RME MADIface XT
RME

RME MADIface XT | Interfejs audio USB 3.0 196x198, MADI, MIDI, MIDI over MADI

9 150,00 zł
Brutto
Kod producenta: RME MADIFACE XT
EAN: 4260123362959

Dostępność 1-2 dni

RME MADIface XT jest profesjonalnym interfejsem audio USB, który wyposażony został w najwyższej jakości podzespoły, przedwzmacniacze i technologie cyfrowe. Wbudowane dwa preampy mikrofonowe z wejściami combo XLR/TRS oraz zasilaniem Phantom. RME MADIface XT posiada również dwa po dwa kanały cyfrowe MADI o złączach optycznych SC oraz koncentrycznych BNC. Dodatkowo złącze D-Sub dla sygnałów wejściowych i wyjściowych MIDI oraz AES. Wyjścia analogowe XLR. Łączy się z komputerami Windows oraz Mac OS X za pomocą złącza USB 3.0 lub External PCI Express. Interfejs umożliwia wewnętrzne przetwarzanie materiału w jakości 24 bit z 192kHz. Wyposażony jest również w wiele dodatkowych funkcji jak TotalMix, SteadyClock czy DIGICheck.

Ilość

Kalkulator Grenke
 • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
 • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
 • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393
 • RME MADIface XT to pierwszy i jednocześnie najmniejszy na świecie, przenośny interfejs audio USB3, który potrafi obsłużyć setki kanałów audio. MADIface XT z powodzeniem można tez podłączyć przez port USB 2.0 [liczba wejść i wyjść w komputerze zostanie wtedy ograniczona do 70 kanałów]. Zaimplementowany, niespotykany w podobnych urządzeniach, port PCI Express pozwala na podłączenie zewnętrznych kart External PCI Express oraz adaptera dla Thunderbolt – tym sposobem w jednym urządzeniu mamy dostęp do najszybszych istniejących technologii przesyłu danych, z maksymalną liczbą kanałów i najniższą latencją.

 • Zestaw, przydatnych w warunkach live i w studio, wejść i wyjść dopełniają dwa, kontrolowane cyfrowo, hi-endowe przedwzmacniacze mikrofonowo/liniowe, dwa symetryczne wyjścia liniowe oraz stereofoniczne wyjście słuchawkowe. Zdalne sterowanie poprzez MADI i nieograniczone możliwości w kwestiach miksowania, krosowania oraz przetwarzania sygnałów w TotalMix FX sprawiają, że interfejs ten można wykorzystać, na praktycznie nieskończoną ilość sposobów.

 • Do typowej pracy w ustawieniu stacjonarnym interfejs świetnie współpracuje ze sterownikiem RME Advanced Remote Control [dostępny opcjonalnie].

 • Za pomocą MADIface XT można bezpośrednio do komputera, przesyłać również cyfrowe dane audio z dowolnego urządzenia posiadającego interfejs MADI. Analogowe wejście stereo przewidziano do podłączenia urządzeń analogowych, zaś 2 analogowe wyjścia stereo umożliwiają podłączenie odsłuchów. Dzięki technologii Plug and Play instalacja jest bardzo prosta, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Wiele unikalnych funkcji i znakomicie przemyślany sposób konfiguracji ustawień stawiają MADIface XT na samym szczycie wśród cyfrowych interfejsów audio.


Panel przedni

 • Z przodu MADIface XT znajdują się 2 wejścia liniowe i mikrofonowe XLR/TRS, wyjście liniowo/słuchawkowe stereo, dwa obrotowe enkodery z funkcją przycisku, cztery klawisze do obsługi menu, kolorowy wyświetlacz graficzny oraz sześć wskaźników LED.

 • Wejścia mikrofonowe/liniowe. Dwa wejścia Mic/Line wyposażono w gniazda Neutrik typu combo, obsługujące złącza w formatach XLR i 6.3 mm / 1/4″ TRS. Każde z wejść posiada też wskaźniki LED sygnalizujące obecność sygnału [SIG], zbyt wysoki poziom [Clip] i zasilanie fantomowi [48V].

 • Wyjście słuchawkowe. Sygnał z kanałów 3/4 dostępny jest na wyjściu słuchawkowym, które działa także jako, wysokiej klasy, niesymetryczne wyjście liniowe.

 • Wyświetlacz. Główne okienko wyświetlacza [wskaźniki poziomu] pokazuje aktualny status interfejsu [PCIe pomarańczowy, USB 2 żółty, USB 3 niebieski], informacje na temat synchronizacji MADI i wejść AES, oraz wchodzących i wychodzących danych MIDI.

 • Wykorzystując cztery przyciski, dwa enkodery [1 i 2], wyraźny, kolorowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości, oraz menu o przejrzystej strukturze, użytkownik może szybko zmieniać i konfigurować ustawienia interfejsu, bez podłączania go do komputera. Informacje i czytelne oznaczenia na wyświetlaczu prowadzą użytkownika przez wszystkie funkcje. Obrotowe enkodery 1 i 2 służą do bezpośredniej regulacji poziomów głośności dla przedniego i tylnego wyjścia. Pozostałe informacje znajdziesz na wyświetlaczu.


Panel tylny

 • Na tylnym panelu MADIface XT znalazly się: dwa, symetryczne wyjścia analogowe, wejścia i wyjścia word clock oraz koncentryczne MADI, dwa wejścia/wyjścia optyczne MADI, port USB 3 [kompatybilny z USB 2], złącze PCI Express, wielozłącze D-sub I/O MIDI/AES, gniazdo i przełącznik zasilania.

 • Symetryczne wyjścia liniowe. 2 symetryczne wyjścia analogowe na złączach XLR.

 • Wejście/wyjście Word Clock. BNC. W menu Options – Clock można przełączyć do ustawienia 75 Ohms.

 • MADI wejście/wyjście koncentryczne: Standardowe złącza koncentryczne MADI.

 • MADI wejście/wyjście optyczne: 2 x standardowe złącza optyczne MADI.

 • Gniazdo dla sterownika Remote. Mini-DIN. Wejście dla opcjonalnie dostępnych sterowników z funkcjami Volume, Store, Dim i Recall.

 • Wejście/wyjście MIDI oraz AES/EBU. Złącze D-sub dla dostępnego w zestawie przewodu przejściowego ze złączami: XLR dla wejścia/wyjścia AES i 5-pinowego DIN dla wejścia/wyjścia MIDI.

 • USB 3.0. Gniazdo USB do połączenia z komputerem. Bez funkcji zasilania przez USB. Kompatybilne z USB 2.0.

 • PCI Express. Zewnętrzne złącze PCI Express do podłączenia standardowych kabli Molex E-PCIe.

 • POWER [przełącznik]: Włącza i wyłącza zasilanie w MADIface XT.

 • Gniazdo zasilania. Do podłączenia zasilacza dostarczonego w zestawie, z końcówką typu DC z blokadą. Po włożeniu końcówki ostrożnie przekręć i zablokuj wtyczkę.

 • Dostępny w zestawie, wydajny zasilacz działa w przedziale napięć 100 V – 240 V AC [prąd zmienny]. Zintegrowany w układzie filtr liniowy w pełni chroni przed wahaniem napięć i likwiduje zakłócenia z układu zasilania.


TotalMix FX
Razem z MADIface XT otrzymujesz potężny, cyfrowy mikser Hammerfall DSP, który działa w czasie rzeczywistym, w oparciu o unikalną technologię RME TotalMix.
Mikser pozwala praktyczne w nieograniczony sposób miksować i krosować sygnały ze wszystkich kanałów wejściowych i kanałów playback jednocześnie, i przesłać je do dowolnych wyjść sprzętowych.

Oto kilka, typowych przykładów wykorzystania TotalMix:

 • Realizacja submiksów bez opóźnienia [miksy słuchawkowe]. Z MADIface XT możesz stworzyć do 99 [!] zupełnie niezależnych submiksów stereo. Odpowiada to 198 [!] torom Aux w konsoletach analogowych,
 • Nieograniczone połączenia między wejściami i wyjściami [funkcja krosownicy z dowolnością działania],
 • Dystrybucja sygnałów do kilku różnych wyjść jednocześnie. TotalMix pełni funkcje nowoczesnego splitera i dystrybutora sygnałów,
 • Równoległe odtwarzanie różnych programów na pojedynczym wyjściu stereo. Sterownik ASIO typu multiclient obsługuje kilka programów w tym samym czasie, nawet dla identycznych torów playback. TotalMix umożliwia miksowanie i odsłuch na jednym wyjściu stereo nawet, gdy odtwarzanie odbywa się na różnych kanałach,
 • Miksowanie sygnału wejściowego z sygnałem odtwarzanym [pełny ASIO Direct Monitoring]. RME jest nie tylko pionierem rozwiązań ADM, ale również oferuje najpełniejszą implementację funkcji ADM,
 • Integracja z urządzeniami zewnętrznymi. TotalMix umożliwia włączenie zewnętrznych urządzeń i efektów na ścieżce playback lub w torze nagrywania. W zależności od sytuacji, funkcję można wykorzystać na zasadzie insertów, torów wysyłki i powrotu dla efektów. Przykładowo, na ścieżce wokalnej w czasie rzeczywistym możesz włączyć efekt pogłosu w odsłuchu,
 • Dla każdego toru wejściowego, kanału playback i wyjścia sprzętowego dostępne są, obliczane sprzętowo, wskaźniki Peak i RMS [dla wyjścia sprzętowego tylko wskazania Peak]. Wskaźniki poziomów są bardzo przydatne przy wykrywaniu obecności sygnału, a także sposobów przekierowania sygnałów audio,
 • TotalMix nie wpływa na tor nagrywania, nie zmienia poziomu nagrywanego sygnału ani informacji audio, które rejestrujesz [wyjątek: tryb zapętlenia],
 • Sygnały na wejściach sprzętowych można zawsze przepuścić w formie niezmienionej, nawet o różnym poziomie. To duża różnica w porównaniu z typowymi konsoletami, w których ustawienia potencjometrów na wszystkich kanałach zawsze regulują poziomy sygnału w całej konfiguracji,
 • Wskaźniki poziomów dla kanałów wejściowych i odsłuchu playback działają w ustawieniu pre-fader [przed regulacją poziomu] – pozwala to na czytelną kontrolę obecności sygnału w systemie. Wskaźniki poziomów dla wyjść realizowanych sprzętowo działają w ustawieniu post-fader [za regulacją poziomu], więc pokazują aktualny poziom wyjściowy.


Dane techniczne:
Interfejs External PCI Express, USB 3.0 i USB 2.0,
Częstotliwości próbkowania: 32 kHz – 192 kHz, zmienne [synchronizacja/word clock],
Wejście analogowe, poziom wzmocnienia: 60 dB,
Współczynnik SNR [sygnał-szum] w torze wejściowym: 108 dB RMS nieważone, 111 dBA,
Współczynnik SNR [sygnał-szum] na wyjściu: 112 dB RMS nieważone, 115 dBA,
3 x wirtualne MIDI przez MADI I/O, zewnętrzne wejście i wyjście MIDI,
TotalMix: mikser 4096 kanałów, działający z wewnętrzną rozdzielczością 46-bitów,
SteadyClock™: super-stabilny zegar cyfrowy, najwyższy poziom redukcji jittera,
Urządzenie w pełni działa niezależnie [stand-alone], ze zdalnym sterowaniem MIDI,
W zestawie DIGICheck, wszechstronne narzędzie RME do analizy, testów i pomiarów.

Sterowniki:
Windows Vista/7/8 [32 bity i 64 bity, działanie w trybie multi-client ASIO i WDM],
Mac OS X [Core Audio, Core MIDI].


Opis

Przetwarzanie dźwięku
24 bit / 192 kHz
Ilość kanałów I/O
196 x 198
MIDI
Tak
MADI
Tak
ADAT
Nie
DANTE
Nie
Ilość kanałów wejścia
od 64+

Komentarze

Napisz swoją opinię

RME MADIface XT | Interfejs audio USB 3.0 196x198, MADI, MIDI, MIDI over MADI

RME MADIface XT jest profesjonalnym interfejsem audio USB, który wyposażony został w najwyższej jakości podzespoły, przedwzmacniacze i technologie cyfrowe. Wbudowane dwa preampy mikrofonowe z wejściami combo XLR/TRS oraz zasilaniem Phantom. RME MADIface XT posiada również dwa po dwa kanały cyfrowe MADI o złączach optycznych SC oraz koncentrycznych BNC. Dodatkowo złącze D-Sub dla sygnałów wejściowych i wyjściowych MIDI oraz AES. Wyjścia analogowe XLR. Łączy się z komputerami Windows oraz Mac OS X za pomocą złącza USB 3.0 lub External PCI Express. Interfejs umożliwia wewnętrzne przetwarzanie materiału w jakości 24 bit z 192kHz. Wyposażony jest również w wiele dodatkowych funkcji jak TotalMix, SteadyClock czy DIGICheck.

Napisz swoją opinię