×
Blackmagic Design Ultimatte 12 HD | Procesor wideo Blackmagic Design - 1

Blackmagic Design Ultimatte 12 HD

Blackmagic Design
9338716007619
ULTMKEY12/B/HD-AV

Blackmagic Design Ultimatte 12 HD | Procesor wideo

Ultimatte 12 HD to zaawansowany procesor do kompozytowania w czasie rzeczywistym, zaprojektowany do kluczowania wideo na żywo z grafiką emisyjną nowej generacji, wirtualnymi planami zdjęciowymi i nie tylko. Ultimatte 12 HD zawiera nowe algorytmy i kolorymetrię, niewiarygodną obsługę krawędzi, wierność kolorów i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej tłumienie rozlania. Wysokowydajna konstrukcja 3G-SDI zapewnia możliwość pracy w HD z przetwarzaniem subpikseli dla niesamowitej jakości obrazu.

Brak w magazynie
4 299,00 zł
(z VAT 23%)
Kalkulator Grenke
Ilość

Produkt na specjalne zamówienie
Wysyłka: Termin realizacji do potwierdzenia

Opis ogólny dla serii Blackmagic Design Ultimatte 12:
Nowy Ultimatte 12 to coś więcej niż najlepsze na świecie urządzenie do kluczowania, to zaawansowany procesor do kompozytowania w czasie rzeczywistym, zaprojektowany dla nowej generacji grafiki nadawczej. Zawiera całkowicie nowe algorytmy i kolorymetrię, które zapewniają prawdziwie fotorealistyczne kompozyty. Uzyskasz niewiarygodną obsługę krawędzi, większą separację kolorów, ich zadziwiającą wierność i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej tłumienie rozlania, nawet w cieniach lub przez przezroczyste obiekty, takie jak okna. Dostępne są 4 niesamowite modele Ultimatte 12, z obsługą HD, Ultra HD, a nawet natywnego 8K. Prezentuj pogodę, sport, wiadomości i rozrywkę w jakości kinowej, wszystko kompozytowane w czasie rzeczywistym.

Dodaj Ultimatte 12 do każdej kamery
Podczas pracy na żywo z wieloma kamerami filmującymi pod różnymi kątami zdarza się, że zielony ekran wykazuje różnice kolorystyczne. Ponadto klucze wbudowane w miksery do produkcji na żywo często muszą być dzielone między kamery, co komplikuje kluczowanie, ponieważ każda kamera widzi zielony ekran nieco inaczej. Nowy Ultimatte 12 eliminuje te problemy, zapewniając niesamowitą technologię w przystępnej cenie, dzięki czemu każda kamera może mieć oddzielny Ultimatte. Oznacza to, że każdy Ultimatte można ustawić na konkretny widok z kamery. Dzięki dedykowanemu Ultimatte w każdej kamerze Twoje kompozyty mogą wykraczać daleko poza możliwości planu zdjęciowego, pozwalając tworzyć zupełnie nowe scenerie.

Generuj wirtualne światy na żywo do transmisji
Niezależnie czy pracujesz nad programem informacyjnym, sportowym, produkcją telewizyjną i filmową, czy przy programach rozrywkowych – Ultimatte 12 posiada jakość pozwalającą na uzyskanie niewiarygodnie realistycznych kompozytów, które umieszczą Twojego wykonawcę w dowolnej scenerii. Ponadto nowe modele Ultimatte 12 mają wbudowaną pamięć klatek, dzięki czemu nie trzeba korzystać ze źródeł wideo na żywo dla wszystkich wejść. Ultimatte 12 można także użyć do nakładania na scenę pierwszego planu generowanych komputerowo obiektów rzeczywistości rozszerzonej, wraz z realistyczną przezroczystością, za którymi może przechodzić Twój wykonawca. Jest również idealny do wstępnej wizualizacji na planie w produkcji filmowej, ponieważ pozwala aktorom i reżyserom oglądać scenę podczas kręcenia.

Realistyczne wirtualne plany zdjęciowe z kamerą stałopozycyjną
Teraz możesz stworzyć ogromny plan zdjęciowy do transmisji, nawet w małym mieszkaniu lub piwnicy. To dlatego, że wszystkie modele Ultimatte 12 mają pamięć klatek, dzięki czemu można załadować wstępnie wyrenderowane stop klatki z planu zdjęciowego modelowanego w 3D, co jest przełomowe w produkcji na żywo, gdyż możesz użyć wirtualnego planu, nawet jeśli nie masz miejsca na fizyczny plan zdjęciowy do transmisji. W dodatku bez żadnego zewnętrznego sprzętu. Wystarczy użyć wielu kamer, każda z Ultimatte 12 i załadowaną klatką tła. Ponieważ tła są wstępnie renderowane, są bardziej fotorealistyczne niż tradycyjny wirtualny plan. Jeśli kamery są nieruchome, tła będą wyglądać idealnie. Dodatkowo Ultimatte 12 jest niedrogi, więc możesz użyć więcej kamer.

Cztery modele Ultimatte 12

  • Ultimatte 12 HD Mini
    Unikalny Ultimatte 12 ze złączami HDMI, dzięki czemu otrzymujesz najbardziej zaawansowany na świecie klucz do użytku z kamerami konsumenckimi. Uzyskaj pełną obróbkę Ultimatte 12 i pamięć klatek do tworzenia wirtualnych planów bez dodatkowych kosztów.

  • Ultimatte 12 HD
    Najbardziej zaawansowany na świecie klucz chroma w przystępnym modelu HD. Pełne przetwarzanie jakości Ultimatte 12 zapewnia obsługę krawędzi nowej generacji, niesamowitą separację kolorów i lepsze tłumienie rozlania.

  • Ultimatte 12 4K
    Najbardziej zaawansowany na świecie klucz chroma z połączeniami 12G-SDI do pracy w HD i Ultra HD. Ultimatte 12 zawiera obsługę krawędzi nowej generacji, niesamowitą separację kolorów i lepsze tłumienie rozlania.

  • Ultimatte 12 8K
    Najbardziej zaawansowany na świecie klucz chroma z Quad Link 12G-SDI dla HD, Ultra HD i 8K. Przyszłościowa konstrukcja posiada pełne przetwarzanie Ultimatte 12 w 8K dla nowej generacji transmisji i produkcji filmowej.

Nowe algorytmy i rozszerzona przestrzeń kolorów
Modele Ultimatte 12, nawet Ultimatte 12 HD Mini, posiadają nowe, niesamowicie zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu oraz ogromną wewnętrzną przestrzeń kolorów. Oznacza to, że wszystkie modele tworzą kompozyty o identycznej jakości. Procesowanie automatycznie generuje wewnętrzne maski, więc różne partie obrazu są przetwarzane oddzielnie w oparciu o kolory w każdym obszarze. To jak posiadanie mocy wielu urządzeń Ultimatte pracujących razem na tym samym obrazie. Uzyskaj drobne szczegóły krawędzi tam, gdzie są najpotrzebniejsze, jak na przykład na włosach, a także gładsze przejścia między kolorami lub innymi obiektami w scenie. Nowe przetwarzanie matematyczne i subpikselowe zaprojektowano z myślą o niesamowitej jakości i wyrazistości.

Automatyczna analiza sceny do kluczowania jednym przyciskiem
W produkcji na żywo trzeba pracować szybko. Ultimatte 12 posiada technologię kluczowania jednym przyciskiem, która analizuje scenę i automatycznie ustawia ponad 100 parametrów, zapewniając świetne klucze bez konieczności dodatkowego nakładu pracy. Najpierw trzeba upewnić się, że scena jest dobrze oświetlona, a kamery posiadają prawidłowy balans bieli. Następnie wystarczy aktywować klucz automatyczny, a Ultimatte wykona całą pracę za Ciebie. Ponadto wszystkie modele zawierają funkcję korekcji ekranu, która kompensuje nierównomiernie oświetlone zielone/niebieskie ekrany. Kluczowanie jednym przyciskiem jest znacznie szybsze i pozwala na precyzyjne użycie klucza przy minimalnym wysiłku. Dzięki temu możesz skupić się na programie, podczas gdy Ultimatte 12 zajmuje się resztą.

Dodawanie warstw półprzezroczystych i grafiki nadawczej
Dodawanie obiektów półprzezroczystych, takich jak kolorowe lub barwione szkło i grafika komputerowa, jest praktycznie niemożliwe przy użyciu tradycyjnego klucza, ponieważ nie można odjąć niebieskiego lub zielonego ekranu od półprzezroczystego kolorowego obiektu bez zmiany jego oryginalnego koloru. Teraz Ultimatte 12 zapewnia nowy, rewolucyjny tryb kompozytowania warstw, który umożliwia dodawanie barwionych obiektów na wierzchu obrazu pierwszoplanowego. To oznacza zupełnie nową generację realistycznego wyglądu półprzezroczystego szkła w grafice nadawczej. Gdy patrzysz przez obiekt lub gdy Twój wykonawca za nim przechodzi, zabarwione kolory są dokładnie zachowane, dzięki czemu ujęcie wygląda całkowicie realistycznie.

Wiernie odtwarza i zachowuje problematyczne kolory
Ultimatte 12 zapewnia nowe zaawansowane przetwarzanie flary, krawędzi i przejść, co pozwala usunąć tło bez wpływu na kolory, które chcesz utrzymać. Będziesz w stanie zachować i wiernie odwzorować kolory, które są niemożliwe do uzyskania na innych urządzeniach do kluczowania, np. jaskrawożółta sukienka na tle zielonego ekranu. Ultimatte 12 inteligentnie wyodrębnia i osobno traktuje różne części obrazu, a jednocześnie zachowuje płynne przejścia kolorów między nimi. Oferuje najwyższej jakości kompozytowanie, gwarantując fotorealistyczny końcowy rezultat. W przeciwieństwie do innych urządzeń do kluczowania, Ultimatte 12 zapewnia wyraźne obrazy z żywymi kolorami, które rzucają się w oczy.

Kluczuj i kompozytuj obrazy z cieniami i przezroczystością
Ulepszone algorytmy flary w Ultimatte 12 mogą usunąć zielone zabarwienie i rozlanie ze wszystkiego. To jeden z powodów, dla których Ultimatte 12 tworzy prawdziwe, realistycznie wyglądające środowiska wirtualne. Oznacza to też, że cienie lub przezroczyste obiekty powodujące odbicia nie stanowią już problemu. Ultimatte 12 automatycznie próbkuje kolory, tworzy spójne maski dla ścian, podłóg i innych części obrazu, a następnie nanosi niezbędne korekty. Cienie są odpowiednio mapowane i kompozytowane na nowym tle, rozlanie jest usuwane, a przezroczyste obiekty są perfekcyjnie obrabiane.

Szeroki zakres połączeń wideo
Ultimatte 12 posiada 7 różnych połączeń wejściowych, w zależności od modelu, które służą do kompozytowania w całość różnych elementów. Obejmują one pierwszy plan i tło oraz maski „podtrzymujące” i „śmieci”, a także dodatkowe wejścia warstw do nakładania dodatkowych obrazów na kompozytowany obraz. Podczas pracy z ujęciami statycznymi Ultimatte 12 pozwala nawet korzystać ze źródeł niezsynchronizowanych. W nowych modelach Ultimatte 12 można pracować nawet bez źródeł wideo, ponieważ wbudowana pamięć klatek pozwala na wewnętrzne ładowanie teł i innych elementów. To radykalnie obniża koszty budowy systemów nadawczych opartych na Ultimatte.

Modele przyszłościowe z zaawansowaną technologią 12G‑SDI
Modele Ultimatte 12 4K i Ultimatte 12 8K są wyposażone w zaawansowane połączenia 12G-SDI, dzięki czemu można pracować z obecnymi formatami wideo HD, a także przyszłymi formatami wideo Ultra HD i 8K. Tylko 12G-SDI oferuje wysoki klatkaż Ultra HD poprzez pojedyncze połączenie BNC, działające ze wszystkimi zwykłymi urządzeniami HD. Ultimatte 12 jest kompatybilny z praktycznie każdym sprzętem SD, HD, 3G, 6G i 12G-SDI oraz obsługuje wszystkie formaty HD i Ultra HD do 2160p60. Natomiast model Ultimatte 12 8K posiada Quad Link 12G-SDI dla wszystkich formatów wideo do 4320p60 8K. Możesz go używać ze swoimi kamerami HD już dziś i przejść na Ultra HD, gdy będziesz gotów.

Wiele urządzeń Ultimatte na jednym monitorze
Wszystkie modele Ultimatte 12 posiadają funkcję układu kaskadowego, która umożliwia wyświetlanie obrazu z maksymalnie ośmiu urządzeń Ultimatte na jednym wyświetlaczu SDI. Wystarczy połączyć nawet osiem urządzeń Ultimatte w łańcuch SDI, korzystając z wejść i wyjść monitorowych, a ostatnie urządzenie Ultimatte podłączyć do monitora SDI. Następnie, gdy przełączymy się na monitorowanie określonego urządzenia Ultimatte za pomocą oprogramowania Ultimatte Software Control lub Smart Remote 4, wyjście monitorowe zostanie przełączone z niemal zerową latencją i przekazane w dół łańcucha w celu wyświetlenia na monitorze. To znacznie upraszcza monitorowanie, nawet w przypadku pracy z wieloma kamerami wyposażonymi w Ultimatte.

Steruj kamerami HDMI z mikserów SDI
Wyjątkowy model Ultimatte 12 HD Mini posiada specjalną funkcję umożliwiającą konwersję sterowania kamerą SDI na HDMI. Oznacza to, że mikser ATEM SDI może sterować podłączoną przez HDMI kamerą Blackmagic Pocket Cinema. Miksery ATEM wysyłają sygnał sterowania kamerą przez SDI, a konwerter może zmienić to na HDMI dla kamery. Wystarczy podłączyć SDI z wyjścia konwertera do wejścia miksera, wyjście programowe miksera do wejścia konwertera, a następnie wejście konwertera HDMI łączy się z Pocket Cinema Camera. Teraz dodaj numer kamery w narzędziu Ultimatte, a otrzymasz kontrolę nad korektorem koloru kamery, tally, a nawet zdalnym nagrywaniem. Dodatkowo otrzymujesz również sterowanie kamerą za pomocą HDMI, gdy używasz mikserów takich jak ATEM Mini.

Zawiera darmowy Ultimatte Software Control
Wszystkie modele Ultimatte 12 zawierają darmowe Ultimatte Software Control dla Mac i Windows. W oknie głównym znajdują się menu ułożone w sekcjach pełniących różne funkcje. Choć na pierwszy rzut oka interfejs może wyglądać onieśmielająco, ponieważ ma tak wiele różnych przycisków i ustawień, opanowanie go nie zajmie dużo czasu, więc szybko nauczysz się instynktownie poruszać między ustawieniami w miarę budowania kompozytu. Ponieważ Ultimatte Software Control działa na komputerze, można załadować pamięć klatek Ultimatte 12. Wszystkie ustawienia i stop klatki są zapisywane w pamięci flash, więc zostają zachowane po wyłączeniu zasilania. Dodatkowo modele Ultimatte 12 4K i 8K zawierają Ethernet 10G dla jeszcze szybszego przesyłania plików.

Grupy
Ta część interfejsu zawiera większość menu ustawień. Na przykład, jeśli chcesz dostosować elementy sterujące flarą na pierwszym planie, wystarczy kliknąć przycisk pierwszego planu, a następnie kliknąć przycisk „Flare 1”. Elementy sterujące flarą będą teraz widoczne na bocznych elementach sterujących okna głównego do regulacji.

Kontrola informacji i pliku
Tu zapisuje się pliki presetów i konfiguruje niektóre ustawienia Ultimatte. Wystarczy kliknąć ikonę folderu, aby zapisać preset. Ustawienia można kopiować między różnymi modelami Ultimatte 12 oraz wyświetlić stan i konfigurację, klikając małą ikonę informacyjną.

Pasek stanu
Możesz zobaczyć, że wszystkie urządzenia Ultimatte są sterowane przez Ultimatte Software Control, patrząc na pasek stanu na dole głównego okna. Stan każdej ikony urządzenia będzie świecił na zielono, gdy zostanie zidentyfikowany w sieci. Gdy urządzenie zostanie wybrane do sterowania, ikona zaświeci się na niebiesko.

Wyjście monitora
Jest to jeden z najważniejszych elementów sterujących, który określa, jakie obrazy są wyświetlane na monitorze wideo podłączonym do wyjścia monitorowego Ultimatte. Można zmienić sposób wyświetlania na monitorze pomiędzy wyjściem programu, wejściem pierwszego planu, wejściem tła, łączonym widokiem maski, widokiem maski wewnętrznej i wypełnieniem.

Dodaj opcjonalny Ultimatte Smart Remote 4
Ultimatte Smart Remote 4 to panel z ekranem dotykowym, który łączy się przez sieć Ethernet, aby sterować aż ośmioma urządzeniami Ultimatte 12. W połączeniu z układem kaskadowym monitorów oznacza to, że można wyświetlić nawet osiem urządzeń Ultimatte 12 bez dodawania routera wideo. Smart Remote 4 posiada również fizyczne przyciski i pokrętła umożliwiające dokładniejszą kontrolę parametrów Ultimatte 12. Ma też przyciski do szybkiego ładowania i zapisywania presetów oraz ekran dotykowy zapewniający pełną kontrolę nad każdym parametrem. Dodatkowo na przednim panelu jednostki rackowej Ultimatte znajdują się przyciski umożliwiające przywołanie własnych presetów. Można również tworzyć niestandardowe rozwiązania sterujące za pomocą łatwego w użyciu tekstowego protokołu sterującego Ultimatte.

Specyfikacja techniczna Blackmagic Design Ultimatte 12 HD:

Złącza

  • Wejścia wideo SDI: 5
  • Wyjścia wideo SDI: 4
  • Wyjścia pętli wideo SDI: 1 (ponowne taktowanie SD lub HD Camera FG)
  • Prędkość SDI: 270Mb, 1,5G, 3G.
  • Ponowna synchronizacja wejścia wideo: Na wszystkich wejściach.
  • Połączenia referencyjne: 1 x wejście BNC, 1 x wyjście BNC. Tri-Sync lub Black Burst.
  • GPIO: DE15
  • Ethernet: Do 1 Gb/s dla sterowania urządzeniem i ładowania zdjęć do puli multimediów.
  • Interfejs komputera: 1 x USB typu C 3.0 dla konfiguracji urządzenia i aktualizacji oprogramowania.

Standardy

  • Standardy wideo SDI: 525i59.94 NTSC, 625i50 PAL
  • Standardy wideo HD: 720p50, 720p59.94, 720p60, 1080i50, 1080i59.94, 1080i60, 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60, 1080PsF23.98, 1080PsF24, 1080PsF25, 1080PsF29.97, 1080PsF30
  • Zgodność SDI: SMPTE 259M, SMPTE 292M, SMPTE 296M, SMPTE 424M, SMPTE 425M poziom A i B.
  • Próbkowanie wideo: 4:2:2
  • Precyzja kolorów: 10-bitowa
  • Przestrzeń kolorów: REC 601, REC 709, REC 2020.
  • Obsługa wielu prędkości: Automatyczne wykrywanie SD i HD.

Źródła kompozytu

  • Pierwszy plan: 1 x wejście 3G-SDI z wyjściem pętli
  • Tło: 1 x wejście 3G-SDI. Zdjęcie z puli multimediów
  • Maska tła: Okno wewnętrzne. Zdjęcie z puli multimediów.
  • Maska śmieci: 1 x wejście 3G-SDI. Okno wewnętrzne. Zdjęcie z puli multimediów.
  • Maska podtrzymująca: 1 x wejście 3G-SDI. Okno wewnętrzne. Zdjęcie z puli multimediów.
  • Warstwa: Zdjęcie z puli multimediów.
  • Maska warstwy: Okno wewnętrzne. Zdjęcie z puli multimediów.

Wyjścia kompozytu

  • Wypełnienia: 1 x 3G-SDI
  • Maski: 1 x 3G-SDI
  • Programu: 1 x 3G-SDI

Monitorowe

  • Wejście monitora: 1 x 3G-SDI (dla układu kaskadowego)
  • Wyjście monitora: 1 x 3G-SDI (Do monitorowania programu, wejścia pierwszego planu, wejścia tła, maski łączonej, maski wewnętrznej, wyjścia wypełnienia, wejścia warstwy, wejścia maski tła, wejścia maski śmieci, wejścia maski podtrzymującej, wejścia maski warstwy, przetworzonej maski warstwy, przetworzonej maski podtrzymującej, przetworzonej maski śmieci, przetworzonej maski tła, korekcji ekranu.)

Pula multimediów

  • Formaty kadrów tła: TGA, TIFF, BMP, PNG, JPG.
  • Formaty kadrów tła z Alpha: TGA, TIFF, BMP.
  • Formaty kadrów warstwy: TGA, TIFF, BMP, PNG, JPG.
  • Formaty kadrów warstwy z Alpha: TGA, TIFF, BMP.
  • Formaty kadrów maski śmieci: TIFF, BMP, PNG, JPG.
  • Formaty kadrów maski podtrzymującej: TIFF, BMP, PNG, JPG.
  • Pamięć puli multimediów: 6GB nieulotnej pamięci wewnętrznej.

Wyświetlacze

  • Wbudowany kolorowy 2,2-calowy wyświetlacz dla nazwy urządzenia, podglądu wideo, mierników audio w standardzie wideo, statusu i menu.

Sterowanie

  • Panel sterowania: Kolorowy 2,2-calowy wyświetlacz, 3 przyciski presetów, 3 przyciski menu i pokrętło.
  • Połączenie sterujące: Połączenie sieciowe lub bezpośrednie połączenie Ethernet z komputerem z zainstalowanym oprogramowaniem Ultimatte Software Control lub Ultimatte Smart Remote 4.
  • Oprogramowanie sterujące: Ultimatte Software Control (obsługiwane na komputerach z systemem Mac™ lub Windows™)
  • Sprzętowy panel sterowania: Ultimatte Smart Remote 4
  • Sterowanie niestandardowe: Protokół Ethernet i wyprowadzenie pinów GPIO zawarte w  instrukcji obsługi Ultimatte.

Oprogramowanie

  • Aktualizacje oprogramowania: Za pomocą połączenia USB typu C lub Ethernet z komputerami z systemem Mac™ lub Windows™.
  • Konfiguracja: Adres IP Ultimatte jest ustawiany za pomocą panelu sterowania lub narzędzia Ultimatte Setup podłączonego przez USB.

Systemy operacyjne

  • Mac 11.0 Big Sur,
  • Mac 12.0 Monterey lub nowsza wersja
  • Windows 10, 64 bity.
  • Windows 11.

Wymogi zasilania

  • Zasilanie: 1 x wewnętrzne 100 ‑ 240V AC 50/60Hz
  • Zużycie energii: 15W

Akcesoria opcjonalne

  • Ultimatte Smart Remote 4

Instalacja fizyczna

  • Szerokość połowy jednostki rack, wysokość 1 jednostki rack.

Specyfikacje fizyczne

  • Wymiary: 210 x 177 x 44.2 mm (Szer. x Gł. x Wys.)
  • Waga: 1.16 kg

Specyfikacje środowiskowe

  • Temperatura robocza: 0°C do 40°C
  • Temperatura przechowywania: -20°C do 60°C
  • Wilgotność względna: 0% - 90% kondensacja nie występuje.

Elementy zawarte w zestawie

  • Blackmagic Design Ultimatte 12 HD
  • Pakiet powitalny z kodem QR do pobrania oprogramowania
  • Gwarancja: 12 miesięcy ograniczonej gwarancji producenta.
ULTMKEY12/B/HD-AV
Brak w magazynie

Karta katalogowa

Przeznaczenie
Uniwersalne
Typ
Procesor wideo

Konkretne odniesienia

EAN13
9338716007619

Inne produkty w tej samej kategorii