Apart Audio MA247MR
Apart Audio

Apart Audio MA247MR | 6-strefowy wzmacniacz miksujący 240W, 100V, wbudowany tuner FM/AM, odtwarzacz MP3, czytnik kart

6 359,00 zł
Brutto
Kod producenta: MA247MR
EAN: 5420035220986

Produkt na specjalne zamówienie

MA247MR jest instalacyjnym wzmacniaczem miksującym o mocy 240 W, wyposażonym w 6 stref. Posiada on wbudowany tuner AM/FM oraz odtwarzacz mp3 USB/SD. MA 247MR jest unowocześnioną wersją wzmacniacza MA 246, który został dodatkowo wyposażony w  wyjścia priorytetowe 24V na każdej ze stref. Dzięki temu nie ma konieczności przerywana muzyka w czasie nadawania komunikatu.

Wzmacniacz posiada niezależną regulacje głośności w 6 strefach, możliwość ustawieniainnego źródładźwięku w pierwszej strefie w porównaniu do pozostałych stref 2-6. Istnieje możliwość selektywnego wywoływania komunikatów głosowych do poszczególnych stref bez przerywania muzyki w strefach, w których nie ma takiej potrzeby. MA 247MR doskonale nadaje się do modernizowanych i rozbudowywanych systemów dźwiękowych.

Ilość

Kalkulator Grenke
 

Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty

 

Darmowa wysyłka powyżej 1000 PLN lub odbiór osobisty

 

W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Ponieważ MA247MR przełącza źródła niezależnie dla stref 1 i 2-6, może być stosowany jako system zabudowy wielu źródeł. Strefa 1 jest w pełni niezależna i wstępnie wzmacniana, umożliwia instalatorowi korzystanie z zewnętrznego wzmacniacza mocy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych obszarów, które wymagają wielu głośników (np. obiekty przemysłowe). Ma to tę szczególną zaletę, że instalator może korzystać z zewnętrznego wzmacniacza do zaspokojenia jego potrzeb energetycznych dla danej strefy.

Strefy 2 do 6 mogą być sterowane za pomocą indywidualnych regulatorów głośności poszczególnych stref. Strefy 5 i 6 są to wyjścia 70-woltowe. Są one kompatybilne z głośnikami 100 V, ale wyjścia tebędą miały nieco niższy poziomwyjściowy isą przeznaczone dla "cichych" stref w systemie.

MA247 ma cztery symetryczne wejścia zrealizowane na złączach euroblok. Wejście mikrofonowe nr 1 zostało zoptymalizowane dla zastosowania MICPAT-6, selektywnego 6‑strefowego mikrofonu przywoławczego. Mikrofon ten pełni rolę głównego mikrofonu, zaś podłączyć tu można równolegle nawet 5 kolejnych mikrofonów, używając nadal tylko jednego wejścia mikrofonowego wzmacniacza.

Wejścia mikrofonowe od 2 do 4 zostały przystosowane do użycia dwustrefowych mikrofonów przywoławczych MICPAT-2 lub innych mikrofonów, zależnie od zastosowań. MA247MR pozwala na stworzenie dwustrefowych grup przywoławczych, przyłączonych do wejść mikrofonowych nr od 2 do 4. Nie ma natomiast możliwości podłączenia kilku mikrofonów MICPAT-2 do tego samego wejścia wzmacniacza.

Urządzenie oferuje 6‑poziomowy system priorytetowy. Sygnał z tego wejścia kierowany jest bezpośrednio do wzmacniacza mocy, z pominięciem regulatorów dostępnych na przednim panelu, zaś jego poziom reguluje się osobnym potencjometrem. MA247 może być zasilanypoprzez wejście zasilania 24V DC. Jeślizewnętrzny 24V zasilacz jest podłączony do urządzenia, wzmacniacz automatycznie przełączy się w nim.

Profesjonalni instalatorzy z pewnością docenią możliwość zastosowania zewnętrznego wzmacniacza,jako wzmacniacza przywoławczego. Zakładając, że w strefach nr 2 i 3 nie będą odbierane komunikaty przywoławcze, można przyjąć, że zawsze będzie tam odtwarzana muzyka w tle. Można wówczas wykorzystać zewnętrzny wzmacniacz do wszystkich zadań przywoławczych, zaś MA247MRwykona za użytkownika wszelkie pozostałe czynności. Wewnętrzny wzmacniacz zapewni odtwarzanie muzyki w tle. Podczas gdy komunikaty przywoławcze będą przesyłane do pozostałych stref, strefy nr 2 i 3 pozostaną podłączone do wewnętrznego wzmacniacza MA247MR, dzięki czemu przebywające w niej osoby będą mogły nadal słuchać muzyki. We wszystkich pozostałych strefach będą odbierane komunikaty przywoławcze – MA247MR odłączy te strefy od wewnętrznego wzmacniacza i prześle komunikaty do wzmacniacza zewnętrznego, który wzmocni przesłany sygnał. Po zakończeniu nadawania komunikatów przywoławczych, wszystkie strefy zostaną automatycznie przełączone z powrotem na wzmacniacz wewnętrzny MA247MR. Do takich zastosowań można wykorzystać wzmacniacz mocy APart Audio PA2240BP, który wraz z MA247MR tworzą system, pod względem możliwości przełączania i wyboru drogi sygnału, nie ustępujący systemom złożonym z nawet dwukrotnie większej ilości urządzeń.

Wzmacniacz ten jest również dostępny jako wzmacniacz bez tunera i odtwarzacza multimedialnego (MA247).

Uchwyty rack 19’’ (483 mm)

Tak

Wysokość (1 U = 44 mm)

2 U

Głębokość

371 mm

Głębokość wraz przednią płytą

390 mm

Zasilanie

230 V

Zasilanie awaryjne

24 V

Pobór mocy (maksymalny)

800VA W

Moc ciągła wyjściowa przy 100V

240 W

Moc wyjściowa przy 8 Ω

240 W

Moc muzyczna wyjściowa

290 W

Minimalna impedancja obciążenia

4 Ω

Odczepy mocy wyjściowej

100 – 70 – 50 VOLT – 8 Ω

Ilość stref

6

Wejścia mikrofonowe symetryczne

4

Ilość wejść z zasilaniem fantomowym

3

Ilość wejść liniowych symetryczne

3

Ilość wejść liniowych niesymetrycznych

2

Regulacja tonów

Tak

Styk priorytetowy

7

Wyciszenie VOX

Tak

Gong

Tak

Wejście alarmowe

Tak

Wyjście priorytetowe

24 V

Popziom priorytetów

6

Pasmo przenoszenia

40Hz – 25kHz

Tuner AM, FM, DAB

Tak

Odtwarzacz mp3 USB / SD

Tak

System chłodzenia

Wentylator

Zastosowanie w instalacjach 100V

Tak

Zastosowanie w instalacjach nisko impedancyjnych

Tak


Opis

Dla instalacji 100V
Tak
Moc kanału (4Ω)
Brak danych
Moc kanału (8Ω)
240 W
Ilość kanałów wejściowych
8
Wbudowany procesor efektów
Nie