Primacoustic RazorBlade
Primacoustic

Primacoustic RazorBlade | Dyfuzor, ustrój akustyczny, 61 x 122 cm

6 520,00 zł
Brutto
Kod producenta: Z840 2400 00-
EAN:

Produkt na specjalne zamówienie

Pierwotnie opracowane przez Schroedera, dyfuzory QRD od dawna uważane są za jedną z najskuteczniejszych form rozproszenia dźwięku. Szereg studni jest matematycznie ułożonych w taki sposób, że fale dźwiękowe wnikające do wnętrza studzienek odbijają się od ich powierzchni a następnie wracają z powrotem do pomieszczenia w różnych momentach czasu, przesuwając w ten sposób ich względną fazę. Rozwiązanie to zapewnia zarówno dyspersję przestrzenną (lewą i prawą), jak i czasową (przesunięcie czasowe), która skutecznie eliminuje echo trzepoczące, rozprasza energię silnych odbić pierwszego rzędu i redukuje fale stojące bez nadmiernego tłumienia przestrzeni.

Ilość

Kalkulator Grenke
  W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

883 636 393, 509 004 389, sklep@daars.pl

 

Godziny otwarcia 9:00-17:00

 

Darmowa dostawa powyżej 1000 zł

Razorblade to wysokowydajny dyfuzor (QRD) działający na zasadzie residuum kwadratowego. Oparty na prymitywnej sekwencji źródłowej, która wykorzystuje sekwencję 17 precyzyjnie obliczonych zagłębień do rozbicia i rozproszenia energii akustycznej w celu stworzenia rozproszonego pola dźwiękowego.

W przeciwieństwie do lekkich tworzyw sztucznych, które nie są w stanie kontrolować niskich częstotliwości  o dużej energii, Razorblade łączy w sobie ciężkie listwy MDF z obramowaniem z litego drewna dla dodatkowej masy i sztywności. Sekwencja szeregu 17 głębokich i wąskich studni skutecznie rozpraszają energię akustyczną od 425 Hz do ponad 5,5 kHz z doskonałym rozpraszaniem do 200 Hz. To sprawia, że ​​Razorblade jest szczególnie skuteczny w różnych wariantach projektów studyjnych pomieszczeń kontrolnych typu LEDE (live-end, dead-end), w których kilka jednostek jest zwykle zgrupowanych na tylnej ścianie, obejmujących szerokość powierzchni roboczej.

Zastosowanie Razorblade zapewnia zachowanie przestrzenności dźwięku, sprawiając wrażenie przebywania w znacznie większym pomieszczeniu. Stwarza to bardziej naturalne i komfortowe środowisko pracy. Razorblade idealnie nadaje się do instalacji studyjnych, kin z miękkimi siedzeniami, wysokiej klasy kina domowego i sal koncertowych.

  • Wymiary: 610 x 1219 x 203mm
  • Rama: Baltic Birch Plywood

Instrukcja obsługi: https://www.primacoustic.com/wp-content/uploads/Razorblade-Manual2.2-web.pdf

Strona producenta: https://www.primacoustic.com/razorblade/