Roland

Roland SR-20HD | Mikser audio-wideo 3-kanałowy, streamer, enkoder, rekorder, skalery, HDMI, USB IN, XLR, LAN

7 499,00 zł
Brutto
Kod producenta: Roland SR20HD
EAN: 4957054517922

Produkt na specjalne zamówienie

Kompletne, wielofunkcyjne rozwiązanie do przełączania i streamingu.

Potężny, przenośny i prosty w obsłudze mikser AV SR-20HD do bezpośredniego streamingu ułatwia zarządzanie nowoczesnymi wymaganiami firmy lub organizacji w zakresie realizacji obrazu i dźwięku na żywo. Nie jest wymagany komputer, a wszystko, co jest potrzebne do miksowania i przesyłania strumieniowego jest zintegrowane w jednym urządzeniu, które każdy może używać bez skomplikowanych szkoleń. Gdy priorytetem jest stabilność, niezawodność i bezpieczeństwo sieci, SR-20HD zapewnia profesjonalne rezultaty za każdym razem.

Ilość

Kalkulator Grenke
  W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

883 636 393, 509 004 389, [email protected]

 

Godziny otwarcia 9:00-17:00

 

Darmowa dostawa powyżej 1000 zł

Cechy:

 • Uniwersalne rozwiązanie umożliwiające bezpośredni streaming wideo bez użycia komputera
 • Wbudowane enkodery do jednoczesnego przesyłania dwóch strumieni o rozdzielczości do 1080p/60 FPS
 • Funkcja Adaptive Bitrate redukuje zamrożenia i zaniki transmisji spowodowane problemami z przepustowością
 • Funkcja Safety Delay zapobiegająca emisji przypadkowych momentów
 • Funkcja Scene umożliwiająca wykonywanie wielu czynności za pomocą jednego dotknięcia
 • Nagrywanie streamu bezpośrednio na kartę SDXC w celu archiwizacji, edycji i dystrybucji
 • Ułatw sobie pracę dzięki funkcjom automatycznego przełączania i miksowania wideo
 • Odtwarzanie efektów dźwiękowych, stałych obrazów i źródeł wideo z karty SDXC w celu wzbogacenia transmisji na żywo
 • Monitor LCD do sprawdzania stanu wejść/wyjść wideo w czasie rzeczywistym
 • Trzy wejścia wideo: dwa HDMI i jedno USB IN
 • Dwa wyjścia HDMI: Main i Preview
 • Wysokiej jakości mikser audio z ośmioma kanałami wejściowymi dla mikrofonów i urządzeń liniowych


Zbudowany z myślą o sukcesie

SR-20HD został zaprojektowany tak, aby każdy mógł odnieść sukces w obsłudze i zarządzaniu livestreamem, niezależnie od doświadczenia. Łączy w sobie łatwy w użyciu przełącznik wideo, mikser audio, ekran podglądu, rejestrator/odtwarzacz i koder strumieniowy w jednym urządzeniu, upraszczając proces i redukując punkty awarii.

Podłącz i przesyłaj strumieniowo
Korzystając z dwóch wejść HDMI, możesz podłączyć większość źródeła wideo, takich jak kamery, sprzęt studyjny wideo, miksery, laptopy i komputery z oprogramowaniem do prezentacji. Dodatkowo jedno wejście wideo USB dla urządzenia Roland UVC, innych mikserów wideo ze streamingiem USB lub kompatybilnej kamery internetowej. Ponadto, dostępny jest szeroki zakres wejść audio dla mikrofonów, odtwarzaczy muzycznych, elektronicznych instrumentów muzycznych i innych.

Gdy wszystko jest już podpięte, wystarczy podłączyć z routerem sieciowym i rozpocząć streaming z członkami zespołu, klientami lub studentami na Facebooku, YouTube Live, Twitch lub przez RTMP do swojej sieci CDN.

Bezpieczne i niezawodne działanie
Wyposażony w zaawansowane technologie Roland A/V, SR-20HD zmniejsza zapotrzebowanie na wsparcie techniczne i doświadczonych pracowników. Automatyczne funkcje działają w tle, aby wyeliminować przerwy w transmisji i pomóc chronić przed błędami w streamie. A ponieważ wszystkie zadania związane ze livestreamem są obsługiwane przez SR-20HD, nie ma ryzyka złośliwego oprogramowania i innych problemów związanych z komputerowym strumieniowaniem.

Adaptacyjny Bitrate
Unikalna funkcja Adaptive Bitrate w SR-20HD monitoruje jakość połączenia sieciowego i automatycznie dostosowuje szybkość transmisji strumieniowej, aby zmniejszyć przerwy spowodowane problemami z przepustowością.

Połączenie przez telefon komórkowy
Telefon komórkowy z planem transmisji danych 4G lub 5G może być używany jako główne połączenie strumieniowe lub jako zapasowe połączenie redundantne. Jeśli cokolwiek stanie się z głównym przewodowym połączeniem sieciowym, SR-20HD automatycznie przełączy się na połączony przez USB telefon komórkowy.

Bezpieczny delay
Dzięki SR-20HD możesz pewnie transmitować niezapisane wydarzenia i zapobiegać emisji niechcianych treści do swoich odbiorców. Funkcja opóźnienia bezpieczeństwa buforuje do 60 sekund obrazu i dźwięku, umożliwiając przełączenie na nieruchomy obraz lub wyciszenie dźwięku, jeśli coś pójdzie nie tak.

Podwójne miejsca docelowe streamingu
Enkoduj i wysyłaj livestream do dwóch niezależnych kanałów na tej samej platformie lub innych platform, aby dotrzeć do szerszej publiczności czy utworzyć kopię zapasową do archiwizacji lub późniejszej dystrybucji.

Blokada panelu
Panel Lock zapobiega przypadkowej zmianie ustawień, które mogłyby zakłócić transmisję. Można indywidualnie wyłączyć dostęp do przycisków, kontrolerów sprzętowych i parametrów menu, pozostawiając tylko podstawowe funkcje potrzebne do transmisji na żywo.

Uproszczone nagrywanie i odtwarzanie
Wbudowany rejestrator SR-20HD pozwala na przechwytywanie wideo H.264 MP4* na kartę SDXC w celu późniejszej edycji lub przesłania do YouTube czy innych serwisów. Ponadto można niezależnie przechwytywać dźwięk stereo WAV na potrzeby podcastów i innych mediów opartych na dźwięku. Możliwe jest również uzyskanie dostępu do mediów przechowywanych na karcie SDXC, aby wykorzystywać je do transmisji.
*Bitrate nagrywania jest taki sam jak bitrate kodowania livestream.

Zaawansowana kontrola audio
SR-20HD spełnia zróżnicowane potrzeby audio pojedynczych prezenterów, paneli konferencyjnych, studia tv a nawet występów muzycznych. Wejścia dla czterech profesjonalnych mikrofonów XLR, sygnałów liniowych i mikrofonu nagłownego zapewniają wiele sposobów na podłączenie wszystkich popularnych źródeł analogowych. Możesz również miksować cyfrowy dźwięk ze źródeł HDMI i USB, a także dźwięk z filmów i plików muzycznych przechowywanych na karcie SDXC.

Dokonaj szybkiej regulacji poziomu głośności dla poszczególnych źródeł za pomocą dedykowanych faderów i pokręteł, a następnie wejdź głębiej do kontroli EQ i dynamiki przy pomocy i enkoderów F1-F4. Masz również do dyspozycji pięć przycisków funkcyjnych przypisywanych przez użytkownika, które przyspieszają pracę, zapewniając szybki dostęp do funkcji Auto Mixing, odtwarzania audio/wideo, funkcji F1-F4 i innych.

Zautomatyzowane przełączanie i miksowanie
Dzięki wielu potężnym narzędziom można zautomatyzować zadania związane z przełączaniem wideo i miksowaniem dźwięku, aby zmniejszyć obciążenie pracą. Jest to szczególnie pomocne, gdy jesteś również prezenterem, co pozwala skupić się na prowadzeniu i przekazywaniu treści.

Automatyczne przełączanie wideo
Zmieniaj źródła wejścia wideo w określonych odstępach czasu, aby nadać prezentacji więcej dynamiki.

Auto Mixing
Funkcja Auto Mixing zapewnia, że miks pomiędzy podłączonymi mikrofonami pozostaje zrównoważony. Można ustawić określone wejścia jako priorytetowe, gdy ktoś zaczyna mówić, a inne poziomy dźwięku są automatycznie redukowane w razie potrzeby.

Podążaj za źródłem
SR-20HD ułatwia realizację z wieloma prezenterami. Dzięki funkcji Audio Follows Video, odpowiedni dźwięk automatycznie podąża za nim, gdy przełączasz się na inne źródło wideo. I odwrotnie, funkcja Video Follows Audio przełącza obraz na podstawie tego, kto aktualnie mówi.

Sceny
Dzięki scenom w SR-20HD, łatwo jest usprawnić i przyspieszyć produkcje, wykonując złożone funkcje przełączania jednocześnie. Skonfiguruj i zapisz pięć predefiniowanych aranżacji warstwowych źródeł i wyświetl je w konfigurowalnych oknach. Następnie użyj dedykowanych przycisków Scene, aby przełączać się między nimi i utrzymać zaangażowanie widzów podczas transmisji.

Strumieniowanie Hi-Res Live Action
Tryb standardowy SR-20HD obsługuje rozdzielczość 1080p przy 30 FPS, co zapewnia doskonałą jakość dla większości zastosowań związanych z transmisją na żywo. Jeśli jednak transmitujesz sport na żywo lub inne wydarzenia z szybkim ruchem, możesz wybrać tryb wysokiej jakości, aby zwiększyć częstotliwość odświeżania do 60 FPS i zredukować rozmycie ruchu.

Uwaga: Wejście wideo USB i funkcje kart SDXC SR-20HD są wyłączone w trybie High-Quality.

Rozszerzenie wejść UVC
Jeśli kiedykolwiek będziesz miał potrzebę podłączenia większej ilości źródeł, możesz rozszerzyć swoje możliwości za pomocą urządzenia Roland USB video class (UVC). Wiele produktów Roland A/V jest obsługiwanych, umożliwiając wysyłanie wysokiej jakości, nieskompresowanego wideo i audio do wejścia wideo USB SR-20HD.* Niektóre kamery internetowe USB, miksery wideo i urządzenia innych firm, które obsługują nieskompresowane wyjście wideo USB mogą być również kompatybilne.
*Wejście wideo USB jest dostępne tylko podczas strumieniowania w trybie standardowym.

WIDEO
Przetwarzanie wideo 4:2:2 (Y/Pb/Pr), 8-bit
Formaty wejściowe 720/59.94p, 720/50p, 1080/59.94i, 1080/50i, 1080/59.94p, 1080/50p
SVGA (800 x 600/60Hz), XGA (1024 x 768/60Hz),
WXGA (1280 x 800/60Hz), FWXGA (1366 x 768/60Hz),
SXGA (1280 x 1024/60Hz), SXGA+ (1400 x 1050/60Hz),
UXGA (1600 x 1200/60Hz), Full HD (1920 x 1080/60Hz),
WUXGA (1920 x 1200/60Hz)
* Częstotliwość odświeżania to maksymalna wartość dla każdej rozdzielczości.
* Zgodność z CEA-861-E, VESA DMT Version 1.0 Revision 11.
* 1920 x 1200/60 Hz: Redukcja utraty sygnału
Formaty wyjściowe HDMI OUT MAIN, PVW złącza:
1080/59.94p, 1080/50p
* Częstotliwość odświeżania sygnału wideo można wybrać w menu SYSTEM (59,94 Hz lub 50 Hz).
Formaty strumienia i zapisu wideo Format pliku: MP4
Kodek: H.264, docelowy bitrate do 20 Mbps
AAC LC 48kHz 16bit Stereo, docelowy bitrate do 384k bps
Odtwarzacz wideo Format pliku: MP4 (H.264, AAC)
* Wsparcie dla funkcji Video Player jest planowane poprzez aktualizację.
Obraz stały PNG File (.png), Maksymalnie 1920 x 1080 pix, 24-bit color
JPEG File (.jpg .jpeg), Maksymalnie 1920 x 1080 pixels, 24-bit color
Efekty wideo Scena: Picture in Picture, Split, Picture by Picture
Przejście: Black fade, Mix fade
Kluczowanie: Luminance key, Chroma key
Inne: Output fade, Test pattern output, Stream Delay
AUDIO
Przetwarzanie dźwięku 24 bits/48 kHz
Formaty audio Złącza HDMI IN/OUT: Linear PCM, 24 bit/48 kHz, stereo
Efekty dźwiękowe Delay, High Pass Filter, Gate, Compressor, Equalizer, Limiter, Test tone output
Odtwarzacz audio Format pliku: WAV (Linear PCM, 16 bits, 48 kHz/44.1 kHz, stereo)
SEKCJA WSPÓLNA
Nośnik zapisu Karta SDHC/SDXC (sprzedawana oddzielnie)
Inne funkcje Funkcja blokady panelu
EDID emulator
ZŁĄCZA
Złącza wejściowe HDMI IN 1--2 złącza: HDMI type A (Multi-format supported)
AUDIO IN 1--4 jack: Combo type
XLR: zbalansowany, zasilanie fantomowe (DC 48 V, 10 mA), (1 GND, 2 HOT, 3 COLD)
1/4-inch TRS: zbalansowany
Złącza wyjściowe HDMI OUT MAIN, PVW złącza: HDMI type A
LINE OUT jack: RCA phono type
PHONES jack: Stereo miniature phone type
Złącze wejścia/wyjścia HEADSET jack: Stereo miniature phone type (3.5 mm, 1/8-inch, TRRS 4-pole, CTIA)
Inne złącza USB VIDEO IN port: USB A (USB 3.0)
USB CONTROL port: USB A (USB 2.0)
LAN (DIRECT STREAM) port: RJ-45, 1000BASE-T
DC IN jack
* Wsparcie dla funkcji USB VIDEO IN jest planowane poprzez aktualizację.
CHARAKTERYSTYKA WEJŚCIA/WYJŚCIA AUDIO
Nominalny poziom wejściowy AUDIO IN 1--4 jacks: -52 to +4 dBu (Maksymalny poziom wejściowy: +24 dBu)
LINE IN jack: -10 dBu (Maksymalny poziom wejściowy: +10 dBu)
Impedancja wejściowa AUDIO IN 1--4 jacks (XLR zasilanie Phantom): 5 k ohms
AUDIO IN 1--4 jacks (XLR combo jack, bez zasilania Phantom): 7 k ohms
AUDIO IN 1--4 jacks (TRS 1/4-inch phono type): 7 k ohms
LINE IN jack: 18 k ohms
Nominalny poziom wyjściowy AUDIO OUT jack: -10 dBu (Maksymalny poziom wyjściowy: +10 dBu)
PHONES jack: 72 mW + 72 mW (32 ohms)
Impedancja wyjściowa AUDIO OUT jack: 1 k ohm
INNE
Ekran 4.3 cala TFT color LCD: 480 x 272 pkt
Zasilacznie AC adaptor
Pobór prądu 3.5 A
Pobór mocy 42 W
Temperatura pracy +0 do +40 stopni Celsjusza
+32 do +104 stopni Fahrenheita
Wymiary 300 (W) x 215 (D) x 86 (H) mm
11-13/16 (W) x 8-1/2 (D) x 3-7/16 (H) cali
Waga (bez adaptera AC) 2.4 kg
5 lbs 5 oz
Akcesoria Startup Guide
Ulotka "Bezpieczne użytkowanie urządzenia".
AC adaptor
Power cord
* 0 dBu = 0.775 Vrms


Roland SR-20HD wideo block diagram


Opis

Ilość Wejściowych Kanałów Wideo
3
Wejścia Wideo
HDMI,USB
Wejścia Audio
RCA,XLR,TRS
Streaming Ethernet / USB
Tak
Skaler / Synchronizator klatek
Tak
Maksymalna Rozdzielczość Wyjściowa
2. Full HD 1080p (1920 x 1080)
Rodzaj urządzenia
Miksery Wideo