RME MADI Router
RME

RME MADI Router | Router do zarządzania sieciami MADI, 768x64, 24-bit/192 kHz

12 800,00 zł
Brutto
Kod producenta: RME MADI ROUTER
Dostępny w sprzedaży

RME MADI Router jest rozbudowanym urządzeniem dla zarządzania cyfrowymi sieciami wielokanałowego przekazu audio w standardzie MADI. Dzięki zastosowaniu optycznych złącz MADI w przypadku korzystania ze światłowodów mamy możliwość transmisji sygnału nawet na odległość 2000m. RME MADI Router został pogrupowany na cztery niezależne matryce, gdzie każda daje dostęp do 768 kanałów wejściowych i 64 wyjściowych. Dzięki temu możemy tworzyć bardzo zaawansowane konfiguracje torów audio. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych studiów nagraniowych, realizatorskich, rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

Ilość

  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

MADI Router to kompaktowe urządzenie zaprojektowane do łączenia urządzeń MADI różnych producentów, zapewniające niespotykaną dotąd elastyczność w krosowaniu sygnałów. Router jest tak niesłychanie wszechstronny, ponieważ działa zarówno jako konwerter formatów dla sygnałów optycznych i elektrycznych, oraz jako przekaźnik sygnału umożliwiając dystrybucję i integrację wielu sygnałów MADI w tym samym czasie. Zaletami bezpośredniego łączenia sygnałów za pomocą MADI Routera są niska latencja i krótki czas pozyskania sygnału przy utracie połączenia. Moduł zapewnia pełną elastyczność przy konfiguracji sieci audio, w której każde z urządzeń może mieć dostęp do dowolnego kanału znajdującego się w tej sieci.

Na podstawowym poziomie sygnały wejściowe trafiają do wybranego wyjścia w postaci pierwotnej. Taki rodzaj połączenia jest korzystny w przypadku, gdy producenci w strumieniu MADI dodają specjalne dane o statusie lub informacje dotyczące zdalnego sterowania.
Można również tworzyć nowe konfiguracje torów audio w strumieniu wyjściowym MADI. Służą do tego cztery niezależne matryce, z których każda daje dostęp do 768 kanałów wejściowych [IN] i 64 kanałów wyjściowych audio [OUT]. Dowolny kanał z aktywnego strumienia wejściowego MADI można ustawić jako źródło w punktach krosowania w matrycy. Wyjście z każdej matrycy można skierować do jednego z 12 wyjść MADI Routera.

MADI Router został zaprojektowany w taki sposób, aby był prosty i łatwy w obsłudze. Jest to jedyny moduł przekaźnika MADI na rynku, który można w pełni zaprogramować i sterować nim bez użycia zewnętrznego oprogramowania do obsługi zdalnej. Wszystko to umożliwia ulokowany na panelu przednim wyświetlacz TFT, który pokazuje aktualny stan urządzenia, i na którym użytkownik ma podgląd wszystkich parametry potrzebnych do zaprogramowania sieci. Sterowanie odbywa się za pomocą czterech przycisków i dwóch regulatorów obrotowych znajdujących się obok wyświetlacza.

Przy każdej czynności wykonanej przez użytkownika jest zapisywany kompletny status urządzenia [AutoSave], który jest automatycznie przywoływany w ciągu dziesięciu sekund po ponownym włączeniu modułu. Dodatkowo użytkownik ma do swojej dyspozycji 15 presetów z ustawieniami, które można zapisać i przywołać, a także przeglądać dopasowując ustawienia połączeń.

Z tyłu urządzenia znajduje się imponujący zestaw złączy, które zapewniają maksymalną kompatybilność i pozwalają zrealizować nieomal dowolną konfigurację w każdej sytuacji. Do czterech optycznych i czterech koncentrycznych wejść MADI można podłączyć sygnały MADI o dowolnej częstotliwości próbkowania i układzie kanałów. Wyjścia przekazują odświeżony sygnał lub jeden z czterech nowo stworzonych sygnałów MADI nawet na odległość do 200 m [wyjście koncentryczne] lub 2000 m [optyczne].

Innowacyjnym rozwiązaniem dla urządzeń RME są porty MADI TP [Twisted Pair]. Te cztery, integrujące wiązki wejściowe i wyjściowe porty MADI służą do bezpośredniego łączenia urządzeń MADI TP za pomocą skrętkowych kabli sieciowych na dystansie do 150 m i przesyłu zasilania równolegle z sygnałami MADI. Cztery porty MADI TP mogą dostarczyć zasilanie dla konwerterów AES3 i ADAT.

Wszystkie dwanaście, działających zupełnie niezależnie, portów MADI zgrupowano symetrycznie w czterech sekcjach od A do D, co ułatwia ich szybką identyfikację. Sygnał z wejścia word clock może służyć za referencyjny dla dowolnej z czterech matryc krosujących, można też przesłać go w postaci zaktualizowanej prosto do wyjścia. Co więcej, z wyjścia word clock można pobrać wyodrębniony sygnał word clock z dowolnego z 12 wejść MADI.

Dwa, wydajne zasilacze sieciowe 100 W zapewniają wystarczającą ilość mocy dla samego MADI Routera, a także dla ośmiu dodatkowych, pasywnych urządzeń czerpiących zasilanie z łącza MADI TP. Gniazda zasilania AC wyposażono w mechanizm blokujący, który działa przy zastosowaniu opcjonalnych przewodów zasilania.

  • Dane ogólne

Zasilanie: Dwa wewnętrzne, wydajne zasilacze, 100-240 V AC, Maks. 100 W,
Wymiary bez uchwytów rackowych (dł. x wys. x szer.): 440 x 44 x 240 mm,
Temperatura użytkowania: od +5° do +50°C,
Dopuszczalna wilgotność: < 75%,
Waga: 2.8 kg.

  • Wejścia - MADI

Koncentryczne na złączu BNC, 75 Ω, zgodne z AES10-1991;
Układ wejściowy o wysokiej czułości [< 0.2 Vpp],
Optyczne na złączu FDDI duplex SC;
Kompatybilne ze standardem 62.5/125 i 50/125.
Porty optyczne i koncentryczne akceptują dowolny sygnał MADI
Twisted Pair na złączu RJ45 [wejściowe i wyjściowe],
Układ końcówek złącza “EXT”: 1-2 odbiór, 3-6 przesył, 4-5 DC +48 V, 7-8 -48 V.

    Uwaga: W systemie Twisted Pair stosowana jest standardowa technologia ethernet [kodowanie 8b/10b dla równowagi DC], co jest istotnie wpływa na stabilność przy użyciu długich przewodów połączeniowych. W tym momencie jest to rozwiązanie należące do RME. Rozwiązania wprowadzane przez innych producentów mogą spowodować niekompatybilność.

  • Wejścia - Word Clock

BNC, bez przerwania [10 kΩ],
Przełącznik do trybu 75 Ω,
Automatyczne wykrywanie prędkości Double/Quad Speed,
SteadyClock zapewnia synchronizację z najniższym poziomem jittera,
Wejście dopasowane pojemnościowo i izolowane galwanicznie,
Układ adaptacji sygnału: sygnał odświeżany automatycznie i histerezą,
Zabezpieczenie przez przepięciem,
Zakres poziomu: 0,7 Vpp – 3.3 Vpp.

  • Wyjścia - MADI

Koncentryczne na złączu BNC, 75 Ω, zgodne z AES10-1991,
Napięcie wyjściowe 750 mVpp,
Długość przewodu: do 200 m,
Optyczne na złączu FDDI duplex S.C.,
Kompatybilne ze standardem 62.5/125 i 50/125,
Długość światłowodu: do 2000 m.

  • Wyjścia - Word Clock

BNC,
Maksymalne napięcie wyjściowe: 3,3 Vpp,
Napięcie wyjściowe przy 75 Ω: 1.65 Vpp,
Impedancja: 10 Ω,
Pasmo przenoszenia: 27 kHz – 200 kHz.


Opis

Przetwarzanie dźwięku
24 bit / 192 kHz
Ilość kanałów I/O
768 x 64
MIDI
Nie
MADI
Tak
ADAT
Tak
DANTE
Nie

Grenke Leasing

Oferujemy korzystny leasing dla firm !

GŁÓWNE ATUTY OFERTY:
- możliwy leasing z 0% opłaty początkowej
- finansowanie 100 % inwestycji
- decyzja w ciągu 1 dnia
- stałe raty leasingowe
- możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych oraz ujęcia ich jako koszt uzyskania przychodu

DOSTĘPNE LINIE LEASINGOWE:
- Leasing Tradycyjny (operacyjny): z opcją wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, wg wartości ustalanej na początku umowy )1
- Leasing Nowoczesny: z możliwością wymiany sprzętu na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy lub nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu minimalnego okresu umowy

WARUNKI WARTOŚCIOWE LEASINGU:
- wartość przedmiotu leasingu od 1 500 zł
- możliwość wpłaty własnej do 40% wartości przedmiotu leasingu
PROCEDURY PROCESOWANIA WNIOSKU LEASINGOWEGO:
- wypełnienie wniosku o leasing
wartość przedmiotu do 10 000 zł - link
wartość przedmiotu powyżej 10 000 zł - link

WYMAGANE DOKUMENTY ZAŁOŻYCIELSKIE FIRMY:
- Do podpisania umowy potrzebne będą dwa dokumenty tożsamości zgodnie z reprezentacją firmy. Spółki cywilne - dodatkowo umowa spółki.

MINIMALNY CZAS TRWANIA DZIAŁALNOŚCI FIRMY:
- jeden rok
- w przypadku firmy działających krócej niż rok możliwość zawarcia umowy leasingowej rozpatrywana indywidualnie

UBEZPIECZENIE PRZEDMIOTU LEASINGU:
- ubezpieczenie obowiązkowe typu „all risk"
- ubezpieczyciel sugerowany przez finansującego (AXA AG) lub ubezpieczenie we własnym zakresieProsimy o wiadomość a prześlemy Tobie wyliczenia leasingowe.

Wyślij


Komentarze

Napisz swoją opinię

RME MADI Router | Router do zarządzania sieciami MADI, 768x64, 24-bit/192 kHz

RME MADI Router jest rozbudowanym urządzeniem dla zarządzania cyfrowymi sieciami wielokanałowego przekazu audio w standardzie MADI. Dzięki zastosowaniu optycznych złącz MADI w przypadku korzystania ze światłowodów mamy możliwość transmisji sygnału nawet na odległość 2000m. RME MADI Router został pogrupowany na cztery niezależne matryce, gdzie każda daje dostęp do 768 kanałów wejściowych i 64 wyjściowych. Dzięki temu możemy tworzyć bardzo zaawansowane konfiguracje torów audio. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych studiów nagraniowych, realizatorskich, rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

Napisz swoją opinię