Atomos Sumo 19
Atomos

Atomos Sumo 19 | Rekorder wideo 4K z ekranem 19" HDMI + SDI

10 499,00 zł
Brutto
Kod producenta: ATOMSUMO19
EAN:

Produkt jest dostępny

Atomos Sumo 19 jest profesjonalnym rekorderem wideo z wielkoformatowym ekranem. Monitor wielkości 19 cali umożliwia dokładne obserwowanie kadru i kontrolę obrazu, dodatkowe funkcje jak focus peaking czy zebra ułatwiają operatorowi ręczne ostrzenie oraz manualne ustawianie naświetlenia i tonów. Rekorder Atomos Sumo19 zapisuje na dyskach SSD materiał wideo w jakości 4K 12bit w RAW, z kamery Panasonic EVA1 nawet do 5.7K w ProRes RAW, 10 bitowy ProRes lub DNxHR. Wejścia sygnałowe jakie mamy do dyspozycji to SDI, HDMI oraz dodatkowe wejścia XLR audio. Rejestrator zasilany jest stacjonarnie z zasilacza lub z akumulatorów typu V-Mount. Montowany może być standardem VESA lub dzięki wielu punktom montażowym 1/4 oraz 3/8 cala za pomocą ramion i akcesoriów montażowych.

Ilość

Kalkulator Grenke
  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Pierwszy monitor produkcyjny który jednocześnie rejestruje obraz w rozdzielczości 4K 12bit RAW, 10-bitowym ProRes/DNxHR, dodatkowo pozwalając na miksowanie oraz rejestrację obrazu 1080p60.

Wózek DIT
Monitoruj obraz HDR bezpośrednio na planie, z logami HDR i odtwarzaniem PQ/HLG oczywiście razem z wskaźnikami takimi jak waveform, peaking, false color czy wectroskop na w pełni skalibrowanym ekranie. Poza monitorowaniem, dzięki rejestracji aż do 4K60p i 2Kp240, możesz tworzyć codzienne pliki podglądowe na tanich i dostępnych nośnikach SSD.

Ostrzyciel
Połączenie monitora z nagrywarką w większym rozmiarze 19” daje ostrzycielowi dostęp do materiału z peakingiem, zoomem 2:1 i 1:1 oraz możliwości tagowania ujęć w pliku XML. Wysoka jasność ekranu wynosząca 1200nitów, mocna i wytrzymała konstrukcja z aluminium oraz wiele punktów montażowych czynią go urządzeniem przydatnym na każdym planie dla każdego asystenta.

Podgląd reżyserski i kliencki
Klienci i reżyserzy z pewnością docenią jakość obrazu HDR w czasie rzeczywistym, prosto z kamery z precyzyjnym logowaniem plików z kamery dowolnego producenta oraz odtwarzaniem sygnałów PQ/HLG. Pełna kontrola nad odtwarzaniem i tagowaniem XML oznacza, że mogą nie tylko przeglądać ujęcia, ale dokonywać wstępnej analizy i wyboru ujęć do montażu. Dodatkowo, istnieje możliwość stworzenia „lekkich” plików ProResLT z zaaplikowanymi LUTami oraz z audio na tanie i dostępne dyski SSD. Opcjonalnie, możesz prezentować video w LOGu jak i w standardowych gamach zarówno z jak i bez zaaplikowanych LUTów. Przełączaj między widokami w sekundzie.

Monitor Studyjny
W środowisku studyjnym, 19” Sumo staje się niedrogim, ale niezwykle potężnym monitorem HDR. Dzięki 10 stopniom dynamiki obrazu, 10bitowym przetwarzaniem, oraz kalibracją system X-Rite, monitor przyjmie każdy sygnał PQ i HLG z Twojego systemu gradingowego i wyświetli w rozpiętości HDR.

Na planie
Po raz pierwszy Twój monitor na planie może wyświetlać obraz HDR i jednocześnie rejestrować obraz. Ale oprócz tego monitor ten nie służy jedynie podglądowi, może również nagrywać pliki dailies, proxy i kopie master w rozdzielczości 4kp60, a całkowita kontrola odbywa się z dala od kamery i jej obsługi na wysokiej jakości 19” ekranie o jasności 1200nitów i obsłudze 10bitowego HDR.

W studiu
Zabierz Sumo do studia i wykorzystaj jako monitor gradingowy HDR. Po prostu podłącz go ze swoim oprogramowaniem do korekcji barwnej i wyświetlaj sygnały Log, PQ i HLG z komputera PC/Mac. Efekt możesz podziwiać na kolorystycznie zgodnym ekranie HDR w jakości 10bitowej i w 10 stopniach zakresu dynamiki obrazu.

Wytrzymała obudowa, uniwersalny montaż
Aluminiowa obudowa z wbudowanym ochraniaczem posiada 10 punktów montażowych na górze/bokach/spodzie urządzenia, montaż VESA z tyłu urządzenia oraz podstawkę biurkową dla wielu opcji montażu. Obok złącz XLR dla zasilania i zbalansowanego audio, mamy do dyspozycji 3.5mm wyjście audio oraz głośniki stereo. Opcjonalne płytki bateryjne pozwalają na zasilenie urządzenia za pomocą baterii V-Lock lub Anton Bauer.

12-bit Raw, 10-bit ProRes/DNxHR aż do 4Kp60
Zarejestruj sygnał RAW z kamery FS5/FS7/FS700, Canon C300MK2/C500 lub Panasonica Varicam LT przez złącze SDI w jakości 12bitów 4Kp30 jako CNDG lub 10-bitowyn Apple ProRes / Avid DNxHR do 4Kp60/2Kp240 w zależności od możliwości kamery. Siła przetwarzania Sumo zachowuje najwyższą jakość sygnału bezpośrednio z sensora z przepustowością rzędu 3.2Gb/s.

Monitoruj, przełączaj, zapisuj
Spraw pracę w środowisku multicam łatwością. Przełączaj i miksuj kanały w trybie rzeczywistym i streamuj lub nagrywaj 4 nagrania HD ISO korzystając ze złącz QuadLink SDI. Przełączaj pomiędzy źródłami na ekranie z kolejkowaniem, przenikaniem oraz przejściami „na twardo” lub znakuj przejścia do pliku decyzyjnego, który możesz zaimportować później do programu edycyjnego.

Przejdź na HDR już dziś
10bitowy panel LCD Sumo o rozmiarze 19” i rozdzielczości 1920x1080 jest obsługiwany przez silnik AtomHDR, który precyzyjnie mapuje sygnały Log/PQ/HLG z popularnych kamer, konsol i telewizorów aby perfekcyjnie wyświetlić sygnał HDR w czasie rzeczywistym. Jasność i jaskrawość kolorów obrazu HDR, ożywiają wyświetlany materiał, lub pozwalają na wyświetlanie go na większych ekranach HDR/Rec709 na planie. Sumo może zostać również wykorzystane jako tani i dostępny podgląd podczas edycji i korekcji barwnej w trakcie pracy w studiu.

Kalibracja dla dokładnego koloru
Jak wszystkie high-endowe monitory, Sumo pozwala na dodatkową kalibrację w celu uzyskania dokładności kolorystycznej, jaką może stracić w przeciągu swojego życia. Proces kalibracji monitora jest niezwykle prosty i pozwala na wykorzystanie czujnika i1DisplayPro firmy X-Rite aby zapewnić dokładność kolorystyczną obrazu HDR i Rec709.

Energii Ci nie zabraknie
Opcjonalne płytki montażowe łączą podwójne złącze baterii V-lock lub Anton Bauer, pozwalając na ciągłą pracę pary baterii. Ten opatentowany system firmy Atomos, automatycznie przełącza baterie w momencie jej rozładowania do drugiej, pełnej. Dzięki temu możesz pracować na planie non stop, będąc pewnym stałego zasilania.

Tanie i łatwo dostępne media
Sumo rejestruje pliki na opatentowanym systemie Master Caddy. Duże pojemności i szeroka dostępność dysków 2,5” SSD pozwala na stosunkowo tanie i długie czasy nagrań. Firma Atomos przetestowała i zaakceptowała ponad 20 dysków dla Sumo (atomos.com/drives), dzięki czemu z łatwością dobierzesz dysk do swoich potrzeb. Dodatkowo, dzięki współpracy z wiodącym dostawcą pamięci masowych dla filmu i telewizji- firmą G-Technology, system Master Caddy pasuje do produktów RAID serii EV, dzięki czemu Twoja praca stała się jeszcze bardziej efektywna.

W zestawie:
• Monitor Sumo
• Montaż VESA oraz V-Lock
• Podstawka
• Zasilacz

Najważniejsze cechy:

Nagrania w wysokiej jakości na nośnikach SSD i HDD

Nagrywanie w formacie 4K (4096 x 2160 / 24p / 25p / 30p / 50p i 60p) przez SDI lub HDMI

Nagrywanie w trybie pełnoekranowym z szybkością do 120 kl./sek

Wbudowany ekran dotykowy AtomhsR IPS 19"

Rozdzielczość: 1920 x 1200

Jasność: 1200 cd/m²

Format obrazu: 16:9

325 ppi

Tryb Live View

Kalibrowany monitor zgodny ze standardem SMPTE REC709

10-bitowe przetwarzanie sygnału

Skanowanie w kolorze 4:2:2

Zapis w programie Apple ProRes, kodeka Avid DNxHR

Automatyczne rozpoczęcie/zakończenie nagrywania z Timecode

Możliwe zdalne rozpoczęcie/zakończenie przez SDI lub HDMI

Kompatybilny z popularnym oprogramowaniem: np. Apple Final Cut Pro 7, Final Cut Pro X, Avid Media Composer 5.0+, Adobe Premiere 5.5+, EDIUS 6.0+, Sony Vegas Pro 10+, Lightworks, Autodesk Smoke 2015+

Obsługa 3D LUT

Zintegrowana konwersja w dół z UHD na HD

Korekcja anamorficzna (2-krotna, 1,5-krotna, 1,33-krotna i specyficzny tryb Panasonic 8: 3, na przykład w modelu DMC-GH4)

Pre-Record: 2 sek. w  4K, 8 sek. w HD

Time Lapse: Liczba klatek, przedziału czasu, całkowity czas nagrywania i inne funkcje można ustawić indywidualnie

Podczas nagrywania lub odtwarzania sekwencje mogą być oznaczane

Otwory 10 x 1/4 " i 5 x 3/8" do mocowania lub dołączania innych akcesoriów

Dołączone do zestawu - Master Caddy i zasilacz

Akcesoria opcjonalne -- akumulator V-Mount

Wejścia:

4 x 12G-SDI/6G-SDI/3G-SDI/HD-SDI z wbudowanym dźwiękiem (12 kanałów z 24 bit)

1 x HDMI 2.0 z wbudowanym dźwiękiem (2 lub 8 kanałów z 24 bit)

1 x audio, XLR 3-pin, z zasilaniem fantomowym 48 V

Wyjścia:

1 x SDI/SDI SDI/SDI/SDI/SDI SDI 12 G z wbudowanym dźwiękiem (12 kanałów z 24-bitowym)

1 x HDMI Loop-Through

1 x analogowy dźwięk, gniazdo stereo 3,5 mm

1x audio, XLR 3-pin

Inne złącza:

1 x LANC, gniazdo 2,5 mm

1 x 2,5-calowy slot SATA (SSD/HDD)

1 x DC In, 6.2 - 16.8V, XLR 4-pin (m)

2 x DC In akumulatory, 6.2 - 16.8V, XLR 4-pin (m)

Informacje ogólne:

Wymiary (bez/z podstawką) (WxHxD) - 50,4 x 31 x 6,3 cm/50,4 x 33 x 18 cm

Waga (bez/z podstawką) - 5,6 g / 6,2 kg

Zasilanie - akumulator DC 6.2 - 16.8V lub V-mount 6.2 - 16.8V

Pobór mocy: 75 W


Opis

Rozmiar matrycy
19"
Maksymalna ilość kl./s (Full HD)
200/240p
Maksymalna ilość kl./s (4K)
50/60p
Złącza wejść wideo
HDMI + SDI
Wykorzystywane akumulatory
V-Mount
Maksymalna obsługiwana rozdzielczość na wejściu
5120 x 2880 (5.7K)
Nośnik
SSD 2.5"
Kodeki
ProRes + ProRes RAW + DNxHD + CinemaDNG

Komentarze

Oceń 

sumo

nazwa adekwatna, kawał niezłego ekranu

Napisz swoją opinię

Atomos Sumo 19 | Rekorder wideo 4K z ekranem 19" HDMI + SDI

Atomos Sumo 19 jest profesjonalnym rekorderem wideo z wielkoformatowym ekranem. Monitor wielkości 19 cali umożliwia dokładne obserwowanie kadru i kontrolę obrazu, dodatkowe funkcje jak focus peaking czy zebra ułatwiają operatorowi ręczne ostrzenie oraz manualne ustawianie naświetlenia i tonów. Rekorder Atomos Sumo19 zapisuje na dyskach SSD materiał wideo w jakości 4K 12bit w RAW, z kamery Panasonic EVA1 nawet do 5.7K w ProRes RAW, 10 bitowy ProRes lub DNxHR. Wejścia sygnałowe jakie mamy do dyspozycji to SDI, HDMI oraz dodatkowe wejścia XLR audio. Rejestrator zasilany jest stacjonarnie z zasilacza lub z akumulatorów typu V-Mount. Montowany może być standardem VESA lub dzięki wielu punktom montażowym 1/4 oraz 3/8 cala za pomocą ramion i akcesoriów montażowych.

Napisz swoją opinię