Allen & Heath Qu-24
Allen & Heath

Allen & Heath Qu-24 | Mikser cyfrowy

9 799,00 zł
Brutto
Kod producenta: Allen Heath QU-24C/X
EAN: 6938122240797

Produkt jest dostępny

Niezwykle zaawansowany i uniwersalny mikser cyfrowy audio Allen & Heath Qu-24 przeznaczony do wielu zastosowań m.in. pracy na żywo, w studio lub instalacji. Sprawdzi się w wielu realizacjach koncertowych, teatralnych, eventowych czy artystycznych. Posiada obsługę do 30 kanałów wejściowych, wbudowane 24 wejścia mikrofonowo-liniowe ze złączami XLR. Możliwość podpinania zewnętrznych stageboxów przez standard DSnake w celu zwiększenia ilości wejść oraz łączność przez jeden długi przewód Cat5 bez opóźnień (0.000105 sekundy przy przewodzie długości 120 metrów), nie musimy korzystać z grubych przewodów multicore. Zaawansowane opcje korekcji barwy, efektów, możliwości grupowania kanałów, tworzenia matryc i dodatkowo przywoływania ustawień jednym przyciskiem ze zmotoryzowanymi tłumikami.

Ilość

Kalkulator Grenke
  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Kiedy potrzebujemy profesjonalnego rozwiązania dla realizacji zaawansowanych konfiguracji muzycznych, do tego zależy nam aby praca była szybka, sprawna i możliwie zautomatyzowana doskonałym wyborem będzie cyfrowy mikser audio Allen & Heath Qu-24. Podczas pracy na scenie, realizacji dźwięku podczas występów muzycznych czy teatralnych lub w studio istotnym elementem są najwyższej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe, które zapewnią odpowiednie brzmienie. To właśnie preampy umożliwiają wykorzystanie całego potencjału używanych z mikserem mikrofonów. Model Allen & Heath Qu 24 posiada aż 24 wbudowane przedwzmacniacze z opcją wczytywania i szybkiego przywołania ustawień. Dostarczany analogowy sygnał audio jest przetwarzany na cyfrowy przez wysokiej klasy 24 bitowe przetworniki a następnie z powrotem zachowując najwyższe parametry. Przedwzmacniacze AnalogiQ zostały stworzone i testowane przez wiele miesięcy tak aby sygnał, który otrzymujemy posiadał ultra niski poziom szumów czy zniekształceń a przy tym zachował nadal ciepłe brzmienie co nie zdarza się przy wielu innych mikserach cyfrowych.

Dodatkowym atutem, który będzie ważny przy realizacjach muzycznych jest możliwość rejestracji ścieżkowej dźwięku, dzięki zintegrowanemu interfejsowi audio. Pozwala on na wysyłkę do 32 kanałów do komputera. Otrzymujemy dzięki temu osobne ścieżki z każdego kanału i mamy elastyczny materiał doskonały do późniejszego masteringu i wydania np. jako zarejestrowany koncert. Działa on z komputerami PC oraz Mac, współpracując z systemami Mac na zasadzie plug'n'play nie wymagając dodatkowych sterowników. Dla Windows dostępne są odpowiednie sterowniki. Dodatkowo jest rozpoznawany przez każde oprogramowanie DAW wspierających Core Audio, jak Logic, Cubase, Pro Tools i inne.

Kolejnym atutem miksera Allen & Heath Qu 24 są zmotoryzowane tłumiki, które umożliwiają zapisanie presetu ustawień i natychmiastowego przywołania go, co jest szczególnie ważne w przypadku miksowania koncertów. Mamy dzięki temu możliwość szybkiej zmiany ustawień dla konkretnego utworu czy zespołu przygotowanego wcześniej w trakcie prób. Doceni to każdy realizator live, kiedy między utworami nie mamy czasu na długie dostosowywanie ustawień, szczególnie kiedy obsługujemy wiele kanałów.


EFEKTY ILIVE

Algorytmy procesorów efektowych oraz dynamiki zostały zaczerpnięte z serii iLive Pro Touring. Wielu znanych realizatorów wybrało właśnie tą serię zamiast topowych pluginów oraz zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Allen & Heath Qu 24 zawiera 4 stereofoniczne silniki iLive FX, zapewniające wspaniałe brzmienie klasycznych pogłosów, bramkowanych pogłosów, delaye, modulatory, flangery i inne. Sama biblioteka efektów rośnie wraz z kolejnymi aktualizacjami firmware. Powroty efektów mają swój dedykowany kanał, więc nie ma potrzeby wykorzystywania do tego celu kanałów wejściowych. Ponadto każdy stereofoniczny powrót efektu posiada 4 pasmowy korektor parametryczny.


dSNAKE

Allen & Heath Qu 24 jest samowystarczalnym mikserem, do którego wystarczy podłączyć analogowe okablowanie. Do podpięcia miksera ze sceną zamiast ciężkiego analogowego multicore’a można użyć wygodnego kabla Cat5, co jest szczególnie przydatne przy realizacji FOH. Qu-24 posiada cyfrowy port dSNAKE, pozwalający na podłączenie ze stageboxami AR2412, AR84 czy AB168. dSNAKE jest autorskim protokołem sieciowym, zapewniającym transport sygnału z opóźnieniem jedynie 105us przy kablu o długości do 120m.

KLAWISZE UŻYTKOWNIKA

Qu-24 posiada 10 klawiszy, którym użytkownik może przypisać wybraną przez siebie funkcję jak Mute, Groups, Tap Tempo, Scene navigation czy PAFL Clear.

MATRYCE

Qu-24 zawiera 2 matryce stereo, wyposażone w pełny processing. Jest to niejako mikser w mikserze gdyż matryce pozwalają zmiksować dowolną kombinację Grup, Mix i głównej szyny LR. W praktyce stosuje się je do zastosowań broadcastowych, stworzenia odrębnego miksu do nagrań lub powielenia wyjścia głównego dla linii opóźniających i innych stref nagłośnienia, wymagających niezależnej korekcji i ustawień opóźnienia.

PRZYWOŁYWANIE USTAWIEŃ

Podstawową zaletą cyfrowego miksowania dźwięku jest możliwość zapisywania i wczytywania scen (snapshot) za pomocą jednego przycisku. W Allen & Heath Qu 24 można zapisać do 100 scen. Kanały oraz miksy można zabezpieczyć przed przywoływaniem. Przykładowo jeżeli instrument lub mikrofon jest zmieniany po próbie dźwięku, kanał może być zabezpieczony przed przywołaniem tak by ustawienia nie zostały nadpisane przez scenę. W przypadku, gdy na chwilę przed startem wydarzenia chcemy podłączyć odtwarzacz mp3 czy miks dla telewizji, kanały lub szyna miksująca może zostać zabezpieczona przed jakąkolwiek zmianą sceny.

ME - SYSTEM MIKSU PERSONALNEGO

Qu-24 jest w pełni kompatybilny z serią mikserów do odsłuchu personalnego ME. Dowolna liczba mikserów personalnych ME-1 może być połączona w łańcuch urządzeń do portu dSNAKE (lub portu MONITOR w stageboxie AR2412). Każdy użytkownik może dopasować mix monitorowy do własnych potrzeb, odciążając realizatora i dając mu możliwość skupienia się na miksie głównym dla widowni.

Cechy miksera Allen & Heath Qu 24:

- 24 wejścia Mono, mikrofonowo-liniowe (TRS + XLR)

- 25 zmotoryzowanych tłumików

- 3 wejścia Stereo (TRS)

- 20 wyjść Mix (XLR)

- 2 grupy stereo

- 2 wyjścia matrycowe

- 4 grupy mutujące

- 4 grupy DCA

- 4 silniki efektowe

- 4 wysyłki/powroty efektowe

- 10 przypisywalnych klawiszy

- Transmisja audio przez USB

- Kontrola DAW MIDI

- Wyjście cyfrowe AES

- Przywoływalne przedwzmacniacze AnaLOGIQTM

- Bezpośrednie wielokanałowe nagrywanie/odtwarzanie na dyskach USB z pomocą Qu-Drive

- Ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480

- Biblioteka efektów iLive

- Zdalny port audio dSNAKETM

- Kompatybilność z systemem miksu personalnego ME

- Aplikacja na iPada Qu-Pad

- Cyfrowy trim, odwrócenie fazy, HPF, bramka, insert, 4-pasmowy korektor parametryczny, kompresor, delay na wszystkich wejściach

- Instert, 4-pasmowy korektor, tercjowy korektor graficzny, kompresor, delay na wszystkich wyjściach Mix

- Wbudowany generator sygnałowy

- Analizator RTA ze wskaźnikiem poziomu szczytowego


Opis

Ilość kanałów wejściowych
30
Wbudowany procesor efektów
Tak

Komentarze

Oceń 

Mikser Allen Heath Qu-24

Allen & Heath Qu 24 jest wyjątkowo udaną konstrukcją, choć zdarzyły się drobne błędy. Sama powierzchnia robocza umożliwia prostą i wygodną pracę z trzydziestoma kanałami wejściowymi. Qu-24 jest świetnym i porządnie wykonanym uniwersalnym narzędziem. Powyżej wymienione powody, zdecydowały o nabyciu konsolety na własne potrzeby niewielkiej firmy nagłośnieniowej.

Oceń 

Mikser cyfrowy Allen & Heath Qu-24

Proste, intuicyjne narzędzie o sporych możliwościach, idealne dla zespołów muzycznych, mniejszych instytucji takich jak domy kultury czy firm, które na co dzień obsługują mniej skomplikowane wydarzenia. Allen & Heath Qu 24 w swojej klasie cenowej odznacza się bardzo dobrym wykonaniem, brzmieniem. Polecam.

Napisz swoją opinię

Allen & Heath Qu-24 | Mikser cyfrowy

Niezwykle zaawansowany i uniwersalny mikser cyfrowy audio Allen & Heath Qu-24 przeznaczony do wielu zastosowań m.in. pracy na żywo, w studio lub instalacji. Sprawdzi się w wielu realizacjach koncertowych, teatralnych, eventowych czy artystycznych. Posiada obsługę do 30 kanałów wejściowych, wbudowane 24 wejścia mikrofonowo-liniowe ze złączami XLR. Możliwość podpinania zewnętrznych stageboxów przez standard DSnake w celu zwiększenia ilości wejść oraz łączność przez jeden długi przewód Cat5 bez opóźnień (0.000105 sekundy przy przewodzie długości 120 metrów), nie musimy korzystać z grubych przewodów multicore. Zaawansowane opcje korekcji barwy, efektów, możliwości grupowania kanałów, tworzenia matryc i dodatkowo przywoływania ustawień jednym przyciskiem ze zmotoryzowanymi tłumikami.

Napisz swoją opinię