Yamaha CL5
Yamaha

Yamaha CL5

107 500,00 zł
Brutto
Dostępny w sprzedaży:

Yamaha CL5 jest jednym z flagowych modeli cyfrowych mikserów audio. Daje ogromne możliwości konfiguracji, a dzięki trzem portom na karty rozszerzeń pozwala na dopasowanie potrzebnych interfejsów i protokołów. Najwyższej klasy system efektów, korekcji, grupowania, przywracania ustawień pozwala na wygodną obsługę nawet bardzo złożonych konfiguracji sprzętowych. Yamaha CL5 przy użyciu protokołów cyfrowych jak Dante pozwoli na elastyczne zaprojektowanie sieci i połączeń przy zachowaniu profesjonalnej jakości brzmienia. Konsoleta CL5 jest cenionym modelem, który jest wykorzystywany przez najlepszych realizatorów oraz sprawdza się podczas obsługi sal koncertowych, filharmonii, oper. Dzięki łatwemu zapisywaniu i przywracaniu ustawień jest doskonałym wyborem do realizacji festiwali.

Ilość

 • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
 • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
 • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Tworząc najlepsze możliwe brzmienie spełniające oczekiwania rozmaitych sal koncertowych i artystów, inżynierowie dźwięku wykorzystuję swoje doświadczenie i wyobraźnię podejmując mnóstwo praktycznych, a zarazem twórczych decyzji. Podstawowe narzędzie inżyniera, konsola mikserska, musi sprostać jego wymaganiom. Jakość brzmienia jest oczywiście najważniejsza, a jest to jeden z wielu obszarów w który celują konsole mikserskie serii CL. Oferują one również najbardziej zaawansowaną dostępną obecnie analogową technologię, aby dodać niespotykanego dotąd charakteru, ukształtować brzmienie wedle potrzeb, zachowując przy tym najwyższą jakość dźwięku.

Naprawdę przydatna konsola wzmacniająca brzmienie to ta, która może nadążyć za szybko zmieniającymi się wymaganiami aplikacji dźwiękowych. Nieodzowna jest wydajna intuicyjna obsługa. W serii CL rdzeniem precyzyjnego interfejsu użytkownika jest uznana koncepcja Centralogic firmy Yamaha, która oferuje nową, niespotykaną dotąd sprawność działania, począwszy od strony wizualnej, aż do kształtu i charakteru tłumików i kontrolerów. Konsole CL mogą być również kontrolowane zdalnie, za pomocą Apple iPad® lub innego komputera. Kontrola jest prosta i intuicyjna, oferując jednocześnie duży zakres swobody.
Centralogic w sercu nowoczesnego interfejsu

Nie przeoczona żadnego szczegółu formy czy funkcji, nawet krzywizna eleganckich tłumików komfortowo dopasowuje się do palców pod dowolnym kątem. Suwaki mają nawet antypoślizgowe wstawki, by zapewnić idealne tarcie dla gładkich przesunięć, wolnych od jakichkolwiek nagłych skoków. Ważna jest również przejrzystość, dlatego ich krawędzie są wyprofilowane tak, by zapewnić jasny widok całej skali tłumików pod każdym kątem.
Edytowalne nazwy i kolory kanałów

Możliwości sieciowe szybko stają się podstawowym i nieodzownym elementem w dzisiejszym dynamicznym świecie cyfrowego dźwięku na żywo. Konsole mikserskie CL zawierają oddzielną konsolę i komponenty wejściowe/wyjściowe do komunikacji z sieciowym protokołem audio Dante™, pozwalając na szybkie, efektywne projektowanie oraz wdrażanie systemów od najprostszych, do najbardziej skomplikowanych. Możliwość przetwarzania Lake® poprzez gniazda rozszerzeń również dodają systemowi wszechstronności i zdolności adaptacyjnych do jak najszerszego zakresu potrzeb miksowania.

Dante bezpośrednio wspiera konfigurację gwiazdową sieci, tak więc osiem urządzeń może zostać podłączonych do pojedynczej konsoli serii CL i rozmieszczone praktycznie, gdziekolwiek będą najbardziej potrzebne. Aby zmienić ustawienie sieci na łańcuchowe wystarczy zmienić kilka prostych ustawień przełącznika DIP.

Kompensacja gainu zastosowana po jakimkolwiek ustawieniu poziomu analogowego gainu, przeprowadzana jest wyłącznie na płaszczyźnie cyfrowej. Cyfrowa regulacja gainu to kolejna wyjątkowa funkcja serii CL, która zapewnia niezwykle sprawne, efektywne działanie oraz integrację całego systemu.

Jakość i różnorodność wewnętrznych efektów stały się głównymi czynnikami wyboru cyfrowej konsoli. Brzmienie w jakości studyjnej jest koniecznością, ale tak samo jest z posiadaniem pod ręką odpowiednich do pracy procesorów. Konsole serii CL posiadają wyselekcjonowaną kolekcję profesjonalnych efektów, które sprostają wymaganiom każdego profesjonalisty. Wszystko, czego potrzebujesz by uzyskać idealnie dopracowany dźwięk- jest właśnie tutaj.

Jak nazwa wskazuje, „wirtualne racki” zawarte w konsolach serii CL pozwalają Ci na konfigurację potrzebnych procesorów sygnału w jedną, łatwo dostępną kombinację, w zasadzie taką jak tradycyjny analogowy rack. Nowy Premium Rack serii CL może pomieścić do ośmiu pozycji z sześciu wyrazistych korektorów oraz dynamicznych efektów, w tym korektor Rupert Neve Designs Portico 5033 oraz kompresor/limiter Portico 5043. Możliwość korzystania z najbardziej cenionych efektów studyjnych na świecie w miksach na żywo pomaga Ci zapewnić niedoścignioną jakość brzmienia w dowolnym miejscu.
Rack efektowy zawierający ponad 50 efektów

Technologia VCM zapewnia udoskonaloną, muzyczną tonalność w niesamowitym składzie urządzeń zawartych w Premium Rack oraz Effect Rack serii CL.

Premium Rack

 • Portico 5033/5043

Urządzenia te nieskazitelnie modelują pełną głębię i szerokość brzmienia oryginalnych analogowych modułów korektora oraz kompresora/limitera Ruperta Neve. Są idealne nie tylko do dodawania brzmienia najwyższej studyjnej jakości procesora, ale są także niesłychanie łatwe w konfiguracji w celu uzyskania optymalnego efektu. Samo wstawienie tych wybitnych modeli do ścieżki sygnału może wzbogacić brzmienie.

 • U76

Studyjny standard, idealny do szerokiego zakresu zastosowań. Zawiera nawet przycisk RATIO ''ALL'', który symuluje efekt wciśnięcia wszystkich przycisków ratio na pierwowzorze.

 • Opt-2A

Jest to jeden z najczęściej używanych studyjnych kompresorów optycznych od 1960 roku. Charakterystyczna i wysoko ceniona kompresja oryginału została odtworzona z niezwykła precyzją.

 • EQ-1A

Klasyczny studyjny korektor, który wciąż jest w cenie i jest wysoko ceniony za muzyczną reakcję jego lampy oraz transformatora obwodów korektora, jak również za jego świetne charakterystyki podbicia/podcinania.

 • Dynamic EQ

Oryginalny procesor dynamiki dodający kompresję/ekspansję/ograniczanie w zależności od zmian poziomów wykrytych na określonych pasmach częstotliwości. Świetnie zaprojektowany interfejs czyni osiągnięcie idealnego dźwięku szybkim, łatwym procesem.


Effect Rack

 • Comp 276

Model ten składa się z kilku analogowych kompresorów, popularnych w studiach nagraniowych w latach 70-tych. Każdy, kto zna oryginał od razu rozpozna jego charakterystyczny cios i tłuste brzmienie oferowane przez to urządzenie.

 • Open Deck

Niepowtarzalny efekt modelujący zarówno analogowe układy znanych profesjonalnych magnetofonów oraz charakterystyki taśmy na nich użytej. Po prostu wybierasz to, co Ci odpowiada, lub łączysz rodzaje do nagrywania i do odtwarzania, tworząc przydatne wariacje.

 • Comp 260

Kompresor/limiter tego urządzenia wywołał szał w późnych latach 70-tych, wyposażony w półprzewodnikowy obwód wykrywania poziomu RMS oraz VCA dla kontroli poziomu. Tego modelu nie da się pomylić z żadnym innym.

 • EQ 601

By uzyskać dźwięk analogowego korektora, model ten odtwarza popularną topologię obwodu z lat 70-tych.


Dwa sposoby nagrywania na żywo
Seria CL oferuje dwa sposoby nagrywania na żywo: przydatne nagrywanie 2-ścieżkowe bezpośrednio na pamięć USB, oraz wysokiej jakości zapis wielościeżkowy na cyfrową stację roboczą audio poprzez system Dante. Czy to w celu prostego wysłania przez internet, czy wydania komercyjnego, czy też dla wirtualnej próby dźwięku następnego dnia, wszystkie funkcje nagrywania, jakich potrzebujesz zawarte są w serii CL.
Bezproblemowa integracja z Nuendo Live dla poważnych wielościeżkowych nagrań

Dante Virtual Soundcard
Oprogramowanie sterujące Dante Virtual Soundcard pozwala na bezpośrednie nagrywanie wielościeżkowe na DAW opartym o Windows lub Mac, bez potrzeby interfejsu audio pomiędzy konsolą mikserską a komputerem. Aplikacja DAW wysokiej jakości, taka jak Steinberg Nuendo Live może zostać użyta by nagrać do 64 ścieżek z jakością studyjną oraz z możliwością edycji.

Wirtualna próba dźwięku
Odtwarzanie DAW może być natychmiast podłączone pod kanały wejściowe konsoli CL, także wielościeżkowe nagrania mogą zostać użyte do „wirtualnych” prób dźwięku, gdy artystów nie ma na scenie. Nagrania występu z poprzedniego dnia może zostać użyte na próbę dźwięku następnego dnia!
Przydatne dwuścieżkowe nagrywanie na pamięć USB

Trzy gniazda kart Mini-YGDAI na konsolach CL zapewniają łatwą rozbudowę wejść/wyjść jak również dodatkowe możliwości przetwarzania. Nowe pozycje w liście dostępnych kart rozbudowujących zawierają kartę MY8-LAKE która integruje w konsoli Lake Processing, podstawę w dzisiejszej branży brzmień na żywo, oraz kartę Dugan-MY16 która dodaje najbardziej zaawansowany automatyczny cueing mikrofonowy oraz kontrolę gainu dostępny na rynku.
Większa moc z Lake Speaker Processing Power

Przetwarzanie Lake stało się standardem dla aplikacji przetwarzających dźwięk na żywo. Sojusz pomiędzy Yamaha oraz Lab.gruppen przenosi Lake Processing prosto do konsol mikserskich serii CL, poprzez kartę rozszerzeń MY8-LAKE. Karta ta zapewnia tryby 8-in/8-out w Mesa (system EQ) , 4-in/12-out Contour (crossover), oraz tryby 4-in/4-out i 2-in/6-out Mesa & Contour (kombinacja). Choć przeznaczona głównie do przetwarzania głośnikowego, asymetryczny EQ Mesa może być bardzo użyteczny na źródłach wejściowych. Aplikacja The Lake Controller działająca na kompatybilnym komputerze umożliwia na zarządzanie wieloma urządzeniami Lake w systemie, podczas gdy bliska kompatybilność ze Smaart® Live przyczynia się do sprawnego, efektywnego dostosowywania systemu głośnikowego.
Automatyczna kontrola gainu aż do 16 wejść mikrofonowych

Dla zastosowań wymagających dużej liczby kanałów wejściowych, konsole CL można połączyć kaskadowo przez karty wejścia/wyjścia, takie jak MY16-AE zainstalowane w ich gniazdach rozszerzeń mini-YGDAI

Uniwersalny delay wejścia/wyjścia
Do 1000ms opóźnienia kanałów wejściowych ułatwia kompensację fazy mikrofonu, natomiast do 1000ms opóźnienia na portach wyjściowych jest przydatne do kompensacji odległości głośników oraz strojenia do pomieszczenia.
Obszerny korektor i przetwarzanie dynamiki


Opis

Ilość kanałów IN
88
Wbudowany procesor efektów
Tak

Grenke Leasing

Oferujemy korzystny leasing dla firm !

GŁÓWNE ATUTY OFERTY:
- możliwy leasing z 0% opłaty początkowej
- finansowanie 100 % inwestycji
- decyzja w ciągu 1 dnia
- stałe raty leasingowe
- możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych oraz ujęcia ich jako koszt uzyskania przychodu

DOSTĘPNE LINIE LEASINGOWE:
- Leasing Tradycyjny (operacyjny): z opcją wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, wg wartości ustalanej na początku umowy )1
- Leasing Nowoczesny: z możliwością wymiany sprzętu na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy lub nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu minimalnego okresu umowy

WARUNKI WARTOŚCIOWE LEASINGU:
- wartość przedmiotu leasingu od 1 500 zł
- możliwość wpłaty własnej do 40% wartości przedmiotu leasingu
PROCEDURY PROCESOWANIA WNIOSKU LEASINGOWEGO:
- wypełnienie wniosku o leasing
wartość przedmiotu do 10 000 zł - link
wartość przedmiotu powyżej 10 000 zł - link

WYMAGANE DOKUMENTY ZAŁOŻYCIELSKIE FIRMY:
- Do podpisania umowy potrzebne będą dwa dokumenty tożsamości zgodnie z reprezentacją firmy. Spółki cywilne - dodatkowo umowa spółki.

MINIMALNY CZAS TRWANIA DZIAŁALNOŚCI FIRMY:
- jeden rok
- w przypadku firmy działających krócej niż rok możliwość zawarcia umowy leasingowej rozpatrywana indywidualnie

UBEZPIECZENIE PRZEDMIOTU LEASINGU:
- ubezpieczenie obowiązkowe typu „all risk"
- ubezpieczyciel sugerowany przez finansującego (AXA AG) lub ubezpieczenie we własnym zakresieProsimy o wiadomość a prześlemy Tobie wyliczenia leasingowe.

Wyślij


Komentarze

Oceń 

2019-03-14

Yamaha CL5

Świetny do największych zastosowań.

Napisz swoją opinię

Yamaha CL5

Yamaha CL5 jest jednym z flagowych modeli cyfrowych mikserów audio. Daje ogromne możliwości konfiguracji, a dzięki trzem portom na karty rozszerzeń pozwala na dopasowanie potrzebnych interfejsów i protokołów. Najwyższej klasy system efektów, korekcji, grupowania, przywracania ustawień pozwala na wygodną obsługę nawet bardzo złożonych konfiguracji sprzętowych. Yamaha CL5 przy użyciu protokołów cyfrowych jak Dante pozwoli na elastyczne zaprojektowanie sieci i połączeń przy zachowaniu profesjonalnej jakości brzmienia. Konsoleta CL5 jest cenionym modelem, który jest wykorzystywany przez najlepszych realizatorów oraz sprawdza się podczas obsługi sal koncertowych, filharmonii, oper. Dzięki łatwemu zapisywaniu i przywracaniu ustawień jest doskonałym wyborem do realizacji festiwali.

Napisz swoją opinię