Hasselblad X1D II 50C Body | Średnioformatowy bezlusterkowiec
Hasselblad

Hasselblad X1D II 50C Body | Średnioformatowy bezlusterkowiec

25 399,00 zł
Brutto
Kod producenta: CP.HB.00000423.01
EAN: 7392544114231

Produkt jest dostępny

X1D II 50C KOMPAKTOWY, POTĘŻNY, ULEPSZONY.

Zamknięty w wielokrotnie nagradzanym, kompaktowym designie pierwszej generacji, X1D II 50C sprawia, że fotografia średniego formatu wciąż jest niezwykle poręczna. Ulepszona względem poprzedniego modelu elektronika zawiera powiększony 3,6-calowy ekran dotykowy, poprawiony EVF (elektroniczny wizjer), wyższą częstotliwość odświeżania podglądu na żywo oraz bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Możliwość połączenia z Hasselblad Phocus Mobile 2 przez USB-C lub Wi-Fi umożliwia edycję materiałów "w terenie" na tablecie iPad Pro. Dzięki szerokiej gamie najwyższej jakości kompatybilnych obiektywów Hasselblad, włączając w to modele serii XCD, HC/HCD, XPan oraz V, kreatywność nie zna żadnych granic.

Ilość

Kalkulator Grenke
  • Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty Przy zamówieniach z większą ilością sztuk oferujemy rabaty
  • Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty Darmowa wysyłka kurierem od 400 PLN lub odbiór osobisty
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393 W razie wątpliwości prosimy o kontakt: 883 636 393

POTĘGA MOBILNOŚCI

Lekki i przenośny, X1D II 50C pozwala Ci na zabranie ze sobą możliwości średniego formatu w rozmiarze mniejszym niż większość pełnoklatkowych 35mm aparatów. Indywidualnie skalibrowana dla najlepszego odwzorowania barw, 50-megapikselowa matryca CMOS (43,8 x 32,9 mm), charakteryzuje się wyjątkową głębią kolorów i ogromnym zakresem dynamiki. Hasselblad Natural Colour Solution (autorska technologia Hasselblad) jest zintegrowana z systemem aparatu, zapewniając żywe kolory, zbliżone do barw widzianych przez ludzkie oko. Łącząc formę i funkcjonalność w ergonomicznym designie, X1D II 50C zapewnia niesamowitą jakość obrazu, 16-bitowe zdjęcia w formacie RAW oraz zdjęcia JPEG w pełnej rozdzielczości.

HASSELBLAD USER INTERFACE

X1D II 50C wyposażony jest w doskonały, 3,6-calowy dotykowy wyświetlacz, o rozdzielczości 2,36 miliona pikseli i ulepszony wizjer OLED EVF o rozdzielczości 3,69 miliona pikseli. Wyższa rozdzielczość umożliwia dokładniejszą ocenę zdjęć, natychmiast po ich wykonaniu. Dodatkowo, menu systemowe wyświetlane jest teraz w wizjerze EVF, co gwarantuje większą użyteczność, nawet podczas bardzo słonecznej pogody. Opierając się na intuicyjnym interfejsie poprzedniej wersji aparatu, wzbogaconym o obsługę gestów "swipe" i funkcję "pinch-to-zoom", X1D II 50C gwarantuje wyższą responsywność i wygodę obsługi. Kolejne usprawnienia tylnego wyświetlacza obejmują m.in. możliwość przesuwania punktowego autofokusa i regulację jego rozmiaru poprzez przesuwanie i rozsunięcie dwóch palców na ekranie. Dzięki znacznie szybszemu uruchamianiu się aparatu, podglądowi na żywo w 60 kl./s oraz zredukowanemu czasu otwierania migawki, X1D II 50C zapewnia płynniejszą obsługę.

UDOSKONALONA ELEKTRONIKA

Zaktualizowana elektronika sprawia, że aparat przez swą responsywność jest bardziej wygodny w obsłudze, włączając w to szybszy przegląd zdjęć czy analizę wykonanych zdjęć. Ponadto, częstotliwość odświeżania podglądu na żywo (60 kl./s) sprawia, że jest on płynniejszy zarówno na wizjerze EVF, jak i wyświetlaczu. Wysoka rozdzielczość ekranu (1024x768) zapewnia bardziej realistyczne doświadczenia podczas przeglądania zdjęć. X1D II 50C umożliwia tworzenie wysokiej jakości obrazów JPEG ze świetnie odwzorowanymi kolorami. Podwójne gniazdo kart pamięci SD obsługujące od teraz standard UHS-II, zapewnia optymalną przestrzeń do przechowywania zdjęć i wideo oraz umożliwia tworzenie kopii zapasowej na drugiej karcie w ułamku sekundy.

ŁĄCZNOŚĆ NA WIELE SPOSOBÓW

Wbudowane Wi-Fi oraz port USB-C dostarczają możliwość bezprzewodowego lub przewodowego eksportu i edycji zdjęć. Połączenie z komputerem pozwala na wywoływanie zdjęć z poziomu aplikacji Phocus, dostępnej na Mac i PC. Wbudowany moduł GPS udostępnia funkcję automatycznego geotagowania zdjęć, co może okazać się niezwykle przydatne w fotografii plenerowej. X1D II 50C pozwala na ładowanie baterii za pomocą kabla USB, ładowarki lub poprzez powerbank.

PHOCUS MOBILE 2 - NOWY POZIOM EDYCJI ZDJĘĆ

Dzięki Phocus Mobile 2 codzienna praca ze sprzętem jest jeszcze wygodniejsza. Za pomocą PM2 przeniesiesz proces edycji zdjęć na nowy, mobilny poziom. Kompatybilny z X1D II 50C przy pomocy USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 jest obsługiwany w modelach iPad Pro i iPad Air 2019. Za pomocą Phocus Mobile 2 można importować, edytować i oceniać zdjęcia RAW / JPEG, bezpośrednio na swoim urządzeniu. Ponadto, Phocus Mobile 2 obsługuje eksport zdjęć w pełnej jakości, tethering i bezpośrednie sterowanie kamerą.

ZAPROJEKTOWANY Z MYŚLĄ O POTRZEBACH FOTOGRAFA

Wykonany z wysokiej jakości aluminium i dopracowany pod względem designu, Hasselblad X1D II 50C zapewnia przyjemną i komfortową obsługę aparatu. X1D II 50C zawiera na obudowie tylko niezbędne przyciski, pozostałe funkcje dostępne są w interfejsie systemowym za pomocą dotykowego wyświetlacza. Wszystko po to, by zwiększyć ergonomię użytkowania oraz zmniejszyć wagę i rozmiar, co przekłada się na jeszcze większy komfort codziennej pracy.

WYSOKIEJ JAKOŚCI OBIEKTYWY OD 21-500 MM

Fotografowanie za pomocą X1D II 50C zapewnia dostęp do wysokiej jakości obiektywów średniego formatu, w tym 9 obiektywów z serii XCD oraz 12 obiektywów z serii HC / HCD (i konwertera H 1.7x) z wykorzystaniem adaptera XH oraz innych akcesoriów systemu H. Wszystkie obiektywy XCD i HC / HCD wyposażone są w zintegrowaną centralną migawkę, która zapewnia synchronizację błysku do 1/2000s we wszystkich obiektywach serii X. Obiektywy Hasselblad są dokładnie testowane, aby mogły zagwarantować optymalną wydajność i doskonałą jakość obrazu.

    W zestawie

Body X1D II 50C

Akumulator

Ładowarka USB

Kabel USB

Zaślepka na korpus

Pasek na ramię

Instrukcja szybkiego startu


Specyfikacja:

Aparat
Typ aparatu
    Średnioformatowy bezlusterkowy cyfrowy aparat z autofokusem, automatyczną ekspozycją oraz wymiennymi obiektywami.
Konstrukcja
    Aluminium (cięte maszynowo CNC). Wbudowany gwint 1/4".
Matryca
    CMOS, 50 megapikseli (8272 x 6200 pikseli, 5.3 × 5.3 µm)
Wymiary matrycy
    43.8 × 32.9 mm
Rozdzielczość zdjęć
    RAW 3FR, średni rozmiar pliku ok. 106 MB; JPEG 5 do 25 MB w zależności od ustawień; TIFF 8 bit: ok. 154 MB
Rozdzielczość wideo
    Dostępne wkrótce w aktualizacji oprogramowania
Optyka
Kompatybilność obiektywów
    Obiektywy Hasselblad XCD ze wbudowaną elekronicznie sterowaną migawką i przysłoną. Automatyczny i manualny focus. Osłona obiektywu może zostać zainstalowana odwrotnie na czas transportu.
Aparat jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami Hasselblad H System i niektórymi akcesoriami H System, dzięki zastosowaniu adaptera obiektywu XH.
Jest także kompatybilny z obiektywami V System i XPan, dzięki użyciu adapterów XV i XPan.
Migawka
    Elektronicznie sterowana migawka z szybkością do 1/2000s. Synchronizacja błysku flasha w każdej szybkości.
Szybkość migawki
    Obiektywy XCD: 68 minut - 1/2000s
Obiektywy HC/HCD: 1/800s lub 1/2000s
Elektroniczna migawka: 68 minut - 1/10000s
Szybkość synchronizacji błysku
    Flash może zostać użyty z każdym ustawieniem szybkości migawki. Tylko z mechaniczną migawką.
Kompatybilne lampy błyskowe
    Lampy Nikon TTL: SB-300, SB-500, SB-5000, SB-700, SB-900, SB-910
Lampy Profoto w trybie TTL: A1, B1 i B2 z interfejsem Nikon
Ogniskowanie
    Automatyczny i manualny focus. Możliwość natychmiastowej manualnej regulacji ostrością. Automatyczny focus wykorzystuje detekcję kontrastu. 100% Zoom i Focus Peaking dostępny w trybie manualnego focusa. Do 117 punktów autofocusu do wyboru.
Pomiar ekspozycji
    Punktowy, centralny-punktowy, centralnie ważony
Format plików
Zdjęcia
    Hasselblad RAW 3FR + JPEG
Wideo
    Dostępne wkrótce w aktualizacji oprogramowania
Tryby rejestrowania
    Single Shot, Continuous, Self Timer, Interval Timer i Exposure Bracketing
Kolor
    16 bit; Rozpiętość tonalna - 14 działek przysłony
ISO
    Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600
Magazynowanie danych
    2 sloty SD UHS-II (maksymalna pojemność karty 1 TB), tethering do Mac'a lub PC. Dwie karty SD mogą być używane w trybach nadpisywania się (Overflow) lub backup'u.
Zarządzanie kolorami
    HNCS - Hasselblad Natural Colour Solution
Pamięć
    Karta SD 64GB może pomieścić ok. 600 zdjęć w formacie RAW (2000 zdjęć w formacie JPEG)
Prędkość przechwytywania
    2,7 klatek na sekundę (FPS) - RAW
Interfejs użytkownika
Ekran dotykowy
    Dotykowy interfejs, zawierający takie funkcje jak przesuń, albo rozciągnij, aby powiększyć podgląd zdjęcia. Uchwyt kamery ze wbudowanymi przyciskami oraz pokrętłami do kontroli. Kontrola funkcji kamery oraz ustawień dostępna poprzez tethering z komputerem bądź urządzeniami z systemem iOS (iPad Pro/Air 2019) poprzez WiFi.
Wyświetlacz
    3,6-calowy ekran dotykowy typu TFT, 24-bitowa głębia kolorów, 2,36 miliona pikseli
Podgląd na żywo
    W aparacie oraz na komputerze, z wysokim klatkażem
Wizjer EVF
    3,69 megapikselowy elektroniczny wizjer OLED
Histogram
    Tak, na ekranie (Browse Mode) i w wizjerze
Filtr podczerwieni
    Zamontowany z przodu matrycy
Sygnał dźwiękowy
    Tak
Oprogramowanie
    Dedykowany program Phocus dla systemów Mac oraz Windows. Kompatybilność z programami Adobe Lightroom i Camera Raw. Aplikacja Phocus Mobile 2 wspiera połączenie tethering poprzez port USB-C.
Kompatybilne platformy
    Macintosh: OS X wersja 10.12.2 lub nowsza; PC: XP/Vista/Windows 7 (32 oraz 64 bit) / 8 / 10
Kompatybilne urządzenia z systemem iOS
    iPad Pro oraz iPad Air (2019 lub nowsze)
Połączenie z hostami
    USB 3.0 (5 Gbit/s) złącze typu C
Dodatkowe złącza
    Audio In/Out
Temperatura pracy
    od -10 do +45 stopni Celsjusza
WI-FI / GPS
    802.11 b, g, n, a, ac (a oraz ac, zależne od regionu); wbudowany GPS
Zasilanie
    Akumulator Li-ion (7.27 VDC/3400 mAh). Możliwość ładowania poprzez aparat przewodem USB lub zewnętrzną ładowarką. Czas ładowania ładowarką USB z zestawu: ok. 2 godziny.
Wymiary
    148 x 97 x 125 mm (z zamontowanym obiektywem 45 mm)
Waga
    1230 g (kamera z zamontowanym obiektywem XCD 45 mm, baterią Litowo-jonową oraz kartą pamięci)


Opis

Rozdzielczość matrycy (Mpix)
50
Rozmiar matrycy
Średni format (43.8×32.9mm)
Rozmiar LCD (cale)
3.6
Stabilizacja obrazu
Nie
Mocowanie obiektywu
Hasselblad XCD
Zakres ISO
100-25600
Ilość FPS (Full HD)
25/30p
Ilość FPS (4K)
brak

Komentarze

Napisz swoją opinię

Hasselblad X1D II 50C Body | Średnioformatowy bezlusterkowiec

X1D II 50C KOMPAKTOWY, POTĘŻNY, ULEPSZONY.

Zamknięty w wielokrotnie nagradzanym, kompaktowym designie pierwszej generacji, X1D II 50C sprawia, że fotografia średniego formatu wciąż jest niezwykle poręczna. Ulepszona względem poprzedniego modelu elektronika zawiera powiększony 3,6-calowy ekran dotykowy, poprawiony EVF (elektroniczny wizjer), wyższą częstotliwość odświeżania podglądu na żywo oraz bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Możliwość połączenia z Hasselblad Phocus Mobile 2 przez USB-C lub Wi-Fi umożliwia edycję materiałów "w terenie" na tablecie iPad Pro. Dzięki szerokiej gamie najwyższej jakości kompatybilnych obiektywów Hasselblad, włączając w to modele serii XCD, HC/HCD, XPan oraz V, kreatywność nie zna żadnych granic.

Napisz swoją opinię