Roland V-160HD | Mikser audio-wideo, 16-kanałowy, FullHD, HDMI, SDI, Tally, kontrola PTZ, Multiview, Streaming USB-C
Roland

Roland V-160HD | Mikser audio-wideo, 16-kanałowy, FullHD, HDMI, SDI, Tally, kontrola PTZ, Multiview, Streaming USB-C

23 199,00 zł
Brutto
Kod producenta: Roland V 160 HD
EAN: 4957054517939

Produkt na specjalne zamówienie

Roland V-160HD to profesjonalny mikser audio-wideo do realizacji wszelkich imprez, konferencji czy wydarzeń z ośmioma wejściami SDI i ośmioma wejściami HDMI, trzema wyjściami SDI i trzema wyjściami HDMI, wyjściem USB-C do transmisji na żywo, 40-kanałowym mikserem dźwięku oraz zaawansowanymi funkcjami automatyzacji. Wyposażony w profesjonalne funkcje, które można zastosować w każdej nowoczesnej produkcji, V-160HD wyznacza nowy standard w miksowaniu podczas wydarzeń.  Połącz się z publicznością na żywo w jakości FullHD dzięki wszechstronnym wejściom/wyjściom SDI oraz HDMI i jednocześnie przesyłaj treść na dowolną popularną platformę internetową przez USB-C. Przełącznik udostępnia również funkcje takie jak ośmiowarstwowy silnik efektów wideo czy zintegrowane sterowanie kamerami PTZ.

Ilość

Kalkulator Grenke
  W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

883 636 393, 509 004 389, [email protected]

 

Godziny otwarcia 9:00-17:00

 

Darmowa dostawa powyżej 1000 zł

Główne cechy produktu:
•    Przenośny mikser audio-wideo do wszelkich wydarzeń z wszechstronnymi funkcjami i ogromem wejść
•    Osiem wejść 3G SDI z konwersją częstotliwości wyświetlania klatek
•    Osiem wejść HDMI 1080p z konwersją częstotliwości wyświetlania klatek, w tym cztery ze skalerami
•    Łącznie siedem wyjść do transmisji - SDI, HDMI i USB-C
•    Siedem trybów wyjścia do wyboru: program, sub-program, aux, podgląd i trzy opcje Multi-View
•    40-kanałowy cyfrowy mikser audio z efektami
•    Ośmio-warstwowy silnik efektów wideo
•    Funkcja przechowywania 16 zdjęć obsługuje przechwytywanie ekranu lub przesyłanie obrazów BMP, JPEG i PNG przez kanał alfa w wewnętrznej pamięci
•    Potężna automatyzacja produkcji na żywo z sekwencjonowaniem, makrami i zaprogramowanymi ustawieniami
•    Sterowanie PTZ z obsługą wielu marek i protokołów mieszanych, działających jednocześnie
•    Rozbudowane sterowanie urządzeniami za pomocą Bluetooth, USB, RS-232 i LAN
•    Oprogramowanie do zdalnego sterowania dostępne dla iPada, macOS i Windows
•    Obsługa tally kamer bezprzewodowych i przewodowych

Hybryda do maksimum
V-160HD łączy w sobie solidny sprzęt potrzebny do bezproblemowej realizacji produkcji na żywo z możliwościami transmisji na żywo w systemach bazujących na komputerze.

•    Przetwarzanie sygnału na żądanie oznacza, że już nigdy nie musisz martwić się o problemy, jak opóźnienie wyjściowe na ekranach
•    Zintegrowane standardy łączności, takie jak SDI, HDMI, XLR i USB-C, eliminują potrzebę budowania kosztownej infrastruktury i konwersji.
•    Wszechstronny interfejs zapewnia praktyczne sterowanie, którego każdy operator może szybko się nauczyć.
•    Ustawienia wstępne, makra i zaawansowane funkcje sekwencjonowania pozwalają konfigurować i automatyzować złożone zadania przełączania jednym dotknięciem.  

Roland V-160HD

Łączność HDMI i SDI
V-160HD obsługuje HDMI dla popularnych urządzeń A/V oraz SDI do dłuższych połączeń i wysokiej klasy kamer.  Bez problemów miksuj osiem źródeł HDMI i osiem źródeł SDI w rozdzielczości Full HD, nawet przy niedopasowanych częstotliwościach klatek i przestrzeniach kolorów. Za pomocą wbudowanych skalerów na czterech wejściach HDMI można łatwo łączyć się ze źródłami dostarczonymi przez klienta, takimi jak komputery, tablety, smartfony, konsole do gier i starsze urządzenia 4:3.  

Transmisja dla wielu odbiorców
Dzięki siedmiu dowolnie przypisywanym wyjściom - w tym trzem SDI, trzem HDMI i jednemu USB-C do streamingu - V-160HD oddaje do Twojej dyspozycji wyjątkowo uniwersalny i praktyczny mikser wideo. Kanał dla wyświetlaczy programów, monitory pomocnicze, ekrany produkcyjne multi-view i publiczność online jednocześnie, wraz z „czystym” wyjściem dla kanału do nagrywania.

Natychmiastowe przywołanie
Przechowywanie i przywoływanie unikalnych ustawień można wykonać za pomocą kilku naciśnięć przycisku na V-160HD.  

• 30 miejsc w pamięci do zapisania ustawień i potężny silnik efektów współpracują ze sobą, aby zapewnić płynne zmiany scen, w tym synchronizację przejść wszystkich warstw kompozycji na wyjściu programu.
 
• Makra (100) są jeszcze bardziej pomocne, umożliwiając tworzenie i uruchamianie złożonej listy działań, które obejmują przełączanie, włączanie / wyłączanie DSK, regulację miksu dźwięku, ruchy kamery PTZ i wiele więcej.  
Bezpłatne oprogramowanie do zdalnego sterowania dla macOS, Windows i iPada dodatkowo usprawnia sposób pracy, zapewniając duży interfejs graficzny do konfigurowania i podglądu działań przed wykonaniem ich na żywo.

Automatyzacja jednym dotykiem
Nowo opracowany sekwencer V-160HD sprawia, że presety i makra są jeszcze potężniejsze, pozwalając jednemu operatorowi z łatwością zarządzać idealnie zsynchronizowanymi sygnałami.  W sekwencerze można zarejestrować do 1000 kroków, a każdy krok może zawierać zarówno ustawienia wstępne, jak i makra.  Po prostu ustaw swoje punkty cue z wyprzedzeniem na liście sekwencji i wyzwalaj je po kolei za pomocą przycisku Next na panelu. Dzięki mocy sekwencera V-160HD możesz radzić sobie z najbardziej złożonymi wydarzeniami bez wysiłku.  

Potężny silnik efektów wideo
Efekty wideo i grafiki są niezbędne, aby zapewnić profesjonalizm podczas każdej, profesjonalnej produkcji.  Silnik efektów V-160HD zawiera osiem warstw kompozycji, które można przypisać do wyjść Programu i Sub-programów, dzięki czemu zawsze będziesz mógł angażować publiczność w atrakcyjne wizualnie treści.  Za pomocą maksymalnie czterem obrazom w obrazie, warstw kluczowania, 16 pamięciom z obsługą przezroczystego obrazu PNG i nie tylko, możesz obsłużyć kreatywne potrzeby każdego klienta. 

Dla przykładu:
Warstwy 1-2: Zacznij od wartswy wideo możliwego do miksowania tła na żywo.
Warstwy 3-6: Umieść cztery obrazy w obrazie lub efekty kluczowania chroma/luminance.
Warstwy 7-8: Dodaj dwa klucze downstream z obsługą wypełnienia i sygnałów do kluczowania.

Transmisja na Żywo
V160HD wykorzystuje tę samą technologię połączeń, co kamery internetowe, * umożliwiając przesyłanie wydarzeń z prędkością 30/60 FPS w rozdzielczości Full HD ** i dotarcie do odbiorców na całym świecie.  Po prostu podłącz wyjście USB-C do komputera i rozpocznij przesyłanie strumieniowe za pomocą Zoom, Microsoft Teams, YouTube, Facebook Live lub dowolnej platformy, która może używać kamery internetowej jako źródła. Wszystko jest typu plug and play, bez konieczności instalacji sterowników.
* Zgodność z klasą wideo USB (UVC) i klasą audio USB (UAC).
**Obsługiwane formaty YUV2 (nieskompresowany) oraz Motion JPEG (kompresowany).

Doskonały dźwięk
Oferując dźwięk klasy studyjnej, 40-kanałowy cyfrowy mikser audio wbudowany w Roland V-160HD umożliwia miksowanie sygnałów ze wszystkich 16 wejść wideo, USB-C oraz mikrofonów i urządzeń liniowych podłączonych do dwóch symetrycznych wejść combo XLR i stereo RCA.  Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth można bezprzewodowo przesyłać muzykę i inne źródła dźwięku również z telefonu lub tabletu. Dostępny jest również obszerny katalog efektów do szlifowania brzmienia i szybkiego rozwiązywania typowych problemów, takich jak synchronizacja dźwięku i usuwanie szumów tła.

Rozbudowana obsługa kamer PTZ
Zrobotyzowane kamery PTZ (pan-tilt-zoom) eliminują potrzebę korzystania z wielu operatorów kamer, zapewniają doskonały zasięg produkcji z jakością transmisji na poziomie studyjnym i mogą być umieszczone w dyskretnych lokalizacjach dzięki niewielkim rozmiarom.  V-160HD zawiera wbudowaną obsługę bezpośredniego sterowania wybranymi kamerami PTZ LAN zgodnymi z Canon, JVC, Panasonic, Sony, PTZOptics, Avonic i VISCA. Miksuj i dopasowuj różne marki, jak chcesz, i obsługuj do 16 kamer PTZ jednocześnie.

Całkowita kontrola
Najlepszy hybrydowy przełącznik do imprez zapewnia pełną kontrolę dzięki portowi LAN, Bluetooth, USB, RS-232, tally/GPIO, obsłudze sterowania nożnego i nie tylko.

Skorzystaj z dedykowanej aplikacji do zdalnego sterowania na iPada, aby stworzyć wydajny interfejs dotykowy.
•    Rozszerz swoją pracę dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do zdalnego sterowania (RCS) dla systemów macOS i Windows.
•    Podłącz pojedynczy lub podwójny przełącznik nożny BOSS, aby wykonać ponad 100 różnych poleceń z poziomu przełącznika.  
•    Wyzwalaj start/stop w rejestratorach Atomos przez HDMI.
•    Ustaw lampkę kontrolną tally za pomocą Smart Tally firmy Roland lub złącza sprzętowego na tylnym panelu.
•    Bezproblemowa integracja z instalacjami systemowymi dzięki złączom RS-232 i TALLY/GPIO DB-sub. 


Porównanie mikserów Roland V-160HD


Roland V-160HD video diagram

Roland V-160HD audio diagram

Specyfikacja Roland V-160HD


Opis

Ilość Wejściowych Kanałów Wideo
16
Ilość wejść audio
6
Wejścia Wideo
HDMI,SDI
Wejścia Audio
RCA,XLR,TRS
Streaming Ethernet / USB
Tak
Skaler / Synchronizator klatek
Tak
Maksymalna Rozdzielczość Wyjściowa
2. Full HD 1080p (1920 x 1080)
Rodzaj urządzenia
Miksery Wideo