RME Micstasy
RME

RME Micstasy

14 000,00 zł
Brutto
Dostępny w sprzedaży:

RME Micstasy to najwyższej klasy studyjny przedwzmacniacz mikrofonowy. Oferuje profesjonalną jakość, doskonałe podzespoły i najnowsze rozwiązania technologiczne. RME Micstasy oferuje 8 preampów przeznaczonych do pracy z mikrofonami, instrumentami oraz sygnałem liniowym. Złącza, które mamy do dyspozycji to XLR, TRS. Dodatkowe wejścia cyfrowe to złącze D-Sub dla standardu AES/EBU IN/OUT. Przedwzmacniacz posiada również wejście i wyjście cyfrowe MADI o złączach optycznych SC oraz koncentrycznych BNC. Wyposażony jest również w wejście i wyjście MIDI. Wyjście sygnałów audio odbywa się za pomocą gniazd XLR lub cyfrowych wyjść ADAT. Micstasy posiada również wejście i wyjśćie Word Clock. Przetwarza sygnał w jakości 24 bit z 192kHz.

Ilość

  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Micstasy to najwyższej jakości 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy. Urządzenie pełni jednocześnie funkcję przetwornika A/D, łącząc w sobie najlepsze cechy innych interfejsów RME i niespotykane wcześniej rozwiązania. Interfejs może być wykorzystywany jako przetwornik analogowy [wejście mikrofonowo-liniowe do wyjścia liniowego] lub cyfrowy [wejście mikrofonowo-liniowe do wyjścia cyfrowego], przy czym oba tory sygnału mogą być używane jednocześnie. Istotną cechą urządzenia jest możliwość zdalnego sterowania poprzez komunikaty MIDI [również MIDI poprzez standard MADI].

Innowacyjna koncepcja Micstasy pozwala na wzmacnianie i przetwarzanie WSZYSTKICH analogowych źródeł dźwięku. Mogą to być sygnały o dużym poziomie rejestrowane w warunkach koncertowych, typowe sygnały studyjne, sygnały o niskim poziomie, instrumenty wysokoimpedancyjne lub sygnały pochodzące z mikrofonów dynamicznych, pojemnościowych, czy też wstęgowych. Micstasy współpracuje z każdym rodzajem sygnału, w ten sam, niezawodny sposób.

Sygnały wzmacniane przez Micstasy są dostępne na wyjściach analogowych, co sprawia, że używanie drogich splitterów jest niepotrzebne. Wszelkie funkcje urządzenia mogą być zdalnie kontrolowane poprzez komunikaty MIDI oraz MIDI poprzez standard MADI. Dzięki temu, interfejs może być umieszczony w pobliżu mikrofonów, pozwalając na uzyskanie najwyższej jakości przetwarzanego sygnału. Co więcej, opcjonalna karta MADI umożliwia dostęp do jeszcze większej ilości funkcji. Karta MADI I64 pozwala na szeregowe połączenie do ośmiu interfejsów Micstasy! Wszystkie 64 sygnały są wtedy dostępne w ostatnim urządzeniu. Istnieje możliwość zbudowania podobnego systemu łącząc przedwzmacniacze Micstasy z przetwornikami ADI-8 QS.

Złącza:
8 x Wejście analogowe przedwzmacniacza (XLR/Line, zakres wzmocnienia – 85 dB),
8 x Wyjście analogowe (XLR),
4 x Wyjście AES/EBU (8 kanałów @ 192 kHz),
2 x Wyjście ADAT (8 kanałów @ 96 kHz),
Wejście/wyjście MIDI,
Wejście/wyjście Word Clock,
Opcjonalnie: Wejście/wyjście MADI (Karta MADI I64).

Najważniejsze cechy:
8 symetrycznych wejść mikrofonowo-liniowych XLR, z zakresem wzmocnienia 85 dB,
Regulacja poziomu wejściowego [od -56.5 dBu do +30 dBu],
Najwyższej jakości zespoły obwodów z czterema przekaźnikami na kanał, super-niskoszumowy przedwzmacniacz mikrofonowy,
Regulacja wzmocnienia [krok co 0.5 dB],
Bardzo szerokie pasmo przenoszenia [200 kHz] z filtracją zakłóceń elektromagnetycznych [EMI] na wejściu,
8 symetrycznych wejść TRS liniowo-instrumentalnych z opcją Hi-Z [dużej impedancji],
8 symetrycznych wyjść liniowych XLR [maksymalny poziom +27 dBu],
4 wyjścia AES/EBU [złącze D-sub], 8 kanałów @ 192 kHz,
2 wyjścia ADAT, 8 kanałów @ 96 kHz,
Opcjonalne wejście/wyjście MADI [karta MADI I64] z możliwością szeregowego łączenia interfejsów i powrotną ścieżką cyfrową,
Symetryczny filtr górnoprzepustowy z superniskimi zniekształceniami harmonicznymi [THD] o nachyleniu charakterystyki 18 dB/okt,
Mierniki poziomu z trzynastoma diodami LED na kanał,
Kodowanie/dekodowanie M/S na wyjściu cyfrowym,
Funkcja AutoSet: Automatyczna redukcja wzmocnienia,
Możliwość zapisu stanu bieżącego w 8 presetach użytkownika,
Możliwość pełnej zdalnej kontroli.

Urządzenie może być montowane w standardowym racku 19″ [zajmując dwie jednostki]. Interfejs oferuje szereg zaawansowanych funkcji, takich jak: Intelligent Clock Control [ICC], SyncCheck, SteadyClock, TotalGain, AutoSet oraz zdalne sterowanie poprzez MIDI.

Technologie znane z innych produktów RME [np. SyncCheck] zapewniają doskonałą synchronizację i szybką detekcję błędów. Istnieje możliwość połączenia kilku urządzeń i ich synchronizacji za pomocą Word Clock. Wszystkie ustawienia zapisywane są w wewnętrznej pamięci po wyłączeniu urządzenia.

Istnieje możliwość pełnej zdalnej kontroli Micstasy za pomocą MIDI. Istnieje również możliwość wprowadzania zapytań o status danej funkcji za pomocą MIDI. Każdy z interfejsów Micstasy może posiadać oddzielny identyfikator ID, co pozwala na niezależną, zdalną kontrolę urządzeń za pomocą pojedynczego kanału MIDI. Zdalna kontrola MIDI jest kompatybilna z systemami Pro Tools firmy Digidesign oraz stołami mikserskimi Yamahy M7C, PM5D, DM-1000 oraz DM-2000.

Technologia SteadyClock(TM) zapewnia doskonałą jakość sygnału taktującego w każdej sytuacji. Ze względu na bardzo sprawny system redukcji jitter’a, przetworniki A/D pracują tak samo dobrze z wykorzystaniem wewnętrznego, czy też zewnętrznego sygnału taktującego. W przypadku zaniku zewnętrznego sygnału taktującego, technologia Intelligent Clock Control [ICC] zapewnia podtrzymanie ostatnio wykorzystywanej częstotliwości próbkowania.

Niska latencja
Micstasy RME korzysta z najwyższej klasy przetworników A/D firmy Cirrus Logic. W efekcie Micstasy cechuje się niedoścignionymi parametrami w zakresie zniekształceń oraz stosunku sygnał/szum. To, co najbardziej odróżnia ten przetwornik od innych dostępnych na rynku to innowacyjny filtr cyfrowy, pozwalający po raz pierwszy osiągnąć opóźnienia rzędu 12 próbek [0.25 ms] w przypadku pracy w trybie Single Speed, 9 próbek [0.09 ms] przy Double Speed oraz 5 [!] próbek [0.026 ms] w trybie Quad Speed.

Powyższe wartości stanowią mniej, niż jedną czwartą latencji, jaką cechują się znacznie droższe urządzenia. Jest to ważny krok w kierunku redukcji latencji w studiach nagraniowych opartych na komputerowych systemach rejestracji. W przypadku modeli DS i QS latencję można po prostu zignorować. W połączeniu z modułem ADI-8 QS, przetworniki D/A cechujące się opóźnieniem rzędu 5 – 10 próbek, sprawią, że monitorowanie „analogowo-cyfrowe” staje się monitorowaniem w stylu „czysto analogowym”.

Funkcja AutoSet
Niektóre przedwzmacniacze mikrofonowe wyposażone są w limitery przeciwdziałające przesterowaniom na etapie przetwarzania A/D. W przypadku Micstasy nie zastosowano tego typu rozwiązania, gdyż mogłoby to obniżyć doskonałe parametry przedwzmacniaczy.

Regulacja poziomu wzmocnienia w Micstasy odbywa się całkowicie cyfrowo i może być ustawiana automatycznie. Efektem tego jest doskonałe zabezpieczenie przed przesterowaniami, nie powodujące jakiejkolwiek degradacji sygnału, który nie jest prowadzony przez żaden dodatkowy obwód.

W menu Setup istnieje możliwość ustalenia progu, powyżej którego wzmocnienie sygnału będzie redukowane. Regulacja odbywa się w czterech krokach [-1, -3, -6, -12 dBFS]. Jakakolwiek zmiana wzmocnienia zostanie natychmiast zaznaczona na odpowiednim wyświetlaczu GAIN. W przypadku aktywnej funkcji AutoSet, wzmocnienie może być nadal kontrolowane manualnie.

Opcjonalna karta:
Karta MADI I64 w połączeniu z interfejsem Micstasy oferuje dostęp do 64-kanałów wejściowych i wyjściowych w standardzie MADI. Wyjścia elektryczne i optyczne działają równolegle wysyłając ten sam sygnał do złącz AES/EBU i ADAT.

Karta MADI I64 oferuje zarówno optyczne, jak i elektryczne wejścia MADI. Wejście jest wybierane automatycznie, w zależności od wykrytego sygnału. Automatyczne przełączanie wejścia zapewnia pełną redundancję, czego efektem jest natychmiastowa jego zmiana, w przypadku, gdy sygnał obecny na którymś z wejść zaniknie.

Wejście MADI funkcjonuje jako alternatywne źródło sygnału taktującego oraz jako wejście przelotowe [Thru]. Każdy z interfejsów Micstasy wykorzystuje jedynie 8 kanałów, co oznacza, że liczba pozostałych do przesłania kanałów wynosi 56 [w przypadku szeregowego połączenia kilku interfejsów Micstasy]. Istnieje możliwość połączenia aż do ośmiu interfejsów Micstasy. Wszystkie 64 kanały dostępne są na wyjściu MADI ostatniego interfejsu znajdującego się w szeregu.

Micstasy w połączeniu z kartą MADI I64, może być zdalnie sterowany poprzez komunikaty MIDI przesyłane przez MADI.

W przypadku szeregowego połączenia kilku interfejsów, wejście/wyjście MADI każdego z nich powoduje opóźnienie rzędu 3 próbek. Z tego względu, dane obecne na wyjściu MADI ostatniego urządzenia są opóźnione. Problem przesunięcia jest rozwiązywany za pomocą funkcji Delay Compensation [kompensacja opóźnienia].

Użycie karty MADI I64 umożliwia dostęp do ośmiu kanałów wykorzystywanych w charakterze cyfrowego powrotu [wysyłanie sygnału audio poprzez MADI do wyjść ADAT oraz AES interfejsu Micstasy]. Przykładowo, można w ten sposób doprowadzić sygnał do systemu monitorów scenicznych lub studyjnych. W przypadku monitorów scenicznych, konieczne może okazać się użycie dodatkowego przetwornika D/A [np. ADI-8 DS]. Na wyjściu MADI obecny będzie wejściowy sygnał analogowy oraz inne przesyłane dane.

Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia -0.1 dB: 20 Hz – 100 kHz,
EIN @ 30 dB wzmocnienia @ 150 Ohm: 122.3 dBu,
EIN @ 40 dB wzmocnienia @ 150 Ohm: 126.5 dBu,
EIN @ 50/60/70 dB wzmocnienia @ 150 Ohm: 127.4 dBu,
Zniekształcenia harmoniczne + szum [THD+N] @ 30 dB Gain: < -100 dB, < 0.001 %,
Stosunek sygnał/szum AD [SNR] @ +30 dBu: 115.2 dB RMS nieważone, 118.5 dBA,
Stosunek sygnał/szum AD [SNR] @ +21 dBu: 112.7 dB RMS nieważone, 116 dBA,
Stosunek sygnał/szum AD [SNR] @ +13 dBu: 110 dB RMS nieważone, 113 dBA,
Źródła sygnału taktującego: źródło wewnętrzne, AES, Word, opcjonalnie MADI,
Częstotliwości próbkowania: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, zmienne [zewnętrzne sygnały taktujące],
Zakres częstotliwości próbkowania: MADI: 32 – 192 kHz, Word Clock: 27 kHz – 200 kHz, AES: 28 kHz – 200 kHz,
Jitter: Typowo < 1 ns dla wejść internal, word clock, AES oraz MADI,
Tłumienie jittera: >30 dB [2.4 kHz],
Czułość jitter’a: pętla synchronizacji fazowej PLL funkcjonuje poprawnie nawet przy 100 ns,
Zasilanie: wewnętrzne, 100V – 240V AC, 60 Watt,
Wymiary [SxWxG]: 483 x 88 x 200 mm,
Gwarancja: 2 lata.


Opis

Złącza wejść audio
XLR + TRS + ADAT + AES/EBU + MIDI + MADI
Ilość kanałów IN
8
Złącza wyjść audio
XLR + ADAT + AES/EBU + MIDI + MADI
Przetwarzanie dźwięku
24 bit / 192 kHz

Grenke Leasing

Oferujemy korzystny leasing dla firm !

GŁÓWNE ATUTY OFERTY:
- możliwy leasing z 0% opłaty początkowej
- finansowanie 100 % inwestycji
- decyzja w ciągu 1 dnia
- stałe raty leasingowe
- możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych oraz ujęcia ich jako koszt uzyskania przychodu

DOSTĘPNE LINIE LEASINGOWE:
- Leasing Tradycyjny (operacyjny): z opcją wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, wg wartości ustalanej na początku umowy )1
- Leasing Nowoczesny: z możliwością wymiany sprzętu na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy lub nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu minimalnego okresu umowy

WARUNKI WARTOŚCIOWE LEASINGU:
- wartość przedmiotu leasingu od 1 500 zł
- możliwość wpłaty własnej do 40% wartości przedmiotu leasingu
PROCEDURY PROCESOWANIA WNIOSKU LEASINGOWEGO:
- wypełnienie wniosku o leasing
wartość przedmiotu do 10 000 zł - link
wartość przedmiotu powyżej 10 000 zł - link

WYMAGANE DOKUMENTY ZAŁOŻYCIELSKIE FIRMY:
- Do podpisania umowy potrzebne będą dwa dokumenty tożsamości zgodnie z reprezentacją firmy. Spółki cywilne - dodatkowo umowa spółki.

MINIMALNY CZAS TRWANIA DZIAŁALNOŚCI FIRMY:
- jeden rok
- w przypadku firmy działających krócej niż rok możliwość zawarcia umowy leasingowej rozpatrywana indywidualnie

UBEZPIECZENIE PRZEDMIOTU LEASINGU:
- ubezpieczenie obowiązkowe typu „all risk"
- ubezpieczyciel sugerowany przez finansującego (AXA AG) lub ubezpieczenie we własnym zakresieProsimy o wiadomość a prześlemy Tobie wyliczenia leasingowe.

Wyślij


Komentarze

Napisz swoją opinię

RME Micstasy

RME Micstasy to najwyższej klasy studyjny przedwzmacniacz mikrofonowy. Oferuje profesjonalną jakość, doskonałe podzespoły i najnowsze rozwiązania technologiczne. RME Micstasy oferuje 8 preampów przeznaczonych do pracy z mikrofonami, instrumentami oraz sygnałem liniowym. Złącza, które mamy do dyspozycji to XLR, TRS. Dodatkowe wejścia cyfrowe to złącze D-Sub dla standardu AES/EBU IN/OUT. Przedwzmacniacz posiada również wejście i wyjście cyfrowe MADI o złączach optycznych SC oraz koncentrycznych BNC. Wyposażony jest również w wejście i wyjście MIDI. Wyjście sygnałów audio odbywa się za pomocą gniazd XLR lub cyfrowych wyjść ADAT. Micstasy posiada również wejście i wyjśćie Word Clock. Przetwarza sygnał w jakości 24 bit z 192kHz.

Napisz swoją opinię