RME ADI-8 QS
RME

RME ADI-8 QS

9 930,00 zł
Brutto
Dostępny w sprzedaży:

RME ADI-8 QS to w pełni profesjonalny, referencyjny przetwornik analogowo-cyfrowy oraz cyfrowo-analogowy. Przeznaczony do pracy w studiach nagrań, studiach masteringowych, rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. RME ADI-8 QS oferuje 8 kanałów wejściowo i wyjściowo. Pracuje z maksymalną częstotliwością próbkowania 192 kHz. Zapewnia 8 wejść i wyjść analogowych Jack TRS, interfejs MIDI (in out), wejścia i wyjścia analogowe ze złączem D-Sub, interfejs AES/EBU (in out) ze złączem D-Sub, optyczne wejścia i wyjścia ADAT. Całość umieszczono w solidnej, metalowej obudowie, przystosowanej do montażu w standardzie rack 1U.

Ilość

  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

RME ADI-8 QS to najwyższej klasy 8-kanałowy przetwornik AD/DA z bezkonkurencyjnym zestawem funkcji. Urządzenie łączy w sobie doskonały układ analogowy i cyfrowy, a także nieprawdopodobnie niską latencję układów AD/DA. Wraz z funkcją SteadyClock, QS oferuje najwyższą jakość przetwarzania dźwięku.

ADI-8 QS to prawdziwie unikalny przetwornik, a decydują o tym takie cechy, jak m.in. analogowe i cyfrowe limitery, 4 sprzętowe poziomy referencyjne [maks. +24 dBu], wejście/wyjście AES/EBU i ADAT [opcjonalnie MADI], maksymalna częstotliwość próbkowania 192 kHz, zdalne sterowanie poprzez MIDI, kontrola wysterowania poziomu wszystkich 8 wyjść analogowych [indywidualna lub globalna], cyfrowy tryb „przelotowy” [thru-mode], a także współpraca z różnymi standardami zasilania.

ADI-8 QS należy do referencyjnych produktów RME, co oznacza, że urządzenie cechuje się doskonałością w każdym najdrobniejszym detalu. Co więcej, stosunek cena/jakość w przypadku ADI-8 QS jest bezkonkurencyjna!

Najważniejsze cechy:

    8-kanałowy, całkowicie symetryczny przetwornik AD, 117 dBA,
    8-kanałowy przetwornik DA, ścieżka audio „DC-coupled”, 120 dBA,
    Konwersja o niezauważalnej latencji: zaledwie 8 sampli opóźnienia!,
    4 x we/wy AES/EBU poprzez złącze D-sub, 8 kanałów @ 192 kHz,
    2 x we/wy ADAT, 8 kanałów @ 96 kHz,
    Cyfrowe trymowanie wejścia/wyjścia, zakres 6 dB na każde we/wy,
    Analogowy i cyfrowy limiter dla konwersji AD,
    Miernik wysterowania – 16 mierników LED, każdy składa się z 7 diod LED,
    Zdalne sterowanie parametrami: zapis/przywołanie, poziom wysterowania i DIM,
    Unikalna technologia SyncCheck sprawdzająca synchronizację zegara,
    Wszystkie ustawienia zapisywane są w pamięci i przywoływane po włączaniu urządzenia,
    Całkowicie zdalnie sterowany.

ADI-8 QS, urządzenie w rozmiarze 1U, zapewnia niezrównaną jakość konwersji AD/DA z/do AES/EBU i ADAT [opcjonalnie MADI], z maksymalną częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Symetryczne wejścia i wyjścia wykorzystują specjalnie zaprojektowane układy RME, gwarantujące bardzo niskie wartości szumu i zniekształceń. Ponadto dostępne są cztery rożne poziomy na wejściach i wyjściach gwarantując możliwość idealnego dopasowania do rożnych sygnałów analogowych. Najnowsza generacja konwerterów AD/DA zapewnia częstotliwość próbkowania maksymalnie do 192 kHz z zachowaniem parametru SNR na poziomie 120 dBA.

Ze względu na bardzo efektywną eliminację jittera, SteadyClock™ gwarantuje profesjonalną jakość dźwięku, niezależnie od jakości zewnętrznego zegara. Dodatkowo, Intelligent Clock Control [ICC] zapamiętuje ostatnio wykorzystywaną częstotliwość próbkowania, aby zabezpieczyć urządzenie przed utratą sygnału.

Technologie znane z innych produktów RME [np. SyncCheck] zapewniają doskonałą synchronizację i szybką detekcję błędów. Istnieje możliwość połączenia kilku urządzeń i ich synchronizacji za pomocą Word Clock. Wszystkie ustawienia zapisywane są w wewnętrznej pamięci po wyłączeniu urządzenia.

ADI-8 QS może być w pełni kontrolowany i konfigurowany przez MIDI. Ponadto status wszystkich wyświetlaczy może być sprawdzony poprzez MIDI. Każdy z interfejsów QS może posiadać indywidualny identyfikator ID, co pozwala na niezależną, zdalną kontrolę urządzeń za pomocą pojedynczego kanału MIDI.

Znajdujący się w zestawie sterownik sprzętowy umożliwia zdalne kontrolowanie głośności z miejsca, w którym odsłuchiwany jest materiał. Ponadto, raz zapamiętany referencyjny poziom głośności może być przywołany w dowolnym momencie. Dodany został także przycisk DIM [-20 dB].

Nieprawdopodobnie niska latencja
RME QS korzysta z najwyższej klasy przetworników A/D firmy Cirrus Logic, oferujących niedoścignione parametry w zakresie zniekształceń oraz stosunku sygnał/szum. To, co najbardziej odróżnia ten przetwornik od innych dostępnych na rynku to innowacyjny filtr cyfrowy, pozwalający po raz pierwszy osiągnąć opóźnienia rzędu 12 próbek [0.25 ms] w przypadku pracy w trybie Single Speed, 9 próbek [0.09 ms] przy Double Speed oraz 5 [!] próbek [0.026 ms] w trybie Quad Speed.

Powyższe wartości stanowią mniej, niż jedną czwartą latencji, jaką cechują się znacznie droższe urządzenia. Jest to ważny krok w kierunku redukcji latencji w studiach nagraniowych opartych na komputerowych systemach rejestracji. W przypadku modeli DS i QS latencję można po prostu zignorować. Przetworniki D/A cechują się opóźnieniem rzędu 5 – 10 próbek sprawiając, że monitorowanie „analogowo-cyfrowe” staje się monitorowaniem w stylu „czysto analogowym”.

Opcjonalna karta: MADI I64
Karta MADI I64 wraz z konwerterem QS oferuje dostęp do 64-kanałów wejściowych i wyjściowych w standardzie MADI. Wyjścia elektryczne i optyczne działają równolegle wysyłając ten sam sygnał do złącz AES/EBU i ADAT.

Karta MADI I64 oferuje zarówno optyczne, jak i elektryczne wejścia MADI. Wejście jest wybierane automatycznie, w zależności od wykrytego sygnału. Automatyczne przełączanie wejścia zapewnia pełną redundancję, czego efektem jest natychmiastowa jego zmiana, w przypadku, gdy sygnał obecny na którymś z wejść zaniknie.

Wejście MADI funkcjonuje jako alternatywne źródło sygnału taktującego, jako źródło sygnału konwerterów DA oraz jako wejście przelotowe [Thru]. Każdy z interfejsów QS wykorzystuje jedynie 8 kanałów, co oznacza, że liczba pozostałych do przesłania kanałów wynosi 56 [w przypadku szeregowego połączenia kilku interfejsów QS]. Istnieje możliwość połączenia aż do ośmiu interfejsów QS. Wszystkie 64 kanały dostępne są na wyjściu MADI ostatniego interfejsu znajdującego się w szeregu.

ADI-8 QS w połączeniu z kartą MADI I64, może być zdalnie sterowany poprzez komunikaty MIDI przesyłane przez MADI.
W przypadku szeregowego połączenia kilku interfejsów, wejście/wyjście MADI każdego z nich powoduje opóźnienie rzędu 3 próbek. Z tego względu, dane obecne na wyjściu MADI ostatniego urządzenia są opóźnione. Problem przesunięcia jest rozwiązywany za pomocą funkcji Delay Compensation [kompensacja opóźnienia].

Dane techniczne:

        Sygnałowa ze sprzężeniem galwanicznym,
        Wyjścia AD: 4 x AES/EBU, 2 x optyczne ADAT, opcjonalnie MADI,
        Wejścia DA: 4 x AES/EBU, 2 x optyczne ADAT, opcjonalnie MADI,
        Wyjścia DA: 1/4″ TRS, ścieżka sygnałowa ze sprzężeniem galwanicznym, maks. +21 dBu. 225-pinowe złącze typu D-Sub, całkowicie symetryczna ścieżka sygnałowa ze sprzężeniem galwanicznym, maks. +24 dBu, ścieżka audio „DC-coupled”,
        Dynamika AD: 117 dBA,
        THD AD: < -110 dB [< 0,00032 %],
        THD+N AD: < -104 dB [< 0,00063 %],
        Przesłuch AD: > 130 dB,
        Dynamika DA: 120 dBA [niewyciszony],
        THD DA: < -104 dB [< 0,00063 %],
        THD+N DA: < -102 dB [< 0,0008 %],
        Przesłuch DA: > 110 dB,
        Poziom wejścia dla 0 dBFS: +24 dBu, +19 dBu, +13 dBu, +4.2 dBu, regulacja co 6 dB  w krokach co 0.5 dB poprzez Digital Input Trim,
        Poziom wyjścia dla 0 dBFS: +24 dBu, +19 dBu, +13 dBu, +4.2 dBu, regulacja w zakresie +/- 6 dB  w krokach co 0.5 dB,
        Globalny poziom wyjściowy: od 0 do -96 dB w 48 krokach,
        Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, zmienna [sync/word],
        Pasmo przenoszenia AD/DA, -0.1 dB: 10 Hz – 23.2 kHz [sf 48 kHz],
        Pasmo przenoszenia AD/DA, -0.5 dB: < 5 Hz – 44.6 kHz [sf 96 kHz],
        Pasmo przenoszenia AD/DA, -1 dB: < 5 Hz – 63.4 kHz [sf 192 kHz],
        Zasilanie: przełączanie wewnętrzne, 100V – 240V AC,
        Wymiary: 483 x 44 x 200 mm,
        Gwarancja: 2 lata.

Grenke Leasing

Oferujemy korzystny leasing dla firm !

GŁÓWNE ATUTY OFERTY:
- możliwy leasing z 0% opłaty początkowej
- finansowanie 100 % inwestycji
- decyzja w ciągu 1 dnia
- stałe raty leasingowe
- możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych oraz ujęcia ich jako koszt uzyskania przychodu

DOSTĘPNE LINIE LEASINGOWE:
- Leasing Tradycyjny (operacyjny): z opcją wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, wg wartości ustalanej na początku umowy )1
- Leasing Nowoczesny: z możliwością wymiany sprzętu na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy lub nabycia przedmiotu leasingu po zakończeniu minimalnego okresu umowy

WARUNKI WARTOŚCIOWE LEASINGU:
- wartość przedmiotu leasingu od 1 500 zł
- możliwość wpłaty własnej do 40% wartości przedmiotu leasingu
PROCEDURY PROCESOWANIA WNIOSKU LEASINGOWEGO:
- wypełnienie wniosku o leasing
wartość przedmiotu do 10 000 zł - link
wartość przedmiotu powyżej 10 000 zł - link

WYMAGANE DOKUMENTY ZAŁOŻYCIELSKIE FIRMY:
- Do podpisania umowy potrzebne będą dwa dokumenty tożsamości zgodnie z reprezentacją firmy. Spółki cywilne - dodatkowo umowa spółki.

MINIMALNY CZAS TRWANIA DZIAŁALNOŚCI FIRMY:
- jeden rok
- w przypadku firmy działających krócej niż rok możliwość zawarcia umowy leasingowej rozpatrywana indywidualnie

UBEZPIECZENIE PRZEDMIOTU LEASINGU:
- ubezpieczenie obowiązkowe typu „all risk"
- ubezpieczyciel sugerowany przez finansującego (AXA AG) lub ubezpieczenie we własnym zakresieProsimy o wiadomość a prześlemy Tobie wyliczenia leasingowe.

Wyślij


Komentarze

Napisz swoją opinię

RME ADI-8 QS

RME ADI-8 QS to w pełni profesjonalny, referencyjny przetwornik analogowo-cyfrowy oraz cyfrowo-analogowy. Przeznaczony do pracy w studiach nagrań, studiach masteringowych, rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. RME ADI-8 QS oferuje 8 kanałów wejściowo i wyjściowo. Pracuje z maksymalną częstotliwością próbkowania 192 kHz. Zapewnia 8 wejść i wyjść analogowych Jack TRS, interfejs MIDI (in out), wejścia i wyjścia analogowe ze złączem D-Sub, interfejs AES/EBU (in out) ze złączem D-Sub, optyczne wejścia i wyjścia ADAT. Całość umieszczono w solidnej, metalowej obudowie, przystosowanej do montażu w standardzie rack 1U.

Napisz swoją opinię