Universal Audio Apollo Twin MKII DUO
Universal Audio

Universal Audio Apollo Twin MKII DUO | Interfejs audio Thunderbolt z DSP

3 690,00 zł
Brutto
Kod producenta: UA APOLLO TWIN II DU
EAN:

Universal Audio Apollo Twin MKII DUO to kompaktowy interfejs audio z wyjściem Thunderbolt dla komputerów Mac i Windows. Wyposażony w dwa profesjonalne przedwzmacniacze mikrofonowe znane z najlepszych modeli interfejsów studyjnych jak Apollo 16. Preampy posiadają wejścia combo XLR/TRS oraz na przednim panelu wejścia instrumentalne. Dodatkowo interfejs Universal Audio UA Apollo Twin MKII DUO posiada wejście optyczne Toslink, które może rozszerzyć możliwości urządzenia o dodatkowe 8 kanałów audio. Podzespoły zapewnią najwyższą jakość brzmienia. Wyjściowo mamy do dyspozycji złącza Jack dla monitorów studyjnych, dwa wyjścia liniowe oraz wyjście słuchawkowe. Interfejs posiada wbudowane zasilanie Phantom 48V, filtr oraz współpracuje z programami DAW i dużą ilością wtyczek UAD.

Ilość

Kalkulator Grenke
 • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
 • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
 • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

Apollo Twin MKII to gruntownie przeprojektowana wersja najpopularniejszego na świecie, profesjonalnego, biurkowego interfejsu do nagrywania na komputerach Mac i PC, zapewniająca ulepszoną konwersję audio z brzmieniem i klimatem analogowego nagrywania. Zbudowany w oparciu o 60-letnią spuściznę kunsztu UA, wyposażony jest w dwa preampy mikrofonowe z technologią Unison™ i doskonałą konwersję A/D i D/A, pochodzące z flagowych interfejsów UA: Apollo 8, 8p i 16. Dodanie do tego pakietu wtyczek z symulacjami analogów UAD, przez które można nagrywać w czasie rzeczywistym, i przetwarzania UAD-2 SOLO, DUO lub QUAD Core sprawia, że Apollo Twin MkII jest wprost stworzony do nagrywania.

Łączenie do 4 interfejsów Apollo i 6 urządzeń UAD-2 przez Thunderbolt w celu dodawania wraz z rozwojem studia mocy DSP i kolejnych wejść/wyjść.
Miksowanie z wykorzystaniem wtyczek UAD takich jak dołączone kompresory Teletronix® LA-2A i 1176, korektor Pultec® i Preamp 610-B
Nagrywanie z prawie zerową latencją przez symulację preampów Neve®, API®, Manley® i innych, z wykorzystaniem technologii Unison™.

Technologia Unison: Prawdziwe brzmienie przedwzmacniaczy Neve, SSL, API i Manley
Apollo Twin MkII wyposażony jest w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z Unison, pozwalające na nagrywanie przez wierne symulacje preampów Neve, SSL, API, Manley i Universal Audio. Zastrzeżona dla Apollo technologia Unison pozwala na uzyskanie takiego samego brzmienia, co w przypadku najbardziej pożądanych na świecie preampów lampowych i tranzystorowych – włączając w to parametry impedancji tych urządzeń, optymalne ustawienia stopni wzmocnienia i zachowanie układów oryginalnych urządzeń.
Sekret Unison polega na sprzętowo-programowej integracji przedwzmacniaczy mikrofonowych Apollo i pokładowego akceleratora DSP UAD-2 SOLO, DUO lub QUAD Core. Po prostu umieść wtyczkę z preampem Unison na wejściu mikrofonowym i uzyskaj klasyczne brzmienie najczęściej nagrywanych przedwzmacniaczy mikrofonowych na świecie.

Analogowe przetwarzanie na pokładzie
Od razu po wyjęciu z pudełka Apollo Twin MkII zapewnia pakiet niesamowitych wtyczek z symulacjami analogów, w tym jedynymi na świecie, autentycznymi urządzeniami Teletronix LA-2, 1176LN, korektorem Pultec i obsługującym technologię Unison przedwzmacniaczem lampowym UA 610-B. Wtyczki Realtime Analog Classics, stworzone przez uznany na całym świecie zespół twórców algorytmów z UA, ustanawia standard, wg którego oceniane są inne wtyczki z symulacjami sprzętu.
Od lampowego ciepła korektora Pultec na gitarach, po łagodny limiter LA-2A na wokalach – zrobisz ogromny krok naprzód w swoich nagraniach pod względem głębokiego, bogatego, analogowego brzmienia.

Wejdź do świata UAD Powered Plug-Ins
Oprócz dołączonych wtyczek Realtime Analog Classics, Apollo Twin MkII daje dostęp do pełnej kolekcji nagradzanych wtyczek UAD Powered Plug-Ins – w tym klasycznych korektorów, kompresorów, pogłosów, rejestratorów i in. – działających z prawie zerową latencją, bez względu na wielkość bufora w oprogramowaniu audio i bez obciążania procesora komputera. Dzięki wyjątkowym symulacjom od takich firm jak m.in. Neve, Manley, API, Ampex, Lexicon, Fender poczujesz się, jakbyś miał na swoim biurku przepastne analogowe studio. I w przeciwieństwie do konkurencyjnych interfejsów wtyczki te, zasilanie przez DSP, dostępne są w Twoim programie DAW do robienia miksu.

Konwersja A/D i D/A nowej generacji
Sercem każdego interfejsu audio jest jakość jego konwersji. Apollo Twin MkII ulepsza złoty standard jakości dźwięku poprzedniej wersji Apollo Twin dzięki całkowicie przeprojektowanym przetwornikom A/D i D/A nowej generacji – zapewniając zwiększony zakres dynamiki i bardzo niski poziom THD. Konwersja nowej generacji skutkuje zapierającą dech w piersiach głębią i dokładnością nagrań.

Ulepszone monitorowanie i wbudowany mikrofon Talkback
Apollo Twin MkII oferuje znacznie ulepszoną funkcję monitorowania w stosunku do poprzedniej wersji – z przełączaniem głośników Mute, DIM, Mono i ALT. Zawiera także przyciski do zdalnej regulacji monitorowania i wbudowany mikrofon do funkcji talkback, pozwalającej na łatwą komunikację z nagrywanym artystą. Funkcje te w połączeniu ze skalowalnością Apollo Twin MkII ustanawiają nowy standard dla profesjonalnego nagrywania biurkowego.

Zbuduj sieciowe studio
Dzięki oprogramowaniu Apollo Expanded użytkownicy interfejsów wyposażonych w złącze Thunderbolt: Apollo Twin, Apollo 8, Apollo 8p i Apollo 16 mogą łączyć ze sobą maksymalnie 4 interfejsy Apollo i 6 urządzeń UAD-2 – dodając wejścia/wyjścia i moc DSP wraz z rozwojem studia. Apollo Twin MkII jest idealnym, inteligentnym kontrolerem biurkowym dla całego systemu Apollo.

Teraz z vintage’owymi wzmacniaczami i efektami
Technologia Unison zastosowana została także na wejściu znajdującym się na przednim panelu Apollo Twin MkII, co daje dostęp do wiernych symulacji wzmacniaczy gitarowych i basowych, takich jak Fender ’55 Tweed Deluxe, Marshall Plexi Super Lead 1959 i Ampeg B-15N, jak również kultowych stompboksów, takich jak Tube Screamer.

Elegancka aplikacja o niskiej latencji
Dzięki aplikacji Console 2.0 – całkowicie przeprojektowanej w stosunku do Console z pierwszej wersji Apollo – możesz skorzystać z ponad 25 nowych funkcji, o które prosili użytkownicy, takich jak m.in. presety Channel Strip, funkcja Drag & Drop (przeciągnij i upuść) i dynamiczna zmiana wielkości okien.

Cechy:

 • Biurkowy interfejs audio 2×6 na Thunderbolt, z przetwarzaniem audio nowej generacji 24-bit/192 kHz do komputerów Mac i z systemem Windows.
 • Technologia Unison™ to zachwycające symulacje klasycznych przedwzmacniaczy lampowych i transformatorowych oraz wzmacniaczy i efektów gitarowych
 • Wbudowany mikrofon talkback do komunikacji z artystą w studiu.
 • Ulepszona funkcja monitorowania, zawierająca funkcje obsługi zdalnej i przyciski Mono, DIM i AL
 • 2 wysokiej klasy preampy mikrofonowe/liniowe Unison; 2 wyjścia linowe; wejście instrumentalne Hi-Z i wyjście słuchawkowe na przednim panelu.
 • 2 regulowane cyfrowo analogowe wyjścia monitorowe zapewniające pełną rozdzielczość przy każdym poziomie odsłuchu.
 • Maksymalnie 8 dodatkowych wejściowych kanałów cyfrowych przez złącze optyczne TOSLINK.
 • Zawiera pakiet wtyczek UAD Realtime Analog Classics, zawierający m.in. wersje Legacy A-2A Classic Audio Leveler, 1176LN Limiting Amplifier i Pultec EQP-1A Program Equalizer oraz m.in. Softube Amp Room Essentials, Raw Distortion, 610-B TubePreamp & EQ.
 • Uruchamianie wtyczek UAD Powered Plug-Ins przez VST, Audio Units, RTAS i AAX 64 w każdym popularnym programie DAW.
 • Bezkompromisowa, analogowa konstrukcja. najlepsze podzespoły i wysoka jakość wykonania.
 • Darmowe, wiodące w branży wsparcie techniczne – telefoniczne lub online – od doświadczonych inżynierów dźwięku,
 • Dostępny w wersji z przetwarzaniem UAD-2 QUAD, DUO lub SOLO Core Processing do nagrywania przez wtyczki z klasycznymi kompresorami, korektorami, magnetofonami, przedwzmacniaczami mikrofonowymi, wzmacniaczami gitarowymi z prawie zerową latencją.

Opis

Przetwarzanie dźwięku
24 bit / 192 kHz
Ilość kanałów I/O
10 x 6
MIDI
Nie
MADI
Nie
ADAT
Nie
DANTE
Nie
Ilość kanałów wejścia
do 15

Komentarze

Napisz swoją opinię

Universal Audio Apollo Twin MKII DUO | Interfejs audio Thunderbolt z DSP

Universal Audio Apollo Twin MKII DUO to kompaktowy interfejs audio z wyjściem Thunderbolt dla komputerów Mac i Windows. Wyposażony w dwa profesjonalne przedwzmacniacze mikrofonowe znane z najlepszych modeli interfejsów studyjnych jak Apollo 16. Preampy posiadają wejścia combo XLR/TRS oraz na przednim panelu wejścia instrumentalne. Dodatkowo interfejs Universal Audio UA Apollo Twin MKII DUO posiada wejście optyczne Toslink, które może rozszerzyć możliwości urządzenia o dodatkowe 8 kanałów audio. Podzespoły zapewnią najwyższą jakość brzmienia. Wyjściowo mamy do dyspozycji złącza Jack dla monitorów studyjnych, dwa wyjścia liniowe oraz wyjście słuchawkowe. Interfejs posiada wbudowane zasilanie Phantom 48V, filtr oraz współpracuje z programami DAW i dużą ilością wtyczek UAD.

Napisz swoją opinię