Irix to marka, która uosabia precyzję, funkcjonalność i wysoką jakość obrazu. Obiektywy Irix są projektowane przez fotografów, dla fotografów, z wyraźnym celem dostarczenia doskonałej optyki, która zaspokaja potrzeby współczesnych profesjonalistów i entuzjastów obrazowania.

Obiektywy Irix są znane z doskonałej jakości optycznej, solidnej konstrukcji i unikalnych funkcji, które wyróżniają je w zatłoczonym krajobrazie obiektywów do aparatów. Ich asortyment obejmuje obiektywy ultraszerokokątne, obiektywy makro i wiele innych, wszystkie zaprojektowane z dbałością o szczegóły.

Jedną z charakterystycznych cech obiektywów Irix jest ostrość od krawędzi do krawędzi, nawet przy najszerszych otworach przysłony. Ta cecha, w połączeniu z minimalnymi zniekształceniami i aberracją chromatyczną, zapewnia możliwość rejestrowania wysokiej jakości obrazów o oszałamiającej wyrazistości i szczegółowości.

Na uwagę zasługuje również solidna konstrukcja obiektywów Irix. Każdy obiektyw został zaprojektowany z myślą o uszczelnieniu przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu jest odporny na kurz, piasek i wilgoć. Oznacza to, że możesz śmiało używać obiektywów Irix we wszystkich wymagających środowiskach i warunkach pogodowych, od lasów deszczowych po pustynie.

Obiektywy Irix są wyposażone w unikalną funkcję znaną jako "blokada ostrości". Funkcja ta pozwala fotografom zablokować pierścień ostrości w określonym punkcie, dzięki czemu jest niezwykle przydatna w fotografii krajobrazowej, ulicznej i każdej innej, która wymaga stałych punktów ostrości.