Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS
Sony

Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS SEL100400GM

10 490,00 zł
Brutto
Kod producenta: SEL100400GM
EAN: 4548736058422

Produkt jest dostępny

Profesjonalny teleobiektyw Sony E z serii G Master. Stworzony dla fotografów, którzy potrzebują najwyższej jakości przy zdjęciach sportowych, przyrodniczych, reporterskich. Długa ogniskowa 100-400mm pozwala na zdjęcia z dużych odległości zachowując przy tym wysoką jasność od f/4.5. Obiektyw posiada stabilizację obrazu oraz szybki silnik autofocusa aby uzyskać ostre zdjęcia przy tych ogniskowych nawet z ręki.

Ilość

Kalkulator Grenke
  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Ostry teleobiektyw zmiennoogniskowy, niezawodny AF

Pierwszy super-teleobiektyw z zoomem flagowej serii Sony G Master o zakresie 100–400 mm. Dzięki wyjątkowej rozdzielczości oraz szybkiej i precyzyjnej automatyce ostrości pozwala na robienie zdjęć odległych obiektów, zapewniając wyjątkową jakość obrazu i szybkość reakcji. Oprócz doskonałej jakości obrazu ten ładny obiektyw zapewnia mobilność, niezawodność i obsługę wymaganą przez profesjonalistów.

Superteleobiektyw zmiennoogniskowy G Master

Zakres zoomu od 100 do 400 mm idealnie nadaje się do fotografii o tematyce sportowej i przyrodniczej oraz przedstawiającej podobne obiekty. Jakość obrazu i parametry automatyki ostrości (AF) odpowiadają potrzebom profesjonalnych fotografów.

Szybka i niezawodna automatyka ostrości (AF)

Optymalne połączenie podwójnego silnika liniowego oraz silnika DDSSM (Direct Drive SSM — SSM z bezpośrednim napędem) zapewnia krótki czas reakcji, dużą dokładność i niezawodne śledzenie.

Wysoka rozdzielczość i szybki AF przy dowolnej ogniskowej

Precyzyjna optyka modeli G Master zapewnia stałą wysoką rozdzielczość w całym kadrze przy dowolnej odległości od obiektywu przez cały zakres zoomu.

Kompaktowy, lekki i przenośny

Innowacyjna modułowa konstrukcja i komponenty ze stopu magnezu zmniejszają wagę i rozmiar urządzenia, zapewniając możliwość przenoszenia i mobilność.

Nadzwyczajna wszechstronność fotografowania

Mechanizm nastawiania ostrości z „szybującymi” soczewkami umożliwia fotografowanie z odległości zaledwie 0,98 m, co pozwala śledzić i fotografować obiekty z dowolnej odległości przy użyciu jednego obiektywu.

Konfiguracja obiektywu

Obiektywy z serii G Master otwierają nowe, dotąd nieosiągalne możliwości ekspresji i przetwarzania obrazu dzięki doskonałemu połączeniu wyjątkowo dużej rozdzielczości i delikatnego rozmycia tła (bokeh).

Naturalność odwzorowania obrazu i barw

Dwie szklane soczewki ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) i jedna soczewka Super ED, zainstalowane w zaawansowanej konstrukcji optycznej, skutecznie redukują aberrację chromatyczną, która często jest przyczyną obniżenia rozdzielczości w teleobiektywach. W efekcie powstają wyjątkowo czyste, wyraziste zdjęcia.

Regulacja momentu obrotowego zoom

To pierwszy obiektyw α, który wyposażony jest w regulator płynności zoomu, który zapewnia mechaniczne sterowanie pierścieniem regulacji zoomu. Ustaw niższy moment obrotowy dla szybkiego zbliżania obrazu lub zwiększ moment obrotowy, kiedy wymagane jest wolne, stabilne zbliżanie obrazu. Delikatne dopasowanie pozwala na ustawienie obiektywu stosownie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Konfigurowalny przycisk blokady ostrości

Poręcznie umiejscowione przyciski blokady ostrości gwarantują blokadę ostrości nawet w trakcie ciągłej pracy w trybie AF. Przyciski można również dostosować z poziomu menu aparatu w taki sposób, aby przypisać je do różnych innych funkcji.

Przedni element pokryty fluorową powłoką

Przedni element obiektywu pokryty jest fluorową powłoką, chroniącą przed brudem i odciskami palców. Dzięki tej powłoce usuwanie brudu oraz odcisków palców z powierzchni obiektywu jest łatwiejsze. To stanowi znaczącą zaletę przy wykonywaniu zdjęć na zewnątrz.

Parametry obiektywu

Mocowanie
    Mocowanie Sony E
Format
    Pełna klatka 35 mm
Ogniskowa (mm)
    100-400
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
    150-600
Grupy/elementy obiektywu
    16-22
Kąt widzenia (35 mm)
    24゚-6゚10'
Kąt widzenia (APS-C)
    16°-4°10'1
Maksymalna przysłona (F)
    4,5–5,6
Minimalna przysłona (F)
    32-40
Listki przysłony
    9

Przysłona kołowa
    TAK
Minimalna odległość od obiektu
    0,98 m
Maksymalne powiększenie (krotność)
    0,35
Średnica filtra (mm)
    77
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
    Stabilizator Optical SteadyShot
System zoomu
    Ręczny
Zgodność telekonwertera (×1,4)
    SEL14TC
Zgodność telekonwertera (×2,0)
    SEL20TC
Typ osłony
    Kołowa z mocowaniem bagnetowym

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)
    93,9 x 205 mm

Waga
    1395 g (bez uchwytu do statywu) 49,3 oz. (bez uchwytu do statywu)


Opis

Stabilizacja obrazu
Tak
Mocowanie obiektywu
Sony E
Ogniskowa
100-400
Przysłona maksymalna
4.5
Pokrycie matrycy
Pełna klatka
Typ obiektywu
Zoom

Komentarze

Napisz swoją opinię

Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS SEL100400GM

Profesjonalny teleobiektyw Sony E z serii G Master. Stworzony dla fotografów, którzy potrzebują najwyższej jakości przy zdjęciach sportowych, przyrodniczych, reporterskich. Długa ogniskowa 100-400mm pozwala na zdjęcia z dużych odległości zachowując przy tym wysoką jasność od f/4.5. Obiektyw posiada stabilizację obrazu oraz szybki silnik autofocusa aby uzyskać ostre zdjęcia przy tych ogniskowych nawet z ręki.

Napisz swoją opinię