Zeiss Loxia 21mm f/2.8 Sony E
Carl Zeiss

Zeiss Loxia 21mm f/2.8 Sony E

6 190,00 zł
Brutto
Kod producenta: 2131-999
EAN: 4047865500197

Dostępność 1-2 dni

Zeiss Loxia 21mm f/2.8 to profesjonalny manualny obiektyw szerokokątny do aparatów i kamer z mocowaniem Sony E. Przy użyciu z matrycą pełnoklatkową otrzymujemy bardzo szeroki kąt widzenia, idealny do ujęć krajobrazowych, wnętrz czy architektury. Obiektyw również doskonale sprawdzi się przy filmowaniu, np. do używania z różnego rodzaju gimbalami i stabilizatorami. Dodatkowo jasne światło f/2.8 umożliwia pracę w słabym oświetleniu. Optyka Zeiss gwarantuję najwyższej jakości obraz, szczegółowość, rozdzielczość oraz kontrast. Solidną konstrukcję modelu docenią wszyscy profesjonaliści, którzy wymagają od sprzętu długiej, niezawodnej pracy w każdej sytuacji.

Ilość

  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Loxia 2,8/21

Kompakt i szeroki kąt w jednym

Dzięki nowemu obiektywowi ZEISS Loxia 2.8/21 firma rozszerza swoją rodzinę obiektywów o super szeroki kąt dla aparatów Sony z bagnetem E.

Kolejnym członkiem rodziny ZEISS Loxia stała się Loxia 2.8/21. Jest to szerokokątny obiektyw przeznaczony dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem E z wykorzystaniem nowej konstrukcji optycznej Distagon. Model ten jest uzupełnienim obiektywów Loxia 2/35 oraz Loxia 2/50, które były zaprezentowane zeszłego roku na Photokinie. Niezwykle praktyczny dla kinematografów obiektyw działa bardzo cicho i płynnie, wpływając pozytywnie na pracę filmowców. Model jest wyposażony w mechanizm „de-click”, dzięki któremu mamy możliwość bezstopniowego ustawienia wartości przysłony.

Obiektyw ZEISS Loxia 2.8/21 posiada cechy, które łączą tradycyjną fotografię z nowoczesnymi technikami robienia zdjęć. Interfejs elektroniczny przekazuje dane z obiektywu (EXIF) do korpusu aparatu. Dla zaawansowanych fotografów istnieje wiele możliwości aby skomponować precyzyjne ręczne ustawienia ostrości oraz przysłony. W rezultacie, fotograf może skorzystać z wielu możliwości oferowanych przez nowoczesne aparaty z elektronicznymi wizjerami. Model nadaje się idealnie do fotografowania natury, krajobrazów, jak i fotografii architektonicznej. Loxia zachowuje naturalnie proporcjonalny obraz z niewielką odległością ostrzenia, tylko 0,25m. Obiektyw jest bardzo lekki, co sprawia, że jest idealnym wyborem w podróży czy fotografii ulicznej.

Najnowszy optyczny układ z solidnej konstrukcji.
Model ZEISS Loxia 2,8/21 został opracowany specjalnie dla cyfrowych sensorów. Składa się z 11elementowych soczewek w 9 grupach. Podstawowa konstrukcją optyczną jest ZEISS Distagon.

„Jest to mały klejnot zapewniający doskonałe parametry optyczne”, powiedział Casenave podsumowując walory optyczne obiektywu. Innymi cechami jest imponująca jakość i solidna konstrukcja. Podobnie jak w przypadku innych obiektywów ZEISS Loxia, średnica filtra wynisi 52mm.

Konstrukcja
Biogon z 11 elementami w 9 grupach
Soczewki wykonane ze specjalnego szkła z częściowo anomalną dyspersją

DeClick

Jedną zupełnie nową cechą obiektywów Loxia jest funkcja DeClick. Pozwala ona na, odkliknięcie" mechanizmu blokującego przysłonę za pomocą specjalnego urządzenia (dostarczanego) i śruby regulującej na bagnecie. Oznacza to, że w przypadku sytuacji video możesz wyeliminować niepożądane różnice w poziomie jasności kiedy obracasz aparat. To udogodnienie może być wykorzystywane też z innymi systemami video, których rozmiar pozwala na dostosowanie.

Precyzyjne ręczne ustawianie ostrości

Ręczne ustawianie obiektywu oznacza kontrolowanie wyniku fotografowania przez opuszki twoich palców. Dobra, ergonomiczna konstrukcja robi wielką różnicę. Obiektywy Carl Zeiss wyróżniają się dużym kątem obrotu, który umożliwia dokładne ustawianie ostrości. Zmiany są natychmiast widoczne w wizjerze. Wysokiej jakości mechanizm porusza się płynnie, bez oporów, wspierając intuicyjną interakcję z płaszczyzną ogniskowej. Precyzyjne wygrawerowanie w metrach i stopach oraz skala głębi ostrości zapewnia dodatkowe wsparcie dla ręcznego ustawiania ostrości.

Optyka praktycznie bez zniekształceń

Dramaturgia perspektywy i możliwość ujęcia kadru z niezwykłych kątów- obiektywy Carl Zeiss otwierają nowe możliwości w zakresie kompozycji kadru. Zniekształcenie obrazu może zakłócać kompozycję, ponieważ linie proste, które nie przechodzą przez centrum obrazu, zostaną odtworzone w zakrzywionym kształcie. Ten przykry efekt jest odpowiednio i w znacznym stopniu skompensowany poprzez wymyślne rozwiązania optyczne w całym zakresie ogniskowych.

Wysokiej jakości wykonane całkowicie z metalu mocowania

Zauważalna jakość i wysoka wartość stabilności jakości kwalifikują obiektywy Zeissa na dekady intensywnego użytkowania. Wysokiej jakości wykonanie mocowań, przyjemny i dokładny metalowy pierścień wyostrzania oraz przysłony w połączeniu z wytrzymałym przednim bagnetem oraz mocowaniem filtra zapewniają lata zachwycającego użytkowania.

Kompatybilne z pełną klatką

Obiektywy Zeiss są odpowiednie dla cyfrowych aparatów Sony Alpha i zostały dostosowane do filmu i sensorów aż do formatu 35mm (24x36mm).

Specyfikacja techniczna
Ogniskowa     21 mm
Przysłona     f/2,8 – f/22
Zakres ostrzenia     0,25 m – ∞

Liczba soczewek
    11/9
Kąt widzenia     90 °
Średnica filtra     52 mm
Waga     394 g
Mocowania     E


Opis

Stabilizacja obrazu
Nie
Mocowanie obiektywu
Sony E
Ogniskowa
21
Przysłona maksymalna
2.8
Pokrycie matrycy
Pełna klatka
Typ obiektywu
Stałoogniskowy

Grenke Leasing

Oferujemy korzystny leasing dla firm !

GŁÓWNE ATUTY OFERTY:
- możliwy leasing z 0% opłaty początkowej
- finansowanie 100 % inwestycji
- decyzja w ciągu 1 dnia
- stałe raty leasingowe
- możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych oraz ujęcia ich jako koszt uzyskania przychodu

DOSTĘPNE LINIE LEASINGOWE:
- Leasing Tradycyjny (operacyjny): z opcją wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, wg wartości ustalanej na początku umowy )1
- Leasing Nowoczesny: z możliwością wymiany sprzętu na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy lub nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu minimalnego okresu umowy

WARUNKI WARTOŚCIOWE LEASINGU:
- wartość przedmiotu leasingu od 1 500 zł
- możliwość wpłaty własnej do 40% wartości przedmiotu leasingu
PROCEDURY PROCESOWANIA WNIOSKU LEASINGOWEGO:
- wypełnienie wniosku o leasing

wartość przedmiotu do 10 000 zł - link


wartość przedmiotu powyżej 10 000 zł - link


WYMAGANE DOKUMENTY ZAŁOŻYCIELSKIE FIRMY:
- Do podpisania umowy potrzebne będą dwa dokumenty tożsamości zgodnie z reprezentacją firmy. Spółki cywilne - dodatkowo umowa spółki.

MINIMALNY CZAS TRWANIA DZIAŁALNOŚCI FIRMY:
- jeden rok
- w przypadku firmy działających krócej niż rok możliwość zawarcia umowy leasingowej rozpatrywana indywidualnie

UBEZPIECZENIE PRZEDMIOTU LEASINGU:
- ubezpieczenie obowiązkowe typu „all risk"
- ubezpieczyciel sugerowany przez finansującego (AXA AG) lub ubezpieczenie we własnym zakresie

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zeiss Loxia 21mm f/2.8 Sony E

Zeiss Loxia 21mm f/2.8 to profesjonalny manualny obiektyw szerokokątny do aparatów i kamer z mocowaniem Sony E. Przy użyciu z matrycą pełnoklatkową otrzymujemy bardzo szeroki kąt widzenia, idealny do ujęć krajobrazowych, wnętrz czy architektury. Obiektyw również doskonale sprawdzi się przy filmowaniu, np. do używania z różnego rodzaju gimbalami i stabilizatorami. Dodatkowo jasne światło f/2.8 umożliwia pracę w słabym oświetleniu. Optyka Zeiss gwarantuję najwyższej jakości obraz, szczegółowość, rozdzielczość oraz kontrast. Solidną konstrukcję modelu docenią wszyscy profesjonaliści, którzy wymagają od sprzętu długiej, niezawodnej pracy w każdej sytuacji.

Napisz swoją opinię