z wymagającymi standardami. Jego w pełni wytrzymała obudowa jest teraz jeszcze bardziej odporna na wstrząsy, zalanie, wibracje i upadki. Certyfikacja klasy wojskowej, z nowym standardem MIL-STD-810H, gwarantuje działanie w ekstremalnych i ulepszonych...
15 564,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook R10 (R10-Basic_R0M1A25A_AXX)
Durabook R10 – wydajny i wytrzymały tablet przemysłowyDurabook R10 to kompaktowy tablet wzmocniony o przekątnej 10,1”, stworzony z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach. Napędzany najnowszymi procesorami Intel® Core™ Ultra 200V Series, zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność. Ten wytrzymały tablet spełnia normy MIL-STD-810H, IP66 oraz ANSI/UL...
16 223,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook R10 (R10-KBD-Standard_R0M1A2JA_BXM)
Durabook R10 – wydajny i wytrzymały tablet przemysłowy + Odłączana klawiatura membranowa z podświetleniemDurabook R10 to kompaktowy tablet wzmocniony o przekątnej 10,1”, stworzony z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach. Napędzany najnowszymi procesorami Intel® Core™ Ultra 200V Series, zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność. Ten wytrzymały...
18 842,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S510 (S510-WB-16-512-TS-GPS-LTE_SU1N6CQSSFXX)
Getac S510 (S510-WB-16-512-TS-GPS-LTE_SU1N6CQSSFXX) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 15,6" S510 - Intel Core Ultra 5 125U Processor + Thunderbolt 4 x 1, Webcam, Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD (Main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD + Touchscreen + Stylus), US KBD + EU Power Cord,...
16 810,00 zł
(z VAT 23%)
Getac K120 (K120-G3-GPS-LTE_KTA164V8X4XX)
Getac K120 zapewnia większą moc, lepszą łączność i wygodę niż kiedykolwiek wcześniej, a to wszystko we wzmocnionej obudowie, która spełnia najnowsze specyfikacje wojskowe. Jest to wszechstronne, wydajne i wysoce konfigurowalne urządzenie, które nie idzie na kompromis, jeśli chodzi o łatwość użytkowania. Dzięki procesorowi Intel Core, K120 może wykonywać...
16 985,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S410 (S410-G5-FHD-TS-16-512_ST2D6CQSSFXX)
Getac S410 (S410-G5-FHD-TS-16-512_ST2D6CQSSFXX) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 14" S410G5 - Intel Core i5-1340P Processor, 14" + (Without Webcam), Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD (main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD + Touchscreen + Stylus), US KBD + EU Power Cord, Membrane...
17 127,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S510 (S510-U7-HC-16-RS-RJ_SU676A3SSDX5)
Getac S510 (S510-U7-HC-16-RS-RJ_SU676A3SSDX5) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 15,6" S510 - Intel Core Ultra 7 165U Processor, vPro Enterprise + Thunderbolt 4 x 2, Windows Hello Webcam, Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 256GB PCIe SSD (Main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD), US KBD + EU Power Cord,...
17 171,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S510 (S510-U7-WB-16-512-TS-RS-RJ_SU4N6CQSSDX5)
Getac S510 (S510-U7-WB-16-512-TS-RS-RJ_SU4N6CQSSDX5) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 15,6" S510 - Intel Core Ultra 7 155U Processor + Thunderbolt 4 x 1, Webcam, Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD (Main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD + Touchscreen + Stylus), US KBD + EU Power Cord,...
17 182,00 zł
(z VAT 23%)
Getac V120 (V120-16GB-4G_VV116PESB4BX)
Getac V120 – wytrzymały laptop do pracy w ekstremalnych środowiskach Przemysłowy laptop do zastosowań o znaczeniu krytycznymGetac V120 to w pełni wzmocniony laptop zaprojektowany dla profesjonalistów pracujących tam, gdzie standardowe notebooki zawodzą. Wytrzymała konstrukcja i wysoka wydajność obliczeniowa zapewniają niezawodność niezbędną w obronności,...
21 015,00 zł
(z VAT 23%)
Getac V120 (V120-16-512-RS_VV116YESBDBA)
Getac V120 – wytrzymały laptop do pracy w ekstremalnych środowiskach Przemysłowy laptop do zastosowań o znaczeniu krytycznymGetac V120 to w pełni wzmocniony laptop zaprojektowany dla profesjonalistów pracujących tam, gdzie standardowe notebooki zawodzą. Wytrzymała konstrukcja i wysoka wydajność obliczeniowa zapewniają niezawodność niezbędną w obronności,...
22 236,00 zł
(z VAT 23%)
Getac G140 (G140-Basic_GX2764WI1DXX)
Niezawodność w ekstremalnych środowiskachZaprojektowany z myślą o wymagających warunkach terenowych, Getac G140 posiada certyfikat MIL-STD-810H, stopień ochrony IP66 oraz przetestowaną odporność na upadki z wysokości 1,2 metra. Gwarantuje to niezawodne działanie w miejscach narażonych na kurz, wodę, wstrząsy i wibracje. Ta bezkompromisowa konstrukcja typu...
17 619,00 zł
(z VAT 23%)
Getac G140 (G140-PT_GX2764WI1KXX)
Niezawodność w ekstremalnych środowiskachZaprojektowany z myślą o wymagających warunkach terenowych, Getac G140 posiada certyfikat MIL-STD-810H, stopień ochrony IP66 oraz przetestowaną odporność na upadki z wysokości 1,2 metra. Gwarantuje to niezawodne działanie w miejscach narażonych na kurz, wodę, wstrząsy i wibracje. Ta bezkompromisowa konstrukcja typu...
18 042,00 zł
(z VAT 23%)
Getac K120 (K120-G3-i7-16-512_KTB166V8XKEX)
Getac K120 zapewnia większą moc, lepszą łączność i wygodę niż kiedykolwiek wcześniej, a to wszystko we wzmocnionej obudowie, która spełnia najnowsze specyfikacje wojskowe. Jest to wszechstronne, wydajne i wysoce konfigurowalne urządzenie, które nie idzie na kompromis, jeśli chodzi o łatwość użytkowania. Dzięki procesorowi Intel Core, K120 może wykonywać...
18 424,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook R10 (R10-Field_R0M1A2JE_BXX)
Durabook R10 – wydajny i wytrzymały tablet przemysłowyDurabook R10 to kompaktowy tablet wzmocniony o przekątnej 10,1”, stworzony z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach. Napędzany najnowszymi procesorami Intel® Core™ Ultra 200V Series, zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność. Ten wytrzymały tablet spełnia normy MIL-STD-810H, IP66 oraz ANSI/UL...
18 477,00 zł
(z VAT 23%)
Durabook R10 (R10-Standard_R0M1A2JA_BXX)
Durabook R10 – wydajny i wytrzymały tablet przemysłowyDurabook R10 to kompaktowy tablet wzmocniony o przekątnej 10,1”, stworzony z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach. Napędzany najnowszymi procesorami Intel® Core™ Ultra 200V Series, zapewnia wyjątkową wydajność, energooszczędność. Ten wytrzymały tablet spełnia normy MIL-STD-810H, IP66 oraz ANSI/UL...
16 749,00 zł
(z VAT 23%)
Getac S410 (S410-G5-i7-16-512-TS-LTE_ST4N6CQSSJXI)
Getac S410 (S410-G5-i7-16-512-TS-LTE_ST4N6CQSSJXI) | Notebook wzmocniony Semi Rugged, MIL-STD-810H, IP53, 14" S410G5 - Intel Core i7-1360P Processor, Webcam, Microsoft Windows 11 Pro x64 with 16GB RAM, 512GB PCIe SSD (main storage, user swappable), Sunlight Readable (Full HD LCD + Touchscreen + Stylus), US KBD + EU Power Cord, Membrane Backlit KBD, WIFI +...
18 551,00 zł
(z VAT 23%)