Sony FE 100mm f/2.8 GM STF OSS
Sony

Sony FE 100mm f/2.8 GM STF OSS SEL100F28GM

5 880,00 zł
Brutto
Kod producenta: SEL100F28GM
EAN: 4548736054837

Produkt jest dostępny

Profesjonalny obiektyw najlepszej serii G Master, Sony FE 100m f/2.8 GM STF OSS. Ogniskowa idealnie nadająca się do zdjęć lub filmowania detali, bliskich ujęć portretowych. Dodatkowo pozwala na niezwykłe zbliżenia dzięki trybowi makro. Jasne światło f/2.8 gwarantuje doskonałą jakość w trudnych warunkach oświetleniowych oraz miękkie i plastyczne rozmycie tła. Stabilizacja obrazu OSS ułatwia stabilne ujęcia oraz umożliwia skrócenie czasu naświetlania. Obiektywy Sony GM charakteryzują się najwyższą rozdzielczością, ostrością obrazu, posiadają szybki i celny autofocus.

Ilość

Kalkulator Grenke
  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Niezrównany kontrast i rozmycie tła dzięki STF™

Ten średni stałoognioskowy teleobiektyw o średnim zakresie ogniskowej 100 mm jest znakomitym narzędziem twórczym. Połączenie rozdzielczości serii G Master z nowatorską optyką STF (Smooth Trans Focus) pozwala uzyskać wspaniały efekt bokeh. Oferuje szybki i dokładny system AF DDSSM oraz zbliżenia do 0,25 x. Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot minimalizuje nieostrość przy słabym oświetleniu lub w trybie makro.1

Przykład rozdzielczości i efektu bokeh dla serii G Master

Najwyższa rozdzielczość i efekt bokeh, który zapiera dech w piersi — to zaleta zaawansowanej optyki i konstrukcji. Z połączenia tych cech wyłania się obiektyw o możliwościach, które są kwintesencją koncepcji serii G Master.

Trudno wyobrazić sobie lepszy bokeh

Celem stworzeniu tego obiektywu było uzyskanie konstrukcji, która zapewni wyjątkowo gładki i naturalny efekt rozmycia bez winietowania. Dzięki temu uzyskiwane obrazy cechuje realistyczna głębia i przestrzenność.

Rozdzielczość godna nazwy G Master

Najwyższa rozdzielczość i ostrość w całym obszarze kadru spełnia rygorystyczne wymagania MTF wynoszące 50 par linii na milimetr, co jest podstawą konstrukcji optycznej obiektywów z serii G Master.

Autofokus umożliwiający skupienie się na tworzeniu

Silnik DDSSM (Direct Drive Super Sonic Wave Motor) zapewnia szybki, precyzyjny i cichy autofokus, umożliwiając użytkownikowi skupienie się na rejestrowaniu doskonałej jakości zdjęć i filmów.

Wspaniałe światła na krańcach kadru

Konstrukcja tego obiektywu zapewnia minimalny poziom winietowania, które mogłoby zaszkodzić geometrii świateł na brzegach kadru. Współgra to z naciskiem, jaki położono na uzyskanie doskonałego efektu rozmycia. Punktowe źródła światła są na całym obszarze kadru odwzorowywane z jednakowo kołowym rozmyciem. Przykładem może być światło słoneczne przenikające przez liście lub odbijające się od ich powierzchni, które zyskuje wygląd pełen pogodnej elegancji.

Piękniejszy efekt dzięki 11 listkom przysłony

Firma Sony udoskonaliła budowę swoich oryginalnych przysłon kołowych — teraz zawierają one 11 listków, więc okrąg jest bardziej regularny. Konstrukcję i materiały zmodyfikowano tak, aby w całym zakresie ustawień przysłony — od pełnego światła po przymknięcie — jej otwór miał niemal idealnie okrągły kształt. Rygorystyczne podejście do tej kwestii daje pewność, że obiektyw pozwoli wydobyć całe piękno efektu bokeh, jaki daje optyka STF.

Zbliż się i zarejestruj szczegóły

Jedną z najważniejszych cech tego obiektywu jest jego efekt bokeh, dlatego model ten został zaopatrzony w pierścień trybu makro. Pozwala on rozciągnąć zastosowania obiektywu na region makrofotografii, gdzie rozmycie obrazu bywa szczególnie przydatne. W trybie makro obiektyw be uszczerbku dla rozdzielczości oferuje minimalną odległość od obiektu 0,57 m (1.87 ft.) przy maksymalnym powiększeniu 0,25 x.

Wyraźny i ostry obraz bez statywu

Obiektyw posiada wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot, co pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki bez rezygnacji z idealnej ostrości obrazu. Stabilizacja obrazu w średnich teleobiektywach o stałej ogniskowej 100 mm to zaleta, którą docenią zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W korpusach z serii α7 drugiej generacji dodatkowo dostępna jest funkcja 5-osiowej stabilizacji obrazu.

Duża niezawodność w trudnych warunkach

Obiektyw został wyposażony w gumowy pierścień uszczelniający przy mocowaniu, a do tego skonstruowany w sposób zapewniający odporność na kurz i wilgoć, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie i umożliwia niezawodne działanie w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub w kropiącym deszczu.

Parametry obiektywu

Mocowanie
    Mocowanie Sony E
Format
    Pełna klatka 35 mm
Ogniskowa (mm)
    100
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
    150
Grupy/elementy obiektywu
    10-13 *bez elementu APD
Kąt widzenia (35 mm)
    24°
Kąt widzenia (APS-C)
    16°1
Maksymalna przysłona (F)
    F2.8 (T5.6)
Minimalna przysłona (F)
    F20 (T22)

Listki przysłony
    11
Przysłona kołowa
    TAK
Minimalna odległość od obiektu
    0,85 m / 2,79 ft. (przy ustawieniu „0.85m-∞”); 0,57m / 1,87 ft. (przy ustawieniu „0.57m-1.0m”)
Maksymalne powiększenie (krotność)
    0,14 (przy ustawieniu „0.85m-∞”); 0,25 (przy ustawieniu „0.57m-1.0m”)
Średnica filtra (mm)
    72
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
    Stabilizator Optical SteadyShot
Zgodność telekonwertera (×1,4)
    –
Zgodność telekonwertera (×2,0)
    –
Typ osłony
    Kołowa z mocowaniem bagnetowym

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)
    85,2 x 118,1 mm (3-3/8 x 4-3/4˝)

Waga
    700g (24,7 oz)


Opis

Stabilizacja obrazu
Tak
Mocowanie obiektywu
Sony E
Ogniskowa
100
Przysłona maksymalna
2.8
Pokrycie matrycy
Pełna klatka
Typ obiektywu
Stałoogniskowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Sony FE 100mm f/2.8 GM STF OSS SEL100F28GM

Profesjonalny obiektyw najlepszej serii G Master, Sony FE 100m f/2.8 GM STF OSS. Ogniskowa idealnie nadająca się do zdjęć lub filmowania detali, bliskich ujęć portretowych. Dodatkowo pozwala na niezwykłe zbliżenia dzięki trybowi makro. Jasne światło f/2.8 gwarantuje doskonałą jakość w trudnych warunkach oświetleniowych oraz miękkie i plastyczne rozmycie tła. Stabilizacja obrazu OSS ułatwia stabilne ujęcia oraz umożliwia skrócenie czasu naświetlania. Obiektywy Sony GM charakteryzują się najwyższą rozdzielczością, ostrością obrazu, posiadają szybki i celny autofocus.

Napisz swoją opinię