Allen & Heath SQ-7
Allen & Heath

Allen & Heath SQ-7 | 48 kanałowy cyfrowy mikser audio

17 799,00 zł
Brutto
Kod producenta: SQ-7
EAN: 6938122247499

Produkt jest dostępny

Allen & Heath SQ-7 to najbardziej rozbudowany z tej serii cyfrowych mikserów audio. Oferuje obsługę 48 kanałów wejściowych, 32 tłumiki, 32 wejścia mikrofonowo/liniowe XLR z przedwzmacniaczami i zasilaniem Phantom 48V. Allen & Heath SQ-7 można rozszerzyć do 48 wejść mikrofonowych przez połączenie z odpowiednim modułem. Mikser pracuje z jakością 96kHz. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy podzespołów i elektroniki, otrzymujemy doskonałą jakość brzmienia. Współpraca z całym cyfrowym systemem pozwalają na wykorzystanie i obsługę przez mikser SQ-7 nawet ogromnych wydarzeń czy festiwali. Możliwości cyfrowych systemów to także zapisywanie i przywracanie ustawień, co jest istotne przy realizacji kilku ustawień czy różnych zespołów. Dodatkowo szerokie opcje korekcji, efektów czy wtyczek.

Ilość

Kalkulator Grenke
 • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
 • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
 • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Cechy:

 • Processing FPGA 96 kHz
 • 48 kanałów wejściowych
 • DEEP processing
 • 33 tłumiki / 6 warstw
 • 12 miksów stereo+ LR
 • 3 matryce stereo
 • 8 stereofonicznych szyn FX + dedykowane powroty
 • 7” ekrany dotykowe
 • Port SLink do podłączenia zdalnych stageboxów
 • 64-kanałowy port kart rozszerzeń
 • 32x32 kanałowy interfejs audio USB
 • SQ-Drive: bezpośrednia rejestracja na USB
 • Wyjście AES
 • Chromatyczne mierniki kanałów
 • Zintegrowane podświetlenie LED
 • Dedykowane fizyczne kontrolki
 • 16 przypisywalnych przycisków SoftKey
 • 8 konfigurowalnych enkoderów
 • Wyświetlacze LCD na kanałach

48-kanałowy mikser cyfrowy / 36 szyn
Mikser SQ-7 posiada 33 tłumiki i jest oparty na nowoczesnym rdzeniu Allen & Heath XCVI 96kHz FPGA. Zaprojektowano go z myślą o profesjonalistach i wymagających aplikacjach nagłośnieniowych. SQ-7 zapewnia dźwięk w wysokiej rozdzielczości, przy bardzo niskiej latencji < 0,7 ms. Mikser posiada 32 wbudowane przedwzmacniacze i 8 stereofonicznych szyn FX z dedykowanymi kanałami powrotów i dostępem do biblioteki RackExtra FX. 12 stereofonicznych miksów (które można skonfigurować też jako grupy lub auxy) sprawia, że SQ z pewnością sprawdzi się przy pracy z odsłuchami dousznymi, a Automatyczny Mikser Mikrofonowy (AMM) zapewni kontrolę nad wieloma mikrofonami jednocześnie. SQ-7 dostarcza wszystkie narzędzia, jakie są potrzebne by realizować konferencje, AV i produkcje na żywo.

Rdzeń 96 kHz XCVI
SQ to nowoczesna konsoleta kolejnej generacji, bazująca na silniku 96 kHz XCVI FPGA Allen & Heath. XCVI dostarcza dźwięk o wysokiej rozdzielczości, z ultra niską latencją  <0.7ms i zmienną rozdzielczością bitową zapewniającą niezwykłą precyzję, a koherencja miksu jest zgodna co do sampla. Konsoleta posiada dużą moc, która umożliwia pracę na wielu kanałach wejściowych i wyjściowych, tworzenie dużej liczby połączeń oraz używanie bogatego processingu i efektów.

DEEP processing
Architektura wtyczek Allen & Heath ‘DEEP processing’ pozwala na używanie szerokiej gamy emulacji kompresorów i przedwzmacniaczy, w zależności od stylu i potrzeb realizatora. Wtyczki DEEP mogą być zapięte prosto na wejścia lub szyny miksujące bez powiększania latencji i dodatkowych zmian ustawień.

Miksowanie odsłuchów dousznych
Dzięki 12 miksom stereo, bardzo niskiej latencji oraz korektorom parametrycznym i graficznym na każdym miksie, SQ-7 doskonale sprawdza się w przypadku realizacji odsłuchów dousznych. Kompaktowość i solidna konstrukcja SQ pozwala na transport samolotowy miksera – nie ma więc powodu, by pracować na przypadkowym, zastanym na miejscu wydarzenia sprzęcie.

Wszechstronność wejść/wyjść
Jako największy model w serii SQ, SQ-7 zawiera najwięcej wbudowanych przedwzmacniaczy i gniazd wyjściowych i – jak w całej serii SQ – wejścia i wyjścia można dowolnie krosować. Mikser posiada 32 wejścia mikrofonowe/liniowe XLR oraz wejście talkback, które może służyć jako dodatkowe wejście gdy potrzeba. SQ-7 ma też 3 stereofoniczne wejścia liniowe, których można używać jako wejścia mono, dwa przy użyciu jacka ¼” TRS i jedno przy użyciu jacka mini 3.5 mm. Dowolna kombinacja wyjść direct out, FX lub Mix może być zroutowana do 16 wyjść XLR, 2 wyjść TRS jack i stereofonicznych cyfrowych wyjść AES.

Poszerz system do 48 mikrofonów
Dzięki portowi SLink, SQ-7 może być poszerzony do 48 wejść mikrofonowych przy użyciu jednego z ekspanderów, pracujących w 96 lub 48 kHz (np. AB168, AR2412, AR84 i DX168). Użytkownicy innych systemów Allen & Heath mogą bezproblemowo zintegrować się z SQ zgodnie z ideą „mix ‘n’ match”. Mikser SQ można podłączyć bezpośrednio do innego SQ, a nawet do dLive’a lub Qu.

Dante, Waves i więcej
SQ to serce rozbudowanego systemu na który składają się także aplikacje, zdalne ekspandery I/O, karty rozszerzeń i miksery personalne – co daje duże możliwości rozbudowy i integracji. Mikser jest kompatybilny z wiodącymi standardami przesyłania audio. Dodając do SQ kartę Dante lub Waves możesz połączyć się z istniejącym systemem, tworząc np. cyfrowy split FOH/MON.

Rejestracja wielośladowa
Zintegrowany SQ-Drive umożliwia szybką rejestrację wielośladową lub stereofoniczną w 96kHz bezpośrednio na pendrive lub dysk USB.  Nie potrzeba do tego żadnego dodatkowego oprogramowania, nie ma problemów ze sterownikami do karty dźwiękowej i nie trzeba przynosić dodatkowego laptopa na koncert.

W mikser wbudowany jest również 32x32 interfejs audio pracujący w 96 kHz, który pozwala na wielośladową rejestrację, tworzenie kopii zapasowych śladów i przeprowadzanie wirtualnych prób. Interfejs jest zgodny z ASIO i Core Audio, umożliwia sterowanie po MIDI i DAW Control.

Auto Mixer
Zaawansowany automatyczny mikser mikrofonowy (Advanced AMM) umożliwia prostą obsługę konferencji, paneli dyskusyjnych i programów telewizyjnych. AMM jest w pełni zintegrowany z mikserem, nie powoduje dodatkowej latencji, nie ma więc potrzeby kierowania sygnału do wbudowanego racka DSP lub zewnętrznych wtyczek.

Z myślą o profesjonalistach
Wiemy, że podczas wydarzeń realizowanych na żywo na sprzęt czyha dużo zagrożeń – dlatego poddaliśmy SQ wielu trudnym testom. Od trzywarstwowej metalowej obudowy po aluminiową listwę oświetlenia, SQ charakteryzuje się niezwykle solidną konstrukcją, zachowując przy tym lekki i profesjonalny wygląd.  

Doświadczenie miksowania
Uważamy, że to ty powinieneś decydować o tym, jak pracuje mikser, nie na odwrót. Dlatego SQ umożliwia Ci stworzenie swojego własnego trybu pracy. Kanały i szyny miksujące mogą być indywidualnie przypisane do tłumików wraz z nazwami oraz kolorami wyświetlaczy. SQ-7 posiada 16 przypisywalnych SoftKeys i 8 pokręteł z wyświetlaczami LCD, więc Ty decydujesz które funkcje chcesz mieć pod ręką. Każdy widok kanałowy zawiera opatentowany chromatyczny miernik poziomu sygnału, wskazujący wartość za pomocą jasności i koloru diody LED.

Aplikacje SQ
Dla mikserów SQ stworzono dwie aplikacje – SQ MixPad dla realizatorów dźwięku i SQ4You dla artystów.

Aplikacja SQ MixPad jest darmowa i dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android. SQ MixPad umożliwia zdalne sterowanie głównymi parametrami miksu. Realizator może dzięki temu miksować z różnych miejsc na widowni, może też ustawiać miksy monitorowe będąc na scenie.

SQ4You to aplikacja umożliwiająca wykonawcom tworzenie indywidualnych miksów odsłuchowych. Pozwala na sterowanie miksami monitorowymi 8 wykonawcom z urządzeń Android lub iOS.

RackExtra FX
Allen & Heath ma ugruntowaną reputację producenta emulacji efektów, które mogą konkurować z najlepszymi wtyczkami. SQ jest wyposażony w osiem stereofonicznych szyn FX i bibliotekę RackExtra, w której można znaleźć emulacje legendarnych klasycznych pogłosów, delay’ów modulatorów itd. Wszystkie FX mają dedykowane powroty stereofoniczne, aby nie trzeba było tracić dodatkowo kanałów wejściowych.

System mikserów personalnych ME
SQ jest w pełni kompatybilny z systemem miksu personalnego ME, pozwalającego wykonawcom na pełną kontrolę nad swoimi odsłuchami. Do SQ można podpiąć dowolną ilość mikserów ME-1 i ME-500 (połączenie daisy-chain przez port SLink lub zdalny ekspander).

Pełne dane techniczne - pobierz


Opis

Ilość kanałów wejściowych
48
Wbudowany procesor efektów
Tak

Komentarze

Oceń 

2019-03-14

Allen & Heath SQ-7

świetny, nawet do dużych koncertów

Napisz swoją opinię

Allen & Heath SQ-7 | 48 kanałowy cyfrowy mikser audio

Allen & Heath SQ-7 to najbardziej rozbudowany z tej serii cyfrowych mikserów audio. Oferuje obsługę 48 kanałów wejściowych, 32 tłumiki, 32 wejścia mikrofonowo/liniowe XLR z przedwzmacniaczami i zasilaniem Phantom 48V. Allen & Heath SQ-7 można rozszerzyć do 48 wejść mikrofonowych przez połączenie z odpowiednim modułem. Mikser pracuje z jakością 96kHz. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy podzespołów i elektroniki, otrzymujemy doskonałą jakość brzmienia. Współpraca z całym cyfrowym systemem pozwalają na wykorzystanie i obsługę przez mikser SQ-7 nawet ogromnych wydarzeń czy festiwali. Możliwości cyfrowych systemów to także zapisywanie i przywracanie ustawień, co jest istotne przy realizacji kilku ustawień czy różnych zespołów. Dodatkowo szerokie opcje korekcji, efektów czy wtyczek.

Napisz swoją opinię